Mexické občianstvo  

Stránka 1 / 5 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2005 19:53  

Nevie mi niekto poradit ako sa da ziskat mexicke obcianstvo? Dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/12/2005 15:25  

Musis zit v Mexiku 5 rokov a potom mozes poziadat o obcianstvo.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2006 2:23  

Tinka a Ty zartujes? Dufam za to mexicke obcianstvo nechces pre seba. Kto chce byvat v Mexiku? Kto chce byvat v Rusku? Rusko je lepsie nez Mexiko. Bola si vobec v Mexiku? V Mexiku ak nepasujes drogy tak si chodobny. Kazdy rok cestujem do Californie a par krat bola som sa pozriet v Mexiku koli mexickej hudbe. Viem aky hrozny zivot tam je. Su tam pekne ale tiez hrozne casti. Pre turistov je tam luxus. Na dennom poriadku su uteky cez hranice, mexicani riskuju zivot aby sa z Mexika dostali von. No ale ak to chces vediet, tak musis byvat v Mexiku 5 rokov od datumu Tvojej poziadavky. Dva roky caka ak sa Ti dieta narodilo v Mexiku alebo pochadzas z ineho Latinsko-Americkeho statu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/06/2006 2:50  

V Mexiku som bol isty cas.. zrejme zalezi, kde v Mex clovek zije; ja som pobudol nejaky cast v Zapopane, co je predmestie Guadalajary, a pacilo sa mi tam viac ako velmi, ostali mi pekne spomienky, kamarati.. rad by som sa tam vratil, necudujem sa, ze sa tam vytvorila stvrt, kde zije celkom pekna skupina Nemcov, Francuzov, Skotov a samozrejme Americanov


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/06/2006 23:42  

V Mexiku zije hodne cudzincov, hlavne americanov ale preco? Su to ludia ktori uchodia pred zakonom. Kebyze sa vratia spat do Ameriky alebo odkial pochadzaju, tak im hrozi 20 rokov vo vazeni alebo dozivotie. Vacsinov to su ludia co vykradli banky, bohaci co nezaplatili dan a
v Mexiku si ziju ako krali. Na dovolenku je to O.K. ale zostat v ziadnom pripade. President George W Bush dal 6,000 reserve soldiers of the US National Guard na hranice s Mexikom. Pretoze denne stovky mexicanov sa pokusa dostat do U.S.A. Miliony mexicanov zije v U.S.A. ilegalne. Olivia Newton-John’s boyfriend DAN ABRAMS, podla svedkov sa tiez skryva
v Mexiku. Takze ak si nedonesies peniaze so sebou, tak nepocitaj ze sa tam uzivis poctivou pracou. Ja zijem v San Diegu, mexicani su tu na kazdom kroku. Ilegalni mexicani hladaju ilegalnu pracu aby mohli poslat peniaze rodine v Mexiku. Bol som v Mexiku niekolko krat, je to lacna pekna dovolenka v turistickych miestach.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/07/2006 10:16  

chcem ist do oaxaca-tehuacan regionu zvaneho cuicatlan a rozhodnut sa co dalej


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/07/2006 21:01  

Ja zijem v Mexicu uz 2 roky a nikdy som sa necitila lepsie ako tu. Precestovala som uz riadny kus sveta a rozhodla sa tu usadit.
Nepasujem drogy, mam normalnu pracu a zijem si tu lepsie ako doma na Slovensku. Byvam par blokov od mora, vychutnavam si uzasne pocasie, morske prisery a zivot ktory tu plynie pomalsie a jednoduchsie. Aspon si tu ludia az tak nezavidia a nenavidia sa ako inde.
Stretavam sa s domorodcami aj Americanmi co tu ziju a nie su to ziadny kriminalnici. Je tazke hadzat vsetkych do jedneho vreca. Nesmieme vsak zabudnut ze toto je krajina 3-tieho sveta. Najdes neuveritlne prepychove stvrte, hotely a mesta a najdes aj chatrce kde zije 15 ludi pokope. Ale to najdes vsade na svete.
Kazdy hlada nieco ine, Tinka, drz sa svojho sna a stale na nom pracuj.
Buena suerte!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/07/2006 23:15  

Vanda, uvidime ako dlho tam dokazes zit, ver mi maximalne 5 rokov. A ze si nezavidia? No to este nepoznas mexicanou. Nezavidia ti pretoze nieje co zatial zavidiet, ale ak by bolo co zavidiet, tak maj sa na pozore. Vobec to nieje bezpecne miesto na zivot. Prefikanectvo maju mexicani v krvi, poznaju kazdy trik nikto sa im nevyrovna.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/07/2006 23:44  

Zivot v Mexiku plynie pomalsie a jednoduchsie lebo mexicani pol dna iba spia. Ziju tam americani na dochodku, pretoze ked prepociaju ich podporu, v Mexiku su z nich bohaci. To je druhu druh ludi co uchodia do Mexika. Mladi netrestani ludia z dobrych statov tam nejdu zit. Ja som tam bol 1 rok na dovolenke a stale tam budem chodit, pretoze je to hrozne lacna a pekna dovolenka. Ano-iba dovolenka. A ze tam zijes lepsie nez na Slovensku, to ti nemozem uverit ani nahodou. Je to pravda ze mexicani maju more velmi pekne, tak isto ostrovy, ktore na Slovensku nemame, ale to je vsetko. Kazdy stat ma nieco a mexiko ma toho dost na obdivovanie ale zit na dobrej urovni s priemernym zamestnanim sa neuzivis. Je to horsie nez na Slovensku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/07/2006 23:16  

Samozrejme ze zivot v Mexiku nieje ruzovy. Zit v Mexiku? Preco by som sa sam seba trestal? Dovolenka-ano, zit tam-v ziadnom pripade!!! Ved my tu mame mexicanov na kazdom kroku, vacsinou ilegalne. Vanda nemyl si prirodne krasy so zivotnou urovnou. Nebud dlho na slnku, nevies ze slnko nuti ludi nezozmyslat. Akurat ta unavi a chce sa ti iba spat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/07/2006 11:40  

Prosim, ako vidite Mexiko po hygienickej stranke. (restauracie, toalety, plaze…)Chystam sa tam na dovolenku. Mam sa dat zaockovat? Vdaka za postrehy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/07/2006 21:17  

Ja som vcera v radiu pocula, ze v mexiku nemozes splachnut toaletny papier do zachoda, ale ho musis hodit do kosa…to mi pride dost nehygienicke…
Kamaratka bola v Mexiku na dovolenke, zila v mexickej rodine a povedala, ze najskor musela ist nakupit cistiace prostriedky a vsetko si vydezinfikovat, pretoze to bol humus…a to nebola chudobna rodina (syn studuje v Irsku pravo), jednoducho sa im nechce…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/07/2006 21:17  

Ja som vcera v radiu pocula, ze v mexiku nemozes splachnut toaletny papier do zachoda, ale ho musis hodit do kosa…to mi pride dost nehygienicke…
Kamaratka bola v Mexiku na dovolenke, zila v mexickej rodine a povedala, ze najskor musela ist nakupit cistiace prostriedky a vsetko si vydezinfikovat, pretoze to bol humus…a to nebola chudobna rodina (syn studuje v Irsku pravo), jednoducho sa im nechce…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/07/2006 21:45  

ilja, samozrejme musis byt zaockovana. A nechod tam v zime, tak kurenie nemaju.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/07/2006 21:37  

Tak toto sa mi ani neoplati komentovat…..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/08/2006 16:46  

S tym tolaletnym papierom je to pravda. Maju problem aj s pitnou vodou. Voda na pitie a varenie sa musi jednoducho kupit. Navstivil som tam par rodin, hygienou tam neprekvitalo. Inac som mal tam aj zaludocne problemy – zo stravy. Doporucujem sa zaockovat. Nedoporucujem sa stravovat v poulicnych ,,bufetoch,,. Bezne vas obsluzi casnik so spinou za nechtami a ak sa vam podari nazriet do kuchyne – Boze zavaruj.
Vanda, preco sa ti to neoplati komentovat?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/08/2006 15:55  

Juraj, neoplati sa mi to komentovat pretoze niektore nazory su tak zastarale, neokrochane a neuplne.. ja nikoho neurazam a rada si precitam postrehy inych, no toto je na mna privela.
Prajem vsetkym krasny den z uzasneho karibiku, dnes tu mame 28C, den plny slnka, za chvilku idem na plaz so svojimi psikmi, chystame grill party s priatelmi a urcite si to uzijeme. Drzte sa!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/08/2006 2:03  

Vanda, pises ze mas NORMALNU ROBOTU .tak to znamena takych 7 dol. na den .plaze…psiky…fonttanky …hotely ???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/08/2006 2:07  

akurat ti co maju nejake REMESLO v rukach dokazu v mexiku zarobit viac Niet nad dobre remeslo !!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/08/2006 4:20  

Predpokladam, ze Vanda mala stastie a vydala sa za nejakeho europskeho mexicana. Ti tam podnikaju a vedu normalny zivot. Ale povodni obyvatelia – indiani toho tam vela nenamutia. Pre nich je dolezite dobre sa najest, party, hudba, pospat si. Napr. ,,zveladit ,, si svoj pribytok, urobit nieco viac pre rodinu… (uplna banalnost – napr. umyt okna – oni to nepoznaju) A ak nieco zarobia, hned nasleduje dovolenka – smer Acapulko. Ved co, nejako bude. Neviem to odhadnut percentualne, ale predpokladam 20 % zije na urovni, a ten zvysok iba zo dna na den. Neodsudzujem zobrakov, ale je tam bezne, ze 15 rocna slecna uz s vlastnym deckom v naruci zobre – bez decka by nevyzobrala nic.
Vanda nehnevaj sa, ale ja som to tak videl.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/08/2006 19:20  

Juraj, ja sa nehnevam a ani netvrdim ze tu je raj na zemi. Kazdy sa ma ako si zariadi.. No prispevky ako na priklad od „Anonymny“ su tie, ktore sa mi neoplati ani komentovat. Som stale slobodna, byvam v cistom dome a nepredavam drogy. Pracujem v manazerskej pozicii takze nielen remeslo v rukach ale aj dobre vzdelanie a inteligencia so oplati. Nebudem tu komentovat moj plat ale $7 na den je mozno sen „Anonyma“, nie moja realita.
Ja som Mexiko navstevovala 4 roky predtym ako som sa tu prestahovala a musim priznat ze ta tvrda realita ma riadne zaskocila. Este aj teraz ma niekedy zarazia urcite veci a tradicie ale clovek si zvykne a nauci sa s nimi zit.
Cozumel milujem a citim sa tu ako doma. Mam tu vsetko po com som vzdy tuzila a citim sa poctena ze som taketo miesto na svete nasla.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/08/2006 13:20  

nie je tomu tak davno ked g.w.b. povedal ze pokial budu v mexiku zarabat za den tolko ako je min. stavka v usa na hodinu tak problemy s mexikom budu nadalej [ stadial mam tych 7 dolarov]


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/08/2006 13:24  

wanda napis nam kolko je tam normalny [priemerny] zarobok v dolaroch?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/08/2006 20:55  

???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/08/2006 5:28  

Anonymny, nemal si sa spravne opytat, kolko je tam priemerny zarobok v centoch a nie v dolaroch? A otazka odomna ako sa vyhanaju blchy zo psikov v Mexiku? Ci ich treba namocit do vody na plazi na 1 tyzden? Grill party, to cakas 200 ludi? Wanda ze zivot je taky ako si ho zariadis? V Mexiku ta moznost nieje. Teda nie poctivou pracou!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/08/2006 14:41  

Z tych anonymnych prispevkov citit len zavist a neprajnictvo, preco sa nepodpises? Preco to dievca nenechate na pokoji, preco by sa nemala mat dobre? Ak ma priatela ci manzela, obaja maju dobru pracu napriklad v oblasti turizmu, ja tam problem nevidim. Urcite sa tam nezaraba ako v Amerike ale su aj dolezitejsie veci ako mat namiesto 2000 USD len 1000 USD. A kedze byva v tropickej plazovej oblasti, ma dovolenku kazdy deñ a zadarmo, na ktoru vy musite setrit dlhe mesiace ci roky.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/08/2006 17:07  

Zavist a neprajnictvo??? Ja zijem v usa a Ty v Spanielsku. Moja otazka znie : zavidis ludom v Albansku ak ano napis co im tak mozes zavidiet ? Tvrdi ze je sobodna a ma „normalnu pracu“.FAKTOM je ze za normalnu pracu nedostanes viac ako sedem dolarov na den,preto som sa nedockal odpovede opriemernom zarobku v Mexiku. Tisicky turistov cestuju aby poznali Slovensky raj a Letanovski cigani tu maju dovolenku kazdy den a sadarmo…tak si to myslela…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/08/2006 17:31  

Nie,tak som to nemyslela, myslela som to tak ze kazdy ma ine predstavy a naroky o spokojnom zivote, urcite sa tam nezaraba vela ale takisto je tam lacno a ludia tam ziju, maju domy,auta,rodia deti,studuju,pracuju,chodia na dovolenky. Takisto nebudes skatulkovat Slovensko podla ciganskych osad alebo filmu Eurotrip. Vanda pisala, ze uz tam zije dlhsie a keby tam nebola spokojna tak by nepisala opak, mohla by odist trebars spat do Europy, mozno sem znova napise a trochu viac. Clovek nemusi byt stastny v tej ktorej krajine len preto ze sa tam zaraba viac ako inde.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/08/2006 23:46  

Elena, tak priemerna rodina v Mexiku normalny dom nema, deti chodia do skoly iba do zakladnej, potom nestuduju, pretoze na to nemaju, auta vidia iba u cudzincov a na dovolenky chodia iba do vedlajsej ulice. Statna podpora tam neexistuje, rodinne pridavky na deti tiez nie. Ked mlade dievca ma dieta, tak hlada dochodcov co maju nejaky kutik volny, kde by sa ubytovali. Jeden berie druhemu z tanierka. Nehovor nieco ked nemas o tom ani najmensiu predstavu. Ty si asi este nevidela poriadnu biedu. Spina vsade, pretoze kupit nejaky cistiaci prostriedak na to nikto nema. Ked tam niekto trochu lepsie zije, je to iba tym ze ma rodimu v Amerike a oni im posielaju peniaze. Miliomy mexicanov zije legalne a ilegalne v Amerike. Mexicani za ich chudobu nemozu, pretoze ich spanieli okradli a pozabijali, pritom Spanielsko nevie ani poriadne narabat s peniazmi, pretoze s tym ukradnutym bohatstvom su teraz aj tak stale na nizkej zivotnej urovni. Osobne mi je mexicanov velmi luto v akej biede ziju.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/08/2006 21:15  

Dakujem ti za upozornenie, ze aj ja zijem v krajine s nizkou zivotnou urovñou. To som fakt nevedela, takisto prepac ze som sa zucastnila na plieneni a vrazdeni Mexicanov, fakt som si to neuvedomila (alebo ze by to bolo pred 600 rokmi?). No tak ako tak teraz bude na vine Spanielsko a chudaci Mexicani za nic nemozu, ved ti ich je tak luto (zrazu). Ako ratam tak ratam, vychadza mi ze jediny civilizovany stat na svete je USA (podla teba), lenze to si myslia len ti co tam ziju a nevidia si dalej od nosa. Ja som nebola ani v USA (o nic som neprisla) ani v Mexiku (tam sa chcem ist pozriet), ale bol tam moj brat (v Mexiku 2 mesiace a v USA 3). Takze zhrniem jeho dojem z kazdej karjiny do jednej vety: Mexiko-krasna krajina po prirodnej a historickej stranke, vyborne jedlo a pohodovi ludia, chudobne stvrte su negativom tak ako vsade vo svete; USA-velka krajina a rozmanita priroda,otrasne jedlo a obezni a naivni ludia-vyzrati z americkych narodnych hamburgerov, ktori si myslia ze ked su Americania, nikto na nich nema a nemaju ani pojem o tom co sa deje za ich hranicami, chudobne stvrte v New Yorku podobne tym v Mexiku. Nepoznam nikoho z okruhu mojich priatelov a znamych, kto by tuzil navstivit USA ani ako turista, to uz dnes robia len ti co v Europe nezozenu dobru robotu a myslia si ze tam to bude ine, zato poznam kopec ludi co navstevuju Mexiko a opat sa tam radi vracaju a s radostou tam podporuju ekonomiku svojimi eurami.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 5 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.