USA – krajina neobmedzených možností?  

Stránka 1 / 3 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/10/2006 18:19  

Ahojte,
chcem sa spýtať amerických Slovákov, ako sa dostali do USA, ako sa im tam žije a celkovo aký pohľad majú na tú krajinu. Mám 18 rokov a polovicu života som prežil na Slovensku a druhú v Rakúsku (sťahovali sme sa hore-dole…).
Mometálne som od roku 2004 znova v Rakúsku a chodím tu aj do školy. Zaujímajú ma USA a život vo velkomeste ako NY alebo LA. Keď skončím školu (o 2 roky … keď neprepadnem :)) by som chcel popracovať niečo tu v Rakúsku, aby som mal aspoň nejaké tie peniaze a potom odísť do USA.
No viem, že je to všetko ešte poriadne skoro zamýšľať sa nadtým (hlavne keď ma nabudúci rok čaká ešte „Projektarbeit“ v škole nad ktorou by som mal viac rozmýšľať)… ale veľmi ma lákajú USA a posledné mesiace sa dosť zamýšľam nad tým. Časom sa aj uvidí či to bude vôbec možné a či si trúfnem spraviť tak veľký krok.
Dneska som sa rozprával s jedným týpkom z Nashvillu čo do našej triedy prišiel na angline a my sme mali s ním pokecať po anglicky a tak. 🙂
Pýtal som sa ho, či je to v USA jednoduchšie nájsť si prácu, a on že „Yeah, it isn’t so difficult to find a job there“ (…abo také niečo tam dristol :)).
Aké skúsenosti máte vy s Amerikou? Čo by ste mi odporúčali, ak by som sa naozaj niekedy rozhodol odísť do USA? Čo k tomu potrebujem (viem len o zelenej karte, ale čo presne to je, ako ju získam a čo viac mi treba o tom nemám ani šajnu)?
No proste sa vykecajte… aj životné príbehy z Ameriky sú vítané 🙂
Za odpovede vopred veľké DIK!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/10/2006 0:09  

Dano,
poradim ti: chod do USA a zostan tam tie 3 mesiace, dobu co ti povoluju viza. Je to ina krajina ako tie, na ktore si zvyknuty. Ja som sa 2x vratil z USA a bol som znechuteny. No v zivote som sa sklamal na Slovensku aj ako Gastarbeiter v Rakusku a tak som nakoniec zakoncil v USA a som tu stastny a nemenil by som uz za Europu. Zivot je tu iny ako v Europe. Ludia su ini – nevravim, ze lepsi alebo horsi – su ini. Co vsak najviac pocitujem je spolupatricnost – nikto sa nepozastavi na tym, ked citi v tvojej reci cudzi prizvuk (zeny to vraj dokonca vzrusuje), nikto ta nediskriminuje, pretoze sa sa nenarodil v USA. Tu uz nie som Gastarbaiter.
Dalsia zavazna vec: nie je Amerika ako Amerika. Tie mesta, co spominas su podobne Europskym mestam (hlavne NY, Washington, Chicago). Zbytok je iny. Ludi byvaju daleko od seba, skoro nikde nie je hromadna doprava, kazdy sa stara viacmenej o seba. Na to si treba zvyknut. Ja by som v NY nezil, ani keby mi platili zlatom. Ini zas naopak. Vsetko zalezi na cloveku. Poznam Slovakov, co vyhrai zelenu kartu a znechuteni sa vratili: vraj sa tu neda poriadne ozrat v krcme!!! Jedna ina Slovenka to tu nema rada, pretoze jej chyba tlacenica v autobuse medzi Pezinkom a Bratislavou…. Odisla preto s manzelom americanom na Slovensko dufajuc, ze to tam bude pre nich vyhovujuce. Asi tam uz tlacenice v autobusoch nie su, pretoze sa po roku vratili spat…
Co sa tyka toho, ako sa sem legalne prestahovat: povedal by som, ze sanca je takmer nulova. Su na to samozrejme este stale cesty, ale tie su velmi komplikovana a niektora drahe. Keby si bol baba, tak ti poviem: vydaj sa za americana. Mozno(!) ti dovolia tu zostat. Zelenu kartu mozes samozrejme vyhrat. Mozes ju dostat aj ako odbornik, ktorych je malo v USA. Ale na to musis mat prax v odbore, ktory je tu hladany (napriklad casnik v Japonskej restauracii, alebo ine). Moze ta sem vyslat zahranicna firma, ktora si tu otvara pobocku – ale to musis v nej byt riadiaci pracovnik. Co este? Aha: mozes investovat milion dolarov….
Ty vlastne nevies, co je to zelena karta…. Je to biela kraticka podobna vodicaku. Daju ti ju, ak splnas podmienky na trvaly pobyt. Su to tie, co som hore vymenoval. Mozno je ich o nieco viac akoze nasledovanie priamej rodiny a mozno aj nieco ine, ale vsetky podmineky su pre normalneho cloveka neschodne. Je tu snad este jedna moznost: nastupit do US armady. Pocul som, ze sa to da, ale neviem ako. Tam su potom aj vynimky pri udelovani obcianstva – netrva to tak dlho.
Prist a zostat nacierno sa neodporuca. Ocakava sa zostrenie imigracnej politiky a ziadny zamestnavatel ta buduci rok asi nezamestna.
Takze ak sa ti podari dostat zelenu kartu, co je vlastne povolenie na pracu a na pobyt (dostat to trva zhruba rok-dva), musis cakat 5 rokov aby si mohol podat ziadost o udelenie obcianstva (ak si sa neozenil za Americanku: tam sa caka len 2 roky). Potom si pockas dalsi rok, kym ho dostanes. Takze vsetko trva asi 8 az 9 rokov.
Ten tvoj typek (ci ako sa vola) mal ale pravdu: s pracou v USA problem nie je ak dokazes pracovat


