Život s Angličanom  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/02/2007 11:34  

Zijem v anglicku uz skoro 6 rokov,stale ked so mala ist na Slovensku na dovolenku nevedela som sa dockat.V roku 2005 som nemala pracu a v tej dobe som sa zoznamila s Anglicanom ktory mi velmi pomohol,a udrzal ma tu byt.Vznikla medzi nami laska.Po 6 mesiacoch sme sa spolu nastahovali ked si kupil byt tak ma chcel so sebou.11 mesiacou spolu byvame,je to ok ale neni to super,velmi sa lubime ale problem je v tom ze on ma inu mentalitu ako ja,on stale chce chodit vonku zabavat sa proste chlap z Londyna,co stale vsetko mal a nikdy sa netrapil pre to ze treba sa aj uskromnit niekedy.No umna to bolo ze ja som vyrastala na dedine pracovala tazko nikdy moja rodina nemala peniaze otec alkoholik atdTak nam nastali teraz probley ze nevieme pochopt jeden druheho.On miluje Slovensko moju rodinu kamaratou,oni ho maju radi tiez.Neviem co mam robit velmi mi chyba domou neviem kde patrim a neviem ci si tu dokazem zvyknut,je to velmi tu pre mna nudne a ludia su tu chladny a sebecky co o slovakoch sa to povedat neda my si dame aj to posledne.
Dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/03/2007 0:37  

Najdi si moslima,ten ta nebude nutit chodit po vonku ani do barov a disko.Pri nom mozes kludne sedet doma a citat knihu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/03/2007 18:55  

Anonymný)…podľa tvojich častých príspevkov aj v iných témach usudzujem, že robíš presne to, čo práve radíš Zuzanke :):):):)….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/03/2007 19:27  

Ahoj Zuzka,
ja ťa plne chápem, lebo ja mám tie isté zážitky a pocity ako ty s tvojim drahým. Je to podobné aj tu v Taliansku. On má inú mentalitu ja som zo skromných podmienok, vždy závislá sama od seba a nútená žiť skromne. On také niečo nepozná a ťahal by ma po 3 hodinových večerách s kamošmi a jeho priateľkami. Nebaví ma to tam, lebo im celkom ešte nerozumiem. Ale ja chcem mať svoj pokoj a súkromie. Našťastie spolu ešte nebývame, ale sa ľúbime a plánujeme budúcnosť. On zatiaľ rešpektuje moju nevôľu chodiť von, ale dokedy? nemôžem ho obmedzovať.
U tvojho priateľa sa jedná o to, aké má pochopenie pre teba. Musí to byť pre teba ťažké byť medzi inými s inou mentalitou. Ja som chcela veľmi odísť preč zo Slovenska, ale teraz by mi stačila aspoň jedna kamoška zo Slovenska. Ale keď si zase predstavím ten život na Slovensku. Všetko dôležité som našla v Italy, musela som vycestovať za prácou, našla som si lásku v zahraničí, naši si zvykli, tak načo sa tam vracať. Neviem ako u teba….. Treba byť vytrvalý, ak ho ľúbiš. A máš jedno šťastie, je tam veľa Slovákov. Máš to ľahšie, čo sa týka kontaktov so Slovákmi.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/03/2007 11:28  

Ahoj Zuzana,
v akej casti Talianska si? Lebo aj na tom velmi zalezi a tiez zalezi na charaktere tvojej polovicky.. moj priatel to z chodenim von neprehana, resp v lete urcite chodime von viac nez v zime, ale myslim si,ze chodim von viac nez on.. niektorych jeho kamosov nemusim, tak ked tak sa s nimi stretne sam a ja sa zas stretnem s mojimi kamoskami.. snaz sa byt na nom nezavisla, najdi si program aj sama pre seba.. ak sa ti von ist nechce, jednoducho mu raz za cas povedz „nie“, ved kvoli tomu sa svet nezruti.. ja som s talosom 5 rokov, v niektorych situaciach vidiet, ze mame inu naturu, ale verim tomu, ze ani so slovakom to clovek nema jednoduche.. stale totiz ide o dve osoby, ktore sa musia naucit navzajom respektovat.. tak sa drz a nebud smutna, na niektore veci si casom zvyknes a prestanu ti vadit 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/03/2007 12:13  

Zuzka, aj ja ti nieco poviem. Pokial nie ste zobrati, tak kazdy pije za seba. Davaj na to pozor, lebo ak budes zit jeho tempom on s 5 nasobkom tvojej vyplaty usetri, ty s casnickym platom vsetko minies, lebo na neho nebudes stihat, lady sa zlomia, rozidete sa a ty si zrazu uvedomis, ze nemas nic. Ze keby si s nim nezila, mohla si si zarobit na byt na Slovensku. Mam take dve kamaratky v Anglicku, on platil mortgage (spolu byvali), oni platili jedlo, ucty atd a ked sa rozisli, tak jej povedal, vezmi si televizor, alebo chladnicku. Nehavaj si pootvorene zadne dvierka, keby daco, a rob si svoje vlastne konto.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/05/2007 6:22  

najdite kompromis, on von chodit bude, mozno casom menej, mam priatelku, ziju v uk ale manzelstvo si pekne upratali, takze aj on ide von, aj ona ma obcas cas zabehnut s kamoskou do kina, na tomto sa da dohodnut, ak obe strany chcu
u nas je to naopak, moj muz je domased ja by som lietala, obcas ho vytiahnem so sebou, obcas on mana k jeho priatelom, potom pridu oni k nam, samozrejme ohladom financii , nech kzdy vyskakuje tak vyskoko, nakolko si to moze dovolit


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/06/2008 22:19  

ja zijem v spanielsku ale moj partner je Argentincan, zijeme spolu 4 roky a mali sme vela nezhod a este aj mame, ale nie az tolko. Su to velmi rozdielne krajiny ale da sa. Bola som uz aj v Argentine a nemala by som problem zit tam.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/06/2008 18:53  

ahojte, rada by som vedela kedy je den slovakov v canade – toronto. nie som si ista ci je v mesiaci jun alebo jul.

dakujem za info.

gia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/08/2008 15:46  

ahoj Evi, ako sa ti pacilo v Argentine? Aki su tam ludia, mentalita, zivotne podmienky atd? Ja som sa zalubila do kolegu kt. je argentincan, zaciname spolu chodit, ale mam z toho trochu strach…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/08/2008 17:25  

SKVELE SLOVENSKE DIEVCENCE LEN TAK DALEJ,VIVAT SLOVAKIA


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/10/2008 13:18  

ahojte … rada by som prehodila par slov so zenami ktore su vydate za shia moslimoma… dakujem .. piste mail :
href=“mailto:martinka9998@azet.sk“>martinka9998@azet.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/11/2008 10:09  

„… ludia su tu chladny a sebecky co o slovakoch sa to povedat neda my si dame aj to posledne… “ Zuzanka, to uz davno neplati 🙁 …. bohuzial


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/11/2008 12:41  

Suhlasim s Miskou


ReagovaťCitovať
 Januska Kolacuk
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 1
15/02/2010 13:24  

Ahojte Slováci! Asi nikto z vás to nemá také zložité ako ja. Minulé leto som sa vydala za Ukrajinca – spoznali sme sa v Prahe, svadbu sme mali na UA, rodila som na Slovensku. Bývali sme na SVK, potom v Prahe a traz som už skoro rok na Ukrajine. Sranda, čo? Musím priznať, že najlepšie sa mi žije v Prahe – bez rodičov a svokrovcov, ale človek sa musí trochu premôcť a ukázať vnuka. Čo sa týka môjho muža – ľúbim ho a je skvelý! Všetci zo SVK ma odhovárali, aby som si ho zobrala, lebo ho nepoznám a tak… ale ja som to riskla a nemôžem sa sťažovať. Pomáha mi v domácnosti aj s malým (je ten najlepší otec na svete( a môžem sa naňho so všetkým spoľahnúť. Aj keď je pravoslávny, mňa ako katolíčku toleruje a a navštevujeme kostoly u nás aj na UKR. neviem čo bude napr. o 10 rokov, ale ľubim ho a som rada, že som nikoho nepočúvala a vydala sa zaňho. Teráz mám po boku úžasného manžela a krásneho syna. Riadťe sa hlavne svojím srdcom a trochu potrpieť bez svojej krajiny…


ReagovaťCitovať
 Catrien
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 6
23/04/2010 7:30  

@Hosť wrote:

Najdi si moslima,ten ta nebude nutit chodit po vonku ani do barov a disko.Pri nom mozes kludne sedet doma a citat knihu.

Naozaj je to také ľahké s moslimom? Ja viem, že na diskotéky nechodia a nepijú, to ani ja nemusím. Ale chcela by som vedieť či je tu niekto aj šťastný, že si našiel práve moslima. Mám kamaráta z Alžír, píšeme si každý deň. Ale zhodli sme sa na tom, že sa ešte dobre nepoznáme tak o svadbe sa nerozprvávame aj keď pred tým padlo pár otázok na túto tému. Lenže mi povedal, že sa bojí žiť na Slovensku, ževraj tu máme ťažký život, neviem ako to presne myslel ale asi sa dosť mýlil. Možno sa bojí vzdať sa islámu a mne zase kresťanstva, v tomto musime niekto z nás spraviť kompromis ale ja to určite nebudem. Zatial som sa stretla len s málo ženami, ktorím vzťah s moslimom funguje a ktoré sú šťastné ale či budem patriť medzi tie šťastné aj ja, tak to ozaj neviem.
S tým Alžírčanom som bola asi len trikrát, potom musel odísť domov, ja viem, že by tu mohol zostať na trvalo keby sme sa zosobášili ale jemu nejde len o to. On hľadá niečo viac, nie len papier na Slovenské občianstvo.
Ak tu niekto je kto má za muža moslima ozvite sa mi, vopred vam všetkým ďakujem. 🙄


ReagovaťCitovať
 JASMINA
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 58
13/05/2011 9:22  

doma je len doma aj ja som bola v zahraniči a nemala som lahky život ani tam ani doma z rodinou a nakoniec som si našla cudzinca araba za ktoreho som sa vydalala a poviem ti mala som obrovske štastina ten moj hrozny život čo som do vtedy prežila .Všetko sa začalo sa od vtedy ako som stretla mojho muža s velkej biedy sme museli prist na slovensko a tu sa nam s uplunej0 podarilo stat milionarmi ale čo je na tom najlepšie že mam perfektneho muža a 4 krasne deti a ak tebe možem poradit vrat sa domov lebo ak raz budeš mat deti v zahraniči neviem či by si sa sem vratila koli detom anglicko je anglicko a každy normalny človek chce dobre pre svoje deti ale ty budeš tam asi neštastna tak sa na tom dobre zamysli čo vlastne chceš ešte rozhoduješ len za seba
vela štastia


ReagovaťCitovať
 amira_908
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 12
04/08/2011 19:53  

Ahojte
Pisem sem ohladom jednej veci. Pisem diplomovku a tak by som sa chcela spytat, ci by ste mi nevedali pomoct. Nemate nahodou nejakych znamych moslimov na SR (nepoznate niekoho, cez koho by som sa k nim dostala) – muzi, zeny, deti – to je jedno – ktori by boli ochotni mi odpovedat na par otazok?
Velmi pekne dakujem za pomoc, resp.odpoved.

Drzte sa a vsetko dobre prajem.
Martina


ReagovaťCitovať
 palika
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 18
05/08/2011 13:23  

Ja zijem uz rok (chodime spolu nieco cez 2 roky) s rodenym Holandanom (t.j. biely krestan 🙂 ). A nestazujem si. Co som v NL vidim multi kulti na vlastne oci, a coraz viac sa presviedcam ze s nikym inym s inej kultury by som nechcela a ani nedokazala zit.


ReagovaťCitovať
 MiMi7
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 1
18/10/2011 16:39  

Baby, neviem ako vy, ale najhoršie je spolužitie s Arménmi.. katastrofa! mala som aj priateľa a dokonca aj manžela. 🙄


ReagovaťCitovať
 scorpio84
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 1
23/01/2012 17:09  

@palika wrote:

Ja zijem uz rok (chodime spolu nieco cez 2 roky) s rodenym Holandanom (t.j. biely krestan 🙂 ). A nestazujem si. Co som v NL vidim multi kulti na vlastne oci, a coraz viac sa presviedcam ze s nikym inym s inej kultury by som nechcela a ani nedokazala zit.

