Manželstvo