Veľká noc v zahraničí  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/04/2006 20:00  

Ako trávite Veľkú noc mimo Slovensko? Zachovali ste si nejaké slovenské tradície (oblievačka, šibačka, …)? 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/04/2006 10:18  

My ideme dnes do mestskeho parku na piknik aj s dcerou aj s havinom. Povodne sme chceli ist do Benatok, ale je premenlive pocasie a v tv. novinach sme videli, ze je tam hlava na hlave, tak sme naposlednu chvilu zmenili plan.
Pred dvoma rokmi sme boli na Velku noc na Slovensku a dala som sa vysibat, navonavkovat a poliat. Bolo mi to veeelmi vzaaaacne. Aj dnes mam nostalgiu za tymito slovenskymi obycajmi – aj tie jaburiatka a naaadherne slovenske kraslice!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/05/2006 7:20  

Ahoj!! Ja kazdy rok na Velku noc spravym pekne vajicka a zoberem mojich chlapcov a idem vysibat aspon moje kamaratky!!! Prve roky to moc nechapli tie nase cudne tradicie ze ich niekto vybije a pooblieva a oni im za to nieco maju dat a podakovat!!! Dnes uz su zvyknute !! Moji chlapci sa kazdy rok na tento sviatok tesia!! Vecer poslem manzela nech ide najst par prutov a ja este vecer pletie ako tak korbace pre chlapcov!!! Bohuzial moj manzel je francuz takze tradiciu udrziavam len ja. Dufam vsak ze moje deti budu mat spomienky a ze tiez budu nase tradicie aspon s casti dodrziavat. Ja kazde sviatky robim vlastne slovenske a francuzske tradicie a tak po sibacke idu deti hladat do zahrady cokoladove vajicka!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/11/2006 2:07  

skusal som minuly rok oblievat 2 spanielky kamosky susedky starsia 35 zacala ziapat ako zmyslov zbavena mladsia 25 len nechapala co su to za sedliaci ze to nepoznaju ved som len nechcel byt netaktny ze by ostali na velku noc neobliate to by ich mohlo viest k uvaham ze mi za to nestoja ale tie vyrazi v ich tvarach ked som tam nabehol s bandaskou vody nezabudnem asi nikdy


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/11/2006 2:12  

potom som navstivil kamaratku slovenku a bola vo vani takisto jej spolubyvajuca a kedze nas slovakov chalanov je viac ritual sa opakoval.jedna je uz v australii takze slovenske farby reprezentuje len ta druha.nuz dame jej co treba aby sa necitila diskriminovana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/11/2007 4:31  

no ja osobne ak by som tu skusil obliat a vysibat nejaku spanielku by som asi skoncil vo vazeni za nasilny cin a cela slovenska komunita v spanielsku by ma videla v telke 😀

zeny su tu asi tak chranene ako kravy v indii dajte bacha aby vas neukamenovali


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/01/2008 23:56  

ja som travila minuly rok Velku Noc v Egypte.. maju uplne ine zvyky ale mile to bolo… robia z palmovych listov take dekoracie a potom je toho plny kostol. vtedy vidno ze egypt nie je len plny moslimov je tam aj dost krestanov jasne ze mizive percento ale bolo to super… napiekla som navarila tradicne a u nas sa oblievacka nezvykne robt takze to ostalo len pri tom skor skutocnom vyzname Velkej Noci.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
30/01/2008 6:10  


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/03/2008 10:35  

Ja prebývam v Čechách. Chystám sa navariť a napiecť všetky dobroty, ktoré sme varili u nás doma na Slovensku (Markušovce). Pečie sa paska, to je kysnutý koláč a potom ešte syrec, plnka, klobása a iné dobroty. pondelky už tak veľmi nemilujem, keby len tí chlapi boli trocha ohľaduplnejší. Tradície sa mi veľmi páčia a to nielen slovenské. Je pravda, že tu v čechách tomu niekedy vobec nerozumejú a ani nechcú rozumieť.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/03/2008 16:16  

Na velku noc kaslem – je dobra len preto, ze je volno a slovensku tradiciu priam nenavidim, takze som rada, ze som prec. Briti tiez bohvieako neoslavuju, iba detom davaju velkonocne vajicka, co je celkom mile si myslim.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/04/2009 11:33  

A co tak slovenska tradicia sibania a oblievania chlapcov a muzov
v utorok? U nas to ma nepretrzitu tradiciu.
A pri malych detoch bolo uplne jedno, ci ide sibat dievca alebo chlapec.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.