Slovenská reštaurácia - slovenská krčma

Postrehy z objavovania nových kultúr a zvykov, o tom ako sa žije v zahraničí, príbehy slovenských emigrantov

Poslaťod stevo » 12 Sep 2009 21:23

poznam slovensku restauraciu v anglii.RESTAURANT JULIA v SCUNTHORPE ktora funguje uz viacej ako rok a pol.Hraje tam slovenske radio a varia tam iba slovenske jedla.kazdy den ponukaju denne menu za 3.95.Ponukaju:polievky: drzkova ,gulasova a polievky podla dennej ponuky ;predjedla: prazenica so sunkou ,slaninkou ,pecena domaca klobasa ,pikantna hrianka....atd.Dezerty. Jedla : segedinsky a madarsky gulas,domaca zabijacka,halusky[bryndzove,kapustove] spisske pirohy,salasnicky tanier[pirohy,halusky bryn.a zemiakova placka] vyprazany syr aj so sunkou,vypr.encian,vypr.bravcovy rezen; plneny;steak ;prirodny ;cernohorsky.Vypr:kuraci rezen ;prirodny ;steak ;plneny ;v harulovom cesticku,kuracie prsia so sunkou syrom a marhulou,vazecka pochutka [zemiakova placka plnena kuracim masom]Ryby:pstruh na masle ;steak z lososa ............atd. Speciality sefkuchara:vlastne ju navstivte a vyberte si z ponuky bohateho jedalneho listka.Capuju pilsner ,staropramen a ponukaju slivku ,marhulu ,hrusku ,jablko ,ceresnu ,malinu ,borovicku ,rum ,fernet citrus a stock ,becher ,puskinka ,tatransky a staroslovensky caj ,alpsky rum{79.5%}. Ja som tam kazdy den a najem sa do syta , zazijem kopu srandy a spoznavam novych slovakov. Najdete ju aj na facebooku RESTIKA JULIA.Ma aj www stanku ktora nie je este dokoncena. www.restaurantjulia.co.uk KONTAKT: SCUNTHORPE 117 FRODINGHAM ROAD , DN15 7JT
stevo

Poslaťod liva » 15 Sep 2009 13:34

Ta restauracia Svejk vo Vaihingen (Stuttgart) sa nachadza oproti Aldi, ale neviem ako sa vola ulica. Bola som tam na vianocne party a boli sme vsetci spokojni.
liva

Poslaťod Liva pre Kristinku » 15 Sep 2009 13:38

V Galway sa nachadza slovenska "Krcma" priamo na hlavnej ulici smerom k moru, oproti kostolu.
Liva pre Kristinku

Poslaťod Gabriel » 30 Sep 2009 11:34

Mohol by si prosim,poslat post code rad by som sa pozrel do vasej restauracie!
Byvam blizko v Grays.
Dakujem.
Gabriel

Slovenské potraviny v Den Haag s teplou kuchyňou

Poslaťod mariq » 07 Jan 2010 18:38

Zdravím všetkých hladujúcich vo svete. Pozývame na čerstvé rožky s Treskou, bryndzovú pomázanku, klobásky alebo moravské koláče..... V blízkej budúcnosti sa dá u nás aj napapkať z kuchyne pána šéfkuchára Richarda (kapustnica, sviečková, guláš, segedín... každý deň niečo slovenské)
S pozdravom Marika
http://www.slovex.nl
mariq

Krajina: Netherlands (nl)
Mesto: Den Haag

Predchádzajúci

Späť na Život v zahraničí

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia