praca usa

Postrehy z objavovania nových kultúr a zvykov, o tom ako sa žije v zahraničí, príbehy slovenských emigrantov

praca usa

Poslaťod bella128 » 09 Júl 2010 07:27

prosim vie mi niekto poradit s pracou v usa chcela by som ist bud do new yorku alebo las vegas od oktobra priblizne len neviem kao je to tam s pracou vie mi niekdo poradit co a ako kolko penazi treba na zaciatok a tak ....dakujem
bella128

Krajina: Slovakia (sk)
Mesto: Piestany

Re: praca usa

Poslaťod miso1 » 24 Aug 2010 12:47

Pokial viem New York je lacnejší ako Bratislava, aspoň čo sa týka ubytovania a stravovania.
Náklady na život nie sú velké. Najdrahšia bude asi letenka.
Ja sám sa chcem ísť do New Yorku na jesen alebo v zime, poprípade si tam niečo nájsť.
miso1

Mesto: Bratislava

Poslaťod Katka2407 » 01 Dec 2010 22:43

ahojte...od juna 2011 by som chcela ist na brigadu do usa,ale bohuzial ked neviem a ani netusim co a ako rada by som sa opytala o nejake rady,alebo nasla nejakeho partaka partacku ktorí by sa ku mne pripoili a vyrazili sme na leto do USA...alebo poprosila by som niekoho kto by mi vedel poradit co mam robit alebo niekoho kto zije uz dlhsie v usa a ponuka nejaku brigadu ako starost o deti a pod. dakujem
Katka2407

Mesto: banska Stiavnica

Poslaťod Kadeee » 27 Apr 2011 11:35

Cavte velmi rada by som sla do USA skusit na vlastnej kozi ake to tam je , skuste mi poradit ako sa tam dostanem please rada by som tam pracovala kludne od jula do novembra a potm aj dlhsie please poradte ako na to
Kadeee

Mesto: Komarno

Poslaťod dirtybku » 09 Máj 2011 11:41

Kadeee píše:Cavte velmi rada by som sla do USA skusit na vlastnej kozi ake to tam je , skuste mi poradit ako sa tam dostanem please rada by som tam pracovala kludne od jula do novembra a potm aj dlhsie please poradte ako na to

Najprv si vybavys J-1 viza nutnost studium na vysokej (alebo ako ilegal na turisticke) potom pojdes do blavi na ambasadu na pohovor (samo v ang.) a ked mu zahabkas helo ja jana tak ta posle d0p :P tak ako to moze aj colnik po pristati v nyc ak nespravne vyplnis folmular ktory ti daju v lietadle pred pristatim a nebudes mu vediet odpovedat naco sa trepes do NYC :P a ked tam budes za mesiac ti dojdu love na ubytovanie a spiatocnov letenkou pekne na SK (nepisem to zo srandy jeden 22r debil mal velke oci v Miami ako ilegal a skoncil ako bezdomovec prichylil ho neaky tipek)upratovaciek tam maju miliony uz len na teba cakaju
dirtybku

Krajina: United States (us)
Mesto: Poprad

Poslaťod peejay » 16 Jún 2011 11:52

Ahojte..Je tu niekto kto zije alebo pracoval/pracuje v usa a vedel by mi poradit a bol by taky ochotny pomoct vybavit veci ohladom ako si najst job a dostat sa tam alebo neaku overenu agenturu??momentale zijem v Irsku v Dubline...THX..Pj
peejay

Krajina: Ireland (ie)
Mesto: DUBLIN

Poslaťod dirtybku » 16 Jún 2011 13:59

peejay píše:Ahojte..Je tu niekto kto zije alebo pracoval/pracuje v usa a vedel by mi poradit a bol by taky ochotny pomoct vybavit veci ohladom ako si najst job a dostat sa tam alebo neaku overenu agenturu??momentale zijem v Irsku v Dubline...THX..Pj

Jesus Christ, ked "zijes" v Irsku tak si hladaj niekoho tam kto tam chce ist, a vies preco DOPICE lebo bez vysokej tam najdes pracu len ako ilegal. A ako ilegal necotrebujes ist na konzulat do blavy(a to by si musel ag.to neuroby za teba) stacia ti **** tur.viza cez net a HLAVNE kopec "Irov" aby sa steba po prilete do US nestal bezdomovec (to nieje UK plne domov pre 10 na prenajom:)))
dirtybku

Poslaťod lucy stastna » 18 Júl 2011 16:03

Ahoj Ja ti mozem ponuknut pracu v Los Angeles od septembra na min .1 rok aj ubytovanie je zabezpecene.Ak mas zaujem posli strucny zivotopis a fotku.Lucia
lucy stastna

Mesto: California

Poslaťod Frodo33 » 01 Aug 2011 14:52

ahoj zijes v USA LUCia? a aku pracu ponukas? ja viem ze to neni len tak, je to legal ci ne?
Frodo33

Mesto: Detva

Poslaťod peezn » 05 Aug 2011 19:11

question on going usa...

zdravim, vie mi niekto odpovedat na 2 otazky...

1....je problematicke odist na estu do usa, ak som nezamestnany?
2....ak nie, da sa na estu ist opat, potom ako sa po 3 mesiacoch musim vratit home?

dakujem pekne
peezn

Mesto: Ortutova

Poslaťod dirtybku » 07 Aug 2011 07:46

peezn píše:question on going usa...

zdravim, vie mi niekto odpovedat na 2 otazky...

1....je problematicke odist na estu do usa, ak som nezamestnany?
2....ak nie, da sa na estu ist opat, potom ako sa po 3 mesiacoch musim vratit home?

dakujem pekne

Si citsty ***** ESTA su turistycke viza co to ma z pracou spolocne? Ako si chces predlzit turisticke viza v USA ak nevies co vlasne ESTA vobec je. Kto za teba vyplni pred pristatim I-94W formular v lietadle, ak uvidi co si donho nacmaral colnik ta moze poslat spet na SK kedze kupujes obojsmernu letenku.
dirtybku

Poslaťod peezn » 07 Aug 2011 14:23

kedy som spojil estu s nejakou pracou !?
boze dalsi co vie hned medzi riadkami citat

************ back
pytam sa ci robia rozdiel medzi studentami, mladymi, starymi, alebo tymi co su doma nezamestnany, lebo sa boja u kazdeho ze tam zostane ty *************....
peezn

Poslaťod dirtybku » 07 Aug 2011 17:46

peezn píše:kedy som spojil estu s nejakou pracou !?
boze dalsi co vie hned medzi riadkami citat

************ back
pytam sa ci robia rozdiel medzi studentami, mladymi, starymi, alebo tymi co su doma nezamestnany, lebo sa boja u kazdeho ze tam zostane ty *************....

ESTA+praca=ilegal, ESTA+cesta spet na SK+pracovne viza=ist na ambasadu kde ked uvidi po turistickej ceste do USA ziadost o pracovne viza moze to brat ako ZAMER EMIGROVAT=viza zamietnute (na to su na tej US ambasade blave)
dirtybku

Poslaťod peezn » 07 Aug 2011 20:48

dikes...to som chcel vediet...

next question - aky je rozdiel mezdi....travel.state.gov
a
www.usagc.org ????

nie je len jedna lottery?
peezn

Poslaťod dirtybku » 08 Aug 2011 14:47

peezn píše:dikes...to som chcel vediet...

next question - aky je rozdiel mezdi....travel.state.gov
a
http://www.usagc.org ????

nie je len jedna lottery?

Predpokladam ze vies aspon trochu Anglicky. Co tak asi znamena .gov / .org . Comu viac budes doverovat .government alebo .organization. Komu posles 750$ ak vyhras vlade alebo organizacii.
dirtybku

Poslaťod Lucia1992 » 24 Apr 2012 11:51

Ahoj, všetky informácie o vízach, kde a aké ti treba nájdeš na www.vizadousa.sk .
Lucia1992

Mesto: Bratislava

Poslaťod vetrouka » 26 Apr 2012 10:23

Zaujimalo by ma San Francisko. Moze nekdo poradit nejake ubytovanie na 2 mesiace samozrejme legalne nie nejake nelegalne brlohy kde byvaju slovaci,cesi a poliaci.A same kurvy z vychodnej EU. Maly byt na prenajom.
vetrouka

Mesto: Kosice

Poslaťod dirtybku » 26 Apr 2012 14:14

vetrouka píše:Zaujimalo by ma San Francisko. Moze nekdo poradit nejake ubytovanie na 2 mesiace samozrejme legalne nie nejake nelegalne brlohy kde byvaju slovaci,cesi a poliaci.A same kurvy z vychodnej EU. Maly byt na prenajom.

mozem sa opytat, mas 13 alebo nasrate hlave. Nik v CA nekontroluje papiere, to ze pytas sa na ubytovanie tu hovori za vsetko, kde skoncis.
dirtybku

Poslaťod ponte3 » 20 Mar 2013 13:41

ja som svoje skusenosti v amerikou popisal v tejto stranke...je tam par rad tak dufam ze pomoze :-) http://usawork.webnode.sk/
ponte3

Mesto: Kosice

Späť na Život v zahraničí

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia