Manželstvo s moslimom  

Stránka 1 / 81 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/12/2005 14:50  

Aky mate nazor,pripadne osobnu skusenost .Aky mate nazor na konvertovanie na islam zahalovanie sa zivot v moslimskej krajine.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/01/2006 22:33  

Ahoj dagmar, tak ja by som sa za moslima urcite nikdy nevidala, pretoze zeny nemaju ziadne prava a ked niekedy citam, co s nimi robia tak mi je z toho zle. Zivot v moslimskej krajine je podla mna o nicom. tak nech si kazdy dobre zvazi do coho ide.
maj sa pekne a prajem ti vela stastia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/01/2006 23:26  

Manzelstva, kde manzelia pochadzaju z roznych kultur su dost tazke. Vyzaduje si to dost vela komunikacie a pochopenia. Ja mam znamych a priatelov, ktori vyrastali ako moslimovia (Turecko, Iran, Nigeria). Vsetci maju manzelky/mazelov pochadzajucich z tej istej krajiny a su aj rovnakej viery. Dost vela som sa dozvedela o islame a ich tradiciach. Je to ich kultura a ja ju respektujem. Nerada by som niekoho urazila, ale islam ako nabozensky (ideologicky) system je pre mna nezaujimavy. Sice ponuka pomerne silne a dobre artikulovane moralne pravidla, ale ma velmi slabu spiritualitu. Nabozenstvo ma v mojom zivote mimoriadne dolezity vyznam, takze tu nie som ochotna robit kompromisy. Ja osobne by som sa za moslima nevydala.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/01/2006 20:25  

mila veronika, ja zijem v arabskej krajine, som krestanka a moj manzel je moslim a je to super clovek. a ze moslimske zeny nemaju ziadne prava? tak na tom som sa moc moc pobavila. by si sa cudovala. urcite moc toho o moslimoch nevies, iba to zle co si precitas v novinach. vies tito ludia nie su moslimovia, su to sia. original moslim sia neuznava. nebudem ti tu obhajovat islam lebo urcite by si to nepochopila, hlavne je to co pisu v novinach a ukazuju v telke.ze? mala by si najprv spoznat moslimov, navstivit moslimsku krajinu a potom pisat taketo veci.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/01/2006 21:44  

ahojte. ja som sa k tejto teme uz vyjadrila aj na strankach MANZELSTVO S CUDZINCOM,tak teraz len v skratke.Zuzka ma pravdu. Nie vsetko co je v telke a novinach je cista pravda,aj ked nepopieram ze v zapadnutych dedinach sa to naozaj deje. Ale podla tychto dedin si neutvorim predsa nazor na celu krajinu. To je to iste ako keby si cudzinci utvarali nazor o Slovensku podla LUNIKU IX.
Ja som tiez vydata za moslima a som stastna. Ja tolerujem jeho vieru a on zase moju. Nase deti nechavame rast,a potom nech sa sami rozhodnu na ktoru stranu sa priklonia.Moj muz ma velmi rad napr. Veľkonočné sviatky.Ja pracujem,idem von s priateľmi,idem si zahrat tenis,atd. Mam aj svoj zivot,svoje sukromie.Moj muz vie uvarit,pomaha upratovat,starostlivost o deti je na nas oboch.A co sa tyka moslimskych zien tak by ste neverili co tie dokazu.Nedajte sa oklamat tým,ze su zahalene.Pod ich satkami sa skrýva viac nez si mnohí vedia predstavit.ALE V KAZDOM PRIPADE,NECH UZ ZIJETE S KYMKOLVEK A KLAPE VAM TO TAK VAM VSETKYM DRZIM PALCE.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/01/2006 23:37  

Nedalo mi, aby som sa nevratila k tejto teme. Ja som minule pisala o sebe a podla toho, ako sama seba poznam a co by som ja urobila. Kedze nemam ziadne informacie o tom, co ta viedlo k tejto otazke, takze budem len spekulovat. Myslim, ze konverzia (v tvojom pripade je to oboje, nabozenska aj kulturna) by mala vychadzat z vlastneho presvedcenia. Tento proces je zdlhavy a casto velmi bolestny. Je to o sebapoznavani a respekte k sebe samemu. Ziadny clovek by nemal byt nuteny ku konverzii okolnostami a dokonca ani ludmi, ktorych milujeme alebo ktori miluju nas. V opacnom pripade dochadza casom k sklamaniu, strate sebaucty a k problemom vo vztahoch. Preto ani manzelstvo s muslimom by nemalo byt dovodom na konverziu. Ak nie si o tejto viere dostatocne presvedcena, tak by si sa nemala do nicoho hrnut. Ak ta tvoj priatel skutocne miluje, tak pocka, ako sa rozhodnes. Myslim, ze mat cas na rozhodnutie je velmi dolezite. Mala by si ho vyuzit k tomu, aby si spoznala jeho rodinu, ich zvyky, rodinne vztahy. Tiez je dolezite sa rozpravat o tom, co od seba v manzelstve ocakavate, ako budete vychovavat deti, a pod. Do manzelstva sa lahko vstupuje, ale ovela tazsie sa z neho odchadza.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/01/2006 12:50  

ahoj Zuzana(SAE), nechala si tu príspevok dňa 12. 01. 2006..
chcela by som sa ťa opýtať ako to tam vlastne funguje, pretože mám priateľa v Egypte, zoznámili sme sa tam, keď som bola na dovolenke, plánujeme spoločnú budúcnosť, ale keďže o tom veľa neviem, prosím ťa, daj mi vedieť, môj mail je href=“mailto:bea37@azet.sk“>bea37@azet.sk
Ďakujem, BEA.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/01/2006 15:24  

ahoj všetci.konvertovať k islamu?nikoho nie je možné nútiť, aby konvertoval. Ak to niekto urobí preto, že je prinútený, nemá to žiadny zmysel. Islam je krásne a logické náboženstvo, treba ho skúmať a hlavne si uvedomiť že to je sposob života a nesmú sa nejaké veci vytrhávať z kontextu. Tým sa narobí strašne veľa zla. Samotný islam je mierumilovný, je o právach každého jedinca, o zodpovednosti, úcte a dovere. Každý má stanovené svoje práva, aj svoje povinnosti. Žena nie je utlačovaná, je chránená a je o ňu postarané. Žiaľ, existuje veľa ľudí, ktorí o sebe tvrdia, že sú muslimovia, ale na svoju vieru akoby zabudli, nepraktikujú ju a týmto šíria neprávne posolstvo.
Čo sa týka zahaľovania, má to svoj význam, a keď ho žena pochopí, zahalí sa doborovľne. Viem o čom hovorím. Som muslimka 3 roky, zahalená chodím 2,5 roka, a konvertovala som sama od seba a dobrovoľne. Moj manžel je samozrejme muslim, poznáme sa 1,5 roka. Vidím na ňom, že vieru má v srdci a nemám strach, že moje práva budú zanedbané. Každej žene, ktorá sa zoznámi s muslimom doporoučujem určite si o islame zistiť maximum, keď niečomu nerozumie, ubíži hlavne sama sebe. Sú veci, z ktorých dobrý muslim nikdy nepoľaví, a keď tomu žena rozumie, možu mať spolu krásny život. In ša Allah. Slovenská muslimka Aregnazan.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/02/2006 7:05  

Aregnazad a si si ista,ze mas cely koran i hadithy nastudovane?Nezda sa ti na nich nic divne?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/02/2006 16:17  

ako keby na Slovensku boli ženy posvätné………………kresťanský muži nikdy nezbijú ženu, neunesú deti .SKUTOCNE???????????????????? Otvor oči..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/02/2006 20:22  

Ahoj Veronika aj ja ti musim protirecit tak ako Zuzana.Ja zijem v moslimskej komunite uz 4 roky.A mozem povedat ze su to uplne super ludia.Aj ja tak ako Zuzka som vydata za moslima a som stastna.Moj manzel ma v nicom neobmedzuje ked chcem ist von s kamaratkami tak jednoducho idem.Zijeme v Egypte a su tu aj normalne discoteky kde velmi rada s manzelom chodiavam.Tak si nemysli ze moslimske krajiny su zaostale.Ja osobne som navstivyla viac moslimskych krajin.Tito ludia by ti dali aj to posledne pokial vidia ze si cestna a nehras s nimi ziadnu hru.TAK VAM VSETKYM PRAJEM PREKRASNY ZIVOT S MOSLIMOM CI NEMOSLIMOM.Ak ma niekto zaujem viac sa podelit o skusenostiach tu je moj href=“mailto:mail-kessyna@bluewin.ch“>mail-kessyna@bluewin.ch


