Splnili sa vám všetky sny?  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/05/2006 21:08  

Každý človek má veľa nádejí, plánov a snov než odíde do sveta na skusy. Čo sa Vám splnilo a z čoho ste sklamaní?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2006 19:32  

Halo, ignorujete ma?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/05/2006 6:44  

nie, len nevieme co ta to zaujima a obdobnych tem je tu viac nez dost.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/05/2006 19:44  

Mna ina nenapadla, a chcela som o niecom debatovat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/05/2006 7:37  

no, viac-menej ano.
inac ja sa drzim hesla:neplanuj(plany zlyhavaju), snivaj(sny sa plnia)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/06/2006 20:47  

neje to trochu blbe, nemal by byt najnovsi prispevok celkom hore ?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/07/2006 19:51  

moje sny sa pomaly plnia,aj ked pomaly ale svojim sposobom aj ano,bola som 2x vycestovana za pracou a to je uz pokrok.i ked sa mi praca opatrovatelky pacilamoja slaba nemcina mi nedovoli ju vykonavat ale stale sa ucim i ked za par dni tam som sa naucila tolko ako tu za polroka,ale to je zivot tak sprtam dalej a nevzdavam to.moj zivot trosku sa ukludnil a to je dalsi sen,som vyrovnanejsia a tiez aj trelsia,to su sny?kym vsetkymclovek prejde tak su to len sny……………….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/07/2006 20:12  

Ahoj Alena, odkial z Nemecka si?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/07/2006 21:56  

Ja som nemala ani sny,ani plány,ani manzela ani deti…A vlastne po viac ako desiatke rokov,som na tom rovnako.
Ale mám trochu úspor na vlastnú zábezpeku na Slovensku,kým si nájdem zamestnanie na dalsích 20 rokov.Caká ma tazká hladacka,ale s recami a bez rodinných povinností…verím,ze to nebude také tazké!
Spanielsko pre mña nie je vysnívanou krajinou.Vsade na svete je to takmer rovnaké,ja chcem byt v tom nasom súcasnom Slovensku a hotovo!
S vdakou odovzdám „stafetu“dnesným 20-tnikom!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/09/2007 7:50  

Obcas si precitam nieco na tomto fore, ale väcsinou som tak sklamana, ze si dam polrocnu pausu. I teraz to bude tak. Na adresu Jany Goegel, ktora ma zrejme velmi prazdny a nudny zivot, takze na kazdu temu by chcela nieco povedat. Sny sa splnia iba jasnovidcom, normalny clovek si musi vytycit ciele, na ktorych musi tvrdo pracovat a nie snivat naprazdno. Ja tiez mozem snivat o kuwajtskom princovi a pri kazdom zazvoneni dufat, ze uz pre mna prisiel – ale bude to vzdy len susedka alebo postar. . . .


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2007 1:50  

Ja som šiel do Ameriky pred 5 rokmi, len tak zo srandy, za dobrodružstvom, nevedel som čo vlastne chcem. Sníval som o teplučkej slnečnej pláži, surfovaní, kábelovke so 100 kanálmi.

Ešte som si robil srandu v práci, vravel som kolegom :“Vy sa tu budete ďalej potiť na obchodných rokovaniach, mrznúť v tmavom paneláku, ja sa už ale budem romanticky opaľovať pri mori a kukať po kočkách“.

Toto nadšenie mi vydržalo pár týždňov, potom prišla tvrdá realita. Zistil som že robím tie najdebilnejšie práce čo by Američan nerobil ani za 10-násobok môjho platu. A to málo čo zarobím rýchlo zmizne. A stáť každý deň pri grile a piecť hamburgery – to teda nieje žiadna romantika.

Pôvodne som myslel že budem doma za pár týždňov. Ale ja som bol tvrdohlavý a nedal som sa. Čím to bolo ťažšie, tým som mal viac energie bojovať ďalej. Z týždňov boli mesiace, z mesiacov roky. Bol som tak zaslepený, že som si neuvedomil že už to presiahlo všetky medze, a čím sa budem dlhšie trápiť, tým horšie pre mňa.

Nakoniec moje roky utrpenia priniesli ovocie – vybavil som si zelenú kartu, dostal som dobrú prácu, začalo sa mi dariť. Po troch rokoch ako keby som sa prebudil zo zlého sna a začal som premýšľať čo to preboha vyvádzam? Zostarol som o tri roky, síce teoreticky zarábam veľa peňazí, ale nijako si tie peniaze neužijem. Chýba mi Slovensko, rodina, kamaráti, slovenská práca ktorú v Amerike nemôžem robiť bez americkej školy.

Uvedomil som si, že poslednýkrát čo som sa zasmial bolo na Slovensku. Potom už to boli len nepretržité roky trápenia sa. Rozhodol som sa teda vrátiť. Ale pretože som mal dobrú prácu, ešte som zostal 2 roky, našetril na byt, a vraciam sa domov.