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/10/2006 15:53  

hm… no velmi slubne to nevyzera pre mna 🙁
mna prave najviac taha do toho new yorku – fascinuje ma to mesto aj ked je mi jasne ze aj new york ma svoje neprijemne stranky. no uvidim ako to vsetko pride, mozno sa mi vyskytne nejaka prilezitost. a na tej loterii o zelenu kartu sa zucastnim hned jak skoncim strednu (kedze ako som to pochopil musim mat skoncenu highschool – v mojom pripade asi stredna tu v rakusku). dik za info a vela stastia v amerike!
este niekto so skusenostami z ameriky? 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/10/2006 21:09  

Joooj, to si mal napisat, ze si este neskoncil strednu skolu. To sa ti samozrejme naskytuje prilezitost studovat v USA na univerzite. Takych je spusta. Musis mat vsak urobeny FOEFL test (anglictina), ktory urobis kdekolvek v Europe class=“postlink“ href=“http://www.toefl.org“> http://www.toefl.org
Okrem toho potrebujes financneho sponzora a skolu, ktora ta prijme. Na Internete najdes skoly ake len chces. POkial viem, tak na Slovensku su organizacie, ktore ti (zistne) s tym pomozu. Ale da sa to vykorespondovat so skolou aj zadarmo. Cela priprava trva asi rok.
Neznamena to ale, ze po skonceni skoly budes moct zostat pracovat v USA. Je tam povoleny myslim len 1 rok na prax ale potom musis ist domov. Kedysi bolo aj to, ze si po skonceni takejto skoly nedmohol dostat 5 rokov US viza. Ci to plati teraz neviem. Tam je jedina sanca aby si sa ozenil… co nie som si isty, ci je dobry krok. Ale najdu sa americanky co sa s tebou ozenia za niekoko tisic .


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/10/2006 1:50  

Slova ako jeden typek a anglina su typicky POLSKE.Preco ich pouzivas ?Dano kde si sa ich naucil?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/11/2006 17:15  

Zdravim, Mohol by som sa porozpravat s niekym, kto bol v USA a vie co to obnasa… Dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/12/2006 14:07  

ahojte…no ja som si vyrobila poriadny problem…som si nasla stranku co sa mozete prihlasit na tu loteriu na zelenu kartu, ja som vyplnila dotaznik, ale dalej bola tabulka, kde bolo treba vyplnit, ci chcete do loterie za 8000SK atd (bola to americka stranka) a tak som to radsej vypla, no ten formular bol zaslaty aj s mojimi udajmi a odvtedy mi prichadaju nejake americke telefonaty, ktore nedviham…co mam robit? a inak, i ked ze to zlozitejsie sa vybrat byvat do USA ale aky je ten komplikovanejsi sposob Rodny? ako si sa tam dostal ty? voprad dik:))