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/02/2006 17:07  

Ahojte všetci,
ja som katolíčka, silne veriaca, takisto mám priateľa moslima,zoznámili sme sa na dovolenke v Egypte.Poznáme sa síce iba 1 rok ale zatiaľ sa osvedčil skutočne ako skvelý človek. Po roku sa chystá prvý krát na Slovensko a priznám sa mám z toho pomerne veľké obavy ako zareaguje okolie a vlastne všetci moji blízki ľudia a ako sa tu bude v našej krajine plnej predsudkov cítiť. Som presvedčená že tohto človeka ľúbim, snáď píšem len preto, aby mi niekto z vás dodal silu a odvahu do tohto vzťahu, pretože niekedy mám naozaj pocit, že ma nikto nechápe a veľmi sa trápim. Pôvodne by som určite nepredpokladala, že by som niekedy mohla ľúbiť muža moslima a že budeme plánovať spolu budúcnosť. Pomaličky sa spoznávame a máme naozaj toho veľa spoločného. Pokiaľ má niekto záujem podeliť sa o svoje skúsenosti a názory tu je môj email href=“mailto:gabriela_trencin@yahoo.com“>gabriela_trencin@yahoo.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/03/2006 21:46  

pre slivku
asi preto mas take meno lebo aj rozum mas taky ako slivka co ty vies?? zatvor sa na vychode do zahrady citaj noviny a bud ticho


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/03/2006 21:50  

pre lussi a zuzanu
ja som uz 12 rokov vydata za moslima mame tri krasne deti a sme stastny
slovaci su lepsi od moslimov?? ako ktory svet je rozdeleni na dve casti

dobri ludia a zli ludia nabozenstvo s tim nema co spolocne
prajem vam vsetko dobre


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/03/2006 21:54  

pre gabinu
neboj sa cas vyriesi vsetky tvoje otazky
ale aj ty daj vasmu vztahu trochu viac casu
neponahlaj sa v srdci to budes vediet ci je ten pravy dufam ze ti vsetko vyjde podla tvojich tuzob


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/03/2006 21:55  

omylom som napisala malta NIE to je holandsko


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/03/2006 16:09  

Aregnazan, písala si tu, že žiješ v egypte, prosím ak môžeš, rada by som sa skontaktovala, pretože zatiaľ som neoficiálne vydatá za moslima, budúci rok sa idem odsťahovať do Cairo natrvalo.
prosím ťa, nechaj mi na seba kontakt.Ďakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/04/2006 20:47  

odkaz pre Gabiku:
pisala som ti mail dvakrat ale vzdy mi ho vratilo spat, nedala si zlu adresu? Ak mas zaujem napis cez toto forum prosim ta ci je ta adresa dobra alebo je tam chyba, nechapem to. Mam tiez priatela v Egypte a ver mi dostat ho sem je skoro nemozne. Viac v maili ok?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/04/2006 10:47  

chcela som sa spytat ci by nebol neikto ochotny kto ma dake vedomosti o islme a tak celkov .. ak ano tak mi napiste na href=“mailto:agaf@pobox.sk“>agaf@pobox.sk
diki moc


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/05/2006 23:13  

Sme zvedavi ako sa Vam bude zit s nudnym moslimom o 10 -15 rokov.
Mozno ze sa ani nudit nebudete,ked kvolnicke na zahrade bude zhotovovat nejaku naloz,ktoru Vam potom pripevni na Vase telo a s usmevom na tvari Vas na dialku odpali medzi hufom ludi.
Krasna predstava,len neviem pre koho..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/05/2006 23:16  

Pre ratafaka:V akej kvolnicke,v akej kvolnicke,dufam,ze nie v mojej?!?!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/05/2006 8:14  

Tak vy dvaja ste naozaj vtipni….ha ha ha


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2006 20:37  

ratafak zijem s moslimom uz 12 rokov mame tri deti a este som nevybuchla……………………….zazrak……netrep okej? je lepsi nez ti nasi ozranci a nasilnici ………


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2006 21:00  

Tak to si musis tie tri roky pockat.Napisane je o 10 -15,ty si iba 12……….
Len si davaj pozor, na to,co si obliekas..Drzime Ti palce!
A mozno si budes spievat tu pesnicku s Majkou z Gurunu:“poletime,poletime“…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/05/2006 6:42  

alebo:bola raz mala, mala hviezdicka, zviedla ju moslimska cesticka,zvolala sallahom hviezdy ostante…….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/05/2006 20:15  

Nieco o moslimoch…
Jediným pravidlom, ktorým sa moslimi riadia, je za každú cenu zvíťaziť. Majú povolené klamať, podvádzať, zastrašovať, ale aj nečakane útočiť od chrbta, vraždiť deti či nevinných civilov. Ak to zlepší ich šance na víťazstvo, môžu sa dokonca zabíjať navzájom, je to pre nich, ako keď vy obetujete niekoľkých pešiakov v šachu. Moslimi nemajú žiadnu úctu k ľudskému životu, ani k svojmu vlastnému, a neváhajú ho obetovať, ak to má pomôcť k víťazstvu islamu. Súčasná situácia v Iraku je toho dôkazom. Fanatickí moslimi môžu byť veľmi nebezpeční. New York, Madrid, Londýn, a nespočetné množstvo ďalších teroristických útokov na nevinných civilistov po celom svete nám ukazuje, že tu máme dočinenia s veľmi nebezpečným klanom..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/05/2006 21:53  

Pre Alicu z krajiny zazrakov:Aj ty si zo Svajciarska??Ja takisto..
Plne s tebou suhlasim,nemam ziadne pripomienky-vystihla si to spravne!!
Dufajme,ze si z tv.prispevku budu brat priklad naivne slov.dievcata!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/05/2006 11:18  

Pre xxx..
Tak neskolena z nas si tu iba ty.Uz len ty vies o moslimoch pravdu.Ze mas jedneho z nich za manzela..Na tv.mieste by som si davala pozor,pretoze niekedy clovek ani nevie,do coho lezie,vsak?..Len na nariekanie byva uz neskoro..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/05/2006 21:08  

Ahojte vsetci
Nakolko mam skusenosti s moslimskou komunitou,moc ma zabavili vase prispevky,a tie hovoria same za seba.
V kazdej krajine su dobri a zli ludia.Urcite vsetci „moslimovia“ nie su zli.Ale jedno je zaujimave:ked krestan niekoho zabije,zastreli,spomenie sa to v skratke a hned sa na to aj zabudne.
Ale akonahle zabije moslim niekoho,omiela sa o tom cely tyzden.Nie je to zaujimave???
Myslim si,ze viera s tym nema nic spolocneho.Dovolim si tvrdit,ze Ratafak a Alica nema ani POTUCHY O KORANE,A O TOM CO TATO VIERA KAZE…To co ma clovek dovolene a co nie,co clovek pozna a co nie,to je vo vychove a v tradiciach.To su rozdielne veci.
Pisem pomalsie,aby to aj alica pochopila…
Krestania po svete nezabijaju?Kde je spravodlivost?A co keby aj mala niekoho za manzela???Su to zly ludia?Ako si dovolis niekoho odsudzovat,koho vobec nepoznas?!!!Ste obycajny rasisti,co sa pchaji americkym blbcom do riti a opicia sa po nich.Nedokazete akceptovat nieco,co je odlisne od vas…
Alica,zaujimalo by ma,co tu robis???Urcite makas niekde v diere nacierno,a neaky Moslim ta sklamal v laske,vsak?
A pokial sa budes pytat,ci mam za muza moslima,tak odpoved je ANO ANO ANO.A bolo to najlepsie rozhodnutie v mojom zivote.Neopovaz si na tohto cloveka otvorit tvoju spinavu papulu,ten clovek mi zachranil zivot a budem mu za to dokonca zivota vdacna…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/05/2006 21:13  

Este nieco pre Alicu…
Ked spominas ten Irak…Nikomu neprajem,aby stratil celu rodinu-deti,zenu,rodicov vo vojne.
Ale verim tomu,ze keby sa ti to nedajboze stalo,tiez by si nenavidela cely svet…
Takze nekritizuj nieco,co nedokazes pochopit,kym to nezazijes.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 81 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.