Život v Amerike určite nie je taký krásny ako vo filme, ale zato ma veľa naučil. Amerika mi dala sebadôveru, nech som v akejkoľvek sračke, vždy sa z toho nejako vylížem, treba len trpezlivosť a chladnú hlavu, schopnosti mám. A peniaze čo si nesiem domov na byt – to je tiež určité odškodnenie za roky utrpenia!

Uvedomil som si, že šťastie nie je v peniazoch – mám ich viac než kedykoľvek predtým ale netešia ma. Najcennejšia je rodina, priatelia, a hlavne mladé roky ktoré by som nemal vyplytvať nezmyselným preťažovaním sa. Mal by som si ich užiť kým nezostarnem. Vraciam sa domov uvoľnenejší, sebavedomejší, už ma len tak niečo nerozhádže!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2007 6:57  

Amerika, krajina neobmedzenych moznosti! Pozrime sa ako rychlo sa z Lojza stal Kubo! A ako rychlo sa z barmana stal opekac hamburgerov!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2007 15:03  

Ani Kubo, ani Lojzo. Predsa nebudem na Internet písať svoje skutočné meno. Je tu veľa podivných typov, všelijaké agresívne rozdvojené osobnosti.

Ďakujem moderátorom exilu.sk že vymazali niektoré tie šťavnaté keci, už to prestalo byť zaujímavé.

Barmanom v luxusnom bare sa nestaneš zo dňa na deň, to trvá roky. Moja prvá práca bolo pečenie hamburgerov.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2007 4:34  

KUBO – pekne si to napisal – dakujeme


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/11/2007 21:27  

Vazne KUBO pekne si to napisal, keby vedel kazdy povedat holu pravdu

A to bolo najkrajsie,ze naposledy si sa zasmial na Slovensku,ja to mozem potvrdit.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/11/2007 6:24  

Vsetci, ktori tak nariekate a tuzite za rodnym Slovenskom, chodte tam naspät a prestante znechucovat druhym ludom zivot v cudzine! Prestante urazat tych amikov, svabov , australcanov a inych, kde plytvate vasou energiou, zijete jak zvery v lese a snivate o kulture na Slovenku, co si teraz nemozete dovolit lebo musite setrit na 3+1 v Bratislave!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/11/2007 8:00  

kto ti tu znechucuje zivot,ty exot.ty si asi jediny,pochadzajuci z nejakej exotickej dzungle,zijuci na lianach stromu.ty budes urcite nejaky lesny prototyp.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/11/2007 17:34  

ahoj,co ty mas co komu urcovat co ma pisat,toto je forum pre vyjadro vanie nazorov.co clovek to iny pohlad.Keby tu clovek byt nemusel tak tu nie je,teda aspon väcsina.Tebe museli na Slovensku sakramensky ublizit,ked si taky hnus-ny.ODRODILEC


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2007 2:08  

Ty hlupaciku anonym, nam netreba Tvoje ozajstne meno a naco? Vtaka poznas podla peria a cloveka po reci.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/01/2008 15:30  

Ano splnil sa mi sen.Zijem vonku uz dlho a pravidelne sa vraciam do ro dneho kraja. Vcudzine som si zarobil a teraz si uzivam.Hranice otvorene,tak to je paradicka.Na Slovensku je krasne ale je treba si to vediet vychutnat.Dufam ze mna mnohi bratia a sestry budete nasledovat.Prajem vam skory navrat domov.Cauko.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/03/2008 17:54  

Aj ja som si splnila svoj sen, nasla som svoju zivotnu lasku, odisla som za nim do USA, studujem tu, vzali sme sa, kupili sme si dom, dostala som zelenu kartu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/05/2008 12:59  

Zacal som v zahranici ako pomocnik v kuchyni po case som sie nasiel lepsi job mimo gastronomie.Som v europe mam rad slovensko ale pracovat tam denne 12hod a viac za minimalnu mzdu sa mi nechce ludia.Chodim tam kazdy druhy mesiac z Viedne a som rad ze tam niesom ked vidim ako ludia zivoria.To som 10r vo Viedni nemam ziadne iluzie o zapadnom svete ale za mojich 8hod co denne robim 6dni v tyzdni mam uz byt na Slovensku a zijem dostojne vo Viedni.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/07/2008 16:39  

este som nevyhrala v lotte!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/08/2008 19:35  

^Psychopat pokracuje pod nespocetnymi menami vo vytvarani diskusie o „zlocinnych“ zahranicnych Slovakoch, aspon na 15 temach!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/08/2008 21:09  

Konci sa mi staz v USA a Kanade.Som rada navratu na Slovensko.Je to dobre vydiet alebo na dovolenku ist, ale dlhodobo tam zit tragedia.Kto sa trochu citi clovekom nepride na chut zit v prostredi kde je dolar vsetko..Myslim vseobecne lebo vynimky sa vzdy a stale najdu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/07/2009 9:42  

Moje sny sa mi v zahranici splnily do bodky a do pismena. O com som na Slovensku snival a nemohol dosiahnut to sa mi zazracne vo Finsku vyplnilo.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.