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/01/2007 16:33  

Ludia, ved vas desattisice ziju v usa natrvalo, pracuju tam, to nikto nevie konkretne povedat ako sa tam dostal a ako ze tam moze legalne pracovat? Ved kazdy hovori ze dostat sa do usa je takmer nemozne (Rodny), pripadne odpoveda stylom: ja vlastne ani neviem ako som sa tu dostal, len som pricestoval, zaciatky boli tazke ale nejako sa to zomlelo a dnes tu mam svoju firmu… Pritom jedni aj druhi tam ziju uz roky. To su co za odpovede? Ako deti v materskej skole. Prosim, napiste uz niekto rozumny nieco konkretne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/01/2007 4:01  

Dano,Mato…vacsina Slovakov zijucich trvalo v USA (Kanade,Australii…) emigrovali pred rokom 1989…Sp.staty mali vtedy podmienku,ze si nikdy nebol clenom KSC…Kanada zas nemala zaujem o rozdelene rodiny (tato v Rakusku a mamina s detmi na Slovensku…)…inak to nebol ziaden problem a tak asi po roku si mal otvotenu cestu…
Od roku ’89 je Slovensko povazovane za demokraticku krajinu a to meni situaciu…
USA maju velmi prisne imigracne zakony…a este ich pritvrdzuju (maju tam hrozne vela ilegalnych hlavne z Mexika)…ak prekrocis dlzku povoleneho pobytu,tak Ti zakazu vstup do krajiny na nikto nevie ako dlho…
Do Kanady sa dalo vystahovat lahsie,zato sa sem dostalo hodne vyslovenych kriminalnikov hlavne z Jamaiky…a teraz sa tu po Toronte strielaju…
Nebudem sa rozpisovat o emigracii do Kanady (otazka bola na USA…a o Kanade som toho popisal v rubrike „Slovaci v Kanade“)…len som chcel vysvetlit ako to,ze tolko Slovakov tu na „Exil-e“ zije v USA a pritom pisu ze dostat sa do Ameriky je tazke…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/01/2007 10:23  

prist na vylet a zostat tu ilegalne je blbost. Nepohnes sa dalej. Mnohi sem prisli za komunistov a to boli ine zakony. Uz na letisku si dostal povolenie na pracu. V dnesnej dobe ako ti uz mnohi napisali – MUSIS SI NAJST SPONZORA, legalne pre neho pracovat na pracovne povolenie. Trva to vybavit asi 1 – 2 roky zalezi od prace kt. chces vykonavat. A potom mozes zacat legalne pracovat na pracovne povolenie. Asi tak po roku si mozes poziadat o ZELENU KARTU – vlastne tvoj sponzor to musi urobit. On za teba podpisuje vsetky papiere spolu s pravnikom. Lebo ty si v Amerike pokial nemas Zelenu Kartu nikto. Na zelenu kartu sa caka asi teraz 5 rokov. Cely proces od povolenia na pracu az po vybavenie Zelenej karty casovo trva od 5 – 8 rokov.
Zalezi od stastia. A samo musis pouzit vystahovaleckeho pravnika, kt. ti pomaha s papiermi + zastupuje ta na vystahovaleckom urade. Zaplatis mu asi od $5.000 – $7.500, nemusis vediet dobre po anglicky – on robi vsetko za teba.
Dobry pravnik pozna situaciu v prave, zakony a vie ti pomoct ako sa dostat k Zelenej karte rychlejsie. Ale pozor skoro 70% pravnikov su nie velki profesionali. Maju najhorsiu reputaciu v USA. Ak chces viac info: href=“mailto:gabrielamc@optonline.com“>gabrielamc@optonline.com ozvi sa, ked sa rozhodnes uz prist – papiere sa musia zacat vybavovat min. rok predtym.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/01/2007 14:29  

Tak teda ak chce clovek zacat zivot v USA, tak co ma robit? Ako zohnat pristahovalecke viza? Kolko za to asi zaplati? Predpokladam ze naozaj vela ale vedel by tu niekto napisat koko asi priblizne? Napiste PLZ.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/01/2007 17:47  

Nedá sa dostať do USA legálne napríklad tak, že sa budem uchádzať o nejakú prácu v americkej spoločnosti ? (napr. že cez Internet pošlem Mailom žiadosť o nejakú prácu do nejakej americkej spoločnosti). A oni ma prímu…

resp. Môže „americká firma“ vybaviť všetky potrebné papiere pre prácu v USA slovákovi ? (ako Víza atď…)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/01/2007 15:08  