Konecne nejaky zdravy nazor. Baby, to ste uplne sialene? Ste s niekym tri krat a uz si ho chcete brat. Nechavate sa oblbnut sladkymi recickami a potom si idete oci vyplakat, ked zistite, ze partner inej kultury ci vierovyznania je hulvat…

Chcel by som milym slecnam ci paniam poradit len jedno. Mudry sa uci na cudzich chybach, hlupak na vlastnych. Verim, ze si vsetky mlade damy, ktore sa hrnu do vztahu s cudzincami precitaju tieto fora a radsej sa vopred poucia nez by sa mali potom popalit.

Samozrejme nemienim vsetkych cudzincov hadzat do jednoho vreca, su medzi nimi i mnohi, co su fakt gentlemeni a dokazu urobit zeny neskutocne stastne. No bohuial viac je tych, ktori sa snazia zenu najprv oblbnut, potom dostat do postele a ked ich omrzi, tak sa spravaju k nej ako k najposlednejsej handre.

Zelam vsetkym zenam stastny vyber partnera, ved kazda z vas si zasluzi skutocne stastie.

Ivan


ReagovaťCitovať
 Lianna
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 29
04/02/2012 2:11  

@scorpio84 wrote:

@palika wrote:

Ja zijem uz rok (chodime spolu nieco cez 2 roky) s rodenym Holandanom (t.j. biely krestan 🙂 ). A nestazujem si. Co som v NL vidim multi kulti na vlastne oci, a coraz viac sa presviedcam ze s nikym inym s inej kultury by som nechcela a ani nedokazala zit.

Konecne nejaky zdravy nazor. Baby, to ste uplne sialene? Ste s niekym tri krat a uz si ho chcete brat. Nechavate sa oblbnut sladkymi recickami a potom si idete oci vyplakat, ked zistite, ze partner inej kultury ci vierovyznania je hulvat…

Chcel by som milym slecnam ci paniam poradit len jedno. Mudry sa uci na cudzich chybach, hlupak na vlastnych. Verim, ze si vsetky mlade damy, ktore sa hrnu do vztahu s cudzincami precitaju tieto fora a radsej sa vopred poucia nez by sa mali potom popalit.

Samozrejme nemienim vsetkych cudzincov hadzat do jednoho vreca, su medzi nimi i mnohi, co su fakt gentlemeni a dokazu urobit zeny neskutocne stastne. No bohuial viac je tych, ktori sa snazia zenu najprv oblbnut, potom dostat do postele a ked ich omrzi, tak sa spravaju k nej ako k najposlednejsej handre.

Zelam vsetkym zenam stastny vyber partnera, ved kazda z vas si zasluzi skutocne stastie.

Ivan

Huh???? Niekto ti dnes ukradol veceru?

Takze palika je dobra, lebo ma bieleho krestana. Dvakrat si spomenul v tvojom prispevku ze cudzinci su bad news, ale aj Holandan (teda priatel svatej paliky) je cudzinec. Fail.

Chciet sa za niekoho vydat po 3 stretnutiach je hlupost, ale to predsa nic nema spolocne s tym, odkial fesak je. To je uplne ina tema. Takisto aj to oblbovanie sladkymi recickami a nariekanie ked je vsetkemu koniec. V kazdej krajine, v kazdom meste sa najdu muzi co dievcata len vyuziju. Zeby v tom „cudzinci“ (cokolovek to uz len znamena podla teba) boli horsi? Aha, Slovakov je menej ako vsetkych ostatnych, takze jasne ze je medzi nimi aj menej oblbovakov. Nooo, hm, okej.

Mnohi cudzinci dokazu zeny urobit nekonecne stastnymi? Moj manzel ti urcite podakuje za kompliment.

Ze kazda z nas si zasluzi skutocne stastie? Waw, to sa urcite teraz vsetky citime ako princezne. Uz nam chyba len ten zlaty zamok. Ci kde to princezne byvaju…


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.