Tomik- americka spolocnost MUSI dokazat, ze v USA nie je na tuto poziciu vhodny clovek, trufas si?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/02/2007 18:29  

zbytocne sa niekoho na tomto fore budete pytat, ako sa dostal do usa, ked aj tak vam to nepovie. slovaci v amerike spolu nedrzia ale zavidia si a som uprimne z toho sklamana ale co narobime…a ti, ktori vam dobre poradia, klobuk dole pred nimi:))


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/03/2007 18:08  

Hnm, najjednoduchsie je prist do USA na studentske viza, poziadavka je, samozrejme, mat na ucte vysoky obnos penazi, potom nie je problem. A zelena karta ozaj jedine cez manzelstvo.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/05/2007 20:11  

jedu tam


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/05/2007 21:26  

Najnovsie ked sedim na internete objavuje sa mi kolonka „vyhraj zelenu kartu“do USA,a nechtiac premyslam o com to celom vobec je?!Nenachadzam stale odpoved,ale asi par uvah mi predsa len zostali, a dovolim si ich zverejnit.Jednoznacne pre mna osobne uz davno nieje Amerika ta co bola z minulych cias,hlavne cias nasich otcov ked bola demokracia v USA demokraciou.My na Slovensku mame 17 rokov tu nasu demokraciu a stale nemozem pochopit preco nas ta Americka aj po tolkych rokov skusa a berie akosi za druhu ak nie za treto triednu.Hraje sa s nami akasi loteria ktora je k nicomu,-(ak,nech sa mi ozve jeden clovek ktory ju ziskal,resp. vyhral),a…ak len predsa,nech zverejni zaciatky jeho posobenia.Poznam skutocne pribehy ludi ktory tam prisli a boli nuteny doslova zobrat pri kostoloch zo slovenskym etnikom aby mali na cestu spät.Zial aj taka realita Vas moze prekvapit v zaslubenej zemi. Nechcem nikomu odoberat chut vydat sa tam,ja ostanem radsej v nasej starej europe,ktoru si treba vybudovat tak aby ziadali Amerikanci o zelenu kartu trebars -na Slovensku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/11/2007 19:24  

Zdravim
No ja som momentalne v texase houston. Skusim vam popisat moje utrapi kym som sa tu dostal ja.
Pracoval som v Irsku pre IBM zil som tam s priatelku vztah mi skrachoval a ja som sa rozhodol zmenit zivot chcel som zazit USA som blazon do motoriek tak jednoznacne USA (road 66 a setko okolo)
Nasiel som si firmu na slovensku co potrebovala pacovnikov do USA
Zamestnal som sa po 4 mesiacoch som poziadal o bussiness viza (B1) na 6 mesiacov. To bola chyba pretoze B1 viza sa udeluju na 3 mesiace a nezdalo sa im moje vysvetlenie preco chceme 6.
Pozastavili mi ich. Trvalo dalsieho pol roka kym americka strana kdde som mal ist pracovat vydiskutovala s americkou ambasadou v Blave co a preco a ako. poslal som im tam znovu pas a prisli mi viza na 10 rokov! skoro som odpadol.
Takze som odletel do texasu na hranicach bol problem pretoze som chcel zostat tych 6 mesiacov. tak som isiel na „secondary supervising“ tam som vysvetlil dovody uznali mi to a dostal som potvrdenie do I94 na 6 mesiacov.
Moje dojmi z USA velmi kladne uz som si kupil aj motorku este neviem ako to je s poistenim a setkym okolo ale dako sa to vyriesi. ak by ste mi vedeli poradit v tychto veciach bol by som rad. a ak je niekto motorkar kto je v okoly tiez sa ozvite dame pivo vyletik!
ZOMBY


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/01/2008 4:09  

skandal storocia.
/je to dlhe, ale garantujem, ze kto to este nevidel, zhltne to bez nadychnutia./

class=“postlink“ href=“http://video.google.com/videoplay?docid=-8627351990920330472″> http://video.google.com/videoplay?docid … 0920330472


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/01/2008 23:37  

cawte ludia ,,ake tazkee je dostat viza do usa_?a kolko to trvaa ,ja som pocul ze existuju agentury na pracu v amerike ,ktore vsetko vybavia,aj napr. pracu na rok atd..a ake pracovne priilezitosti ma student po skoncenii skoly s maturitou…AMERIKA JE KRASNA KRAJINA :oDD


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/01/2008 23:45  

,,caw mato odkial konkreetne si?zijem tu a mohol bi som ti dat par rad ako tu vlastne prezit (praca .ubytovanie)atd…a kam mas namierene N.Y.?ja som odtial.p.s.da sa to tu“!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/02/2008 22:22  

dik za tento link: class=“postlink“ href=“http://video.google.com/videoplay?docid=-8627351990920330472″> http://video.google.com/videoplay?docid … 0920330472

Vraj skandal? Nie, nie toto iste bolo v Nemecku ked Hitler povedal ludom ze mu komunisti podpalili parlament v 1935 roku.
Ale dzordzik si hovori : kiss my ass I got what I want. A smeje sa do popuku, lebo vie ze na neho nikto nema, ani na jeho spolocnikov a pomocnikov, jeho otecka.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/02/2008 22:53  

Welcome to Amerika, vitajte v Amerike


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/02/2008 22:27  

to teda nejsu polské uplne normálne slovenské slova u nas na Záhorí sa normálne používaju take slova (anglina,týpek…)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/02/2008 0:32  

a ze vraj do usa vyhralo zelenu kartu milion osemsto tisic kosovskych albancov,viete o tom nieco?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/02/2008 0:54  

Snivalo sa mi. Aj tebe?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/03/2008 12:26  

Usa sposob zivota tam nechcel by som tam zit.Europa mi je blizsia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/06/2008 8:54  

viem ze existuje niekto kto ma este velmi cerstve skusenosti s vybavovanim trvaleho pobytu v US.nie cez manzelstvo.Potrebovala by som pocut vsetky jeho skusenosti a informacie. Uz som pocula vela nazorov , mozno ten Vas bude ten ktory doda novu energiu mne a mojmu priatelovy v US, dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/06/2008 0:45  

Ja zijem v USA uz 3,5 roka. Bez papierov (ilegalne)tu rozhodne nedoporucujem zit nikomu. Imigracne zakony su velmi prisne kvoli Juhoamericanom. Je ich tu strasne vela, ale paradoxne, bez nich by bola Amerika stratena. Robia tie najtazsie prace, ktore by American nerobil.
Ja sa vraciam spat do Europy. Aby ste sa tu mali dobre, musite mat papiere, dobru pacovnu poziciu. Inak si nebudete moct kupit byt, dom, ani zalozit rodinu, lebo neviete, kedy vas deportuju.
Je pravda, ze cudzinci su tu vsetci, ludia su tu zvyknuti na vsetko.
Zdravotne poistenie je velmi drahe, nedajboze budete musiet byt hospitalizovani, nedoplatite sa. Musite mat dobry kredit, inak budete splacat na hocijaku pozicku velke uroky.
Skoro za „vsetko“ vas tu zavru do vazenia a uz je po dobrom kredite.
Ak vase deti nebudu mat cestovny pas v aute, odoberu vam deti. Ak dieta udriete po zadku, vazmu vam ho.
Deti tu poznaju len hranolky a burgery a mozno chicken fingers.
Deti do skoly skoro vobec nechodia, lebo je zatvorena, ak je vietor, dazd, sneh alebo burka. Prazdniny maju 3 mesiace v lete!
Platenu dovolenku nedostanete tak lahko. Po roku prace mozno dostanete 1 tyzden plateneho volna.
Ak nemate auto, nemate nohy. Bez neho sa nikam nedostanete.
Vsetko je daleko a v mensich mestach nie je skoro ziadna mestska doprava, na aku ste zvyknuti.
Tato krajina nema ziadnu kulturu, spirit alebo historiu. Vsetky pamiatky, co su tu postavene sa postavili, len aby sa ukazalo, aky su tu patrioti, a ze maju peniaze.
Su tu aj rozne vyhody, samozrejme, ale ak chcete radu, zite tu len legalne, budete mat vsetko jednoduchsie.
Najjednoduchsie je zosobasit sa s Americkym obcanom. Ostatne pripady je lepsie konzultovat s pravnikom. Ale pre obycajneho cloveka, neodbornika tu nie je ziadna moznost legalizacie papierov.

PS: V New Yorku by som nezila ani keby mi zaplatili. Je tu mnoho peknych mensich miest, kde sa da zit.

PS2: Je pravda, ze je tu vela moznosti zabavy, maju hory, more, zabavne parky..atd.

Vsetci, co sa chystate do USA, drzim palce. Ja som tu nasla velmi dobrych kamaratov a mam prijemne spomienky, ale celkovy nazor nezmenim.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/06/2008 15:47  

ahojte,mam len 14 rokov ale viem ze chcem ist do usa….ale ako vidim vela sanci nemam….poradite mi nejake moznosti po skonceni strednej?


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 3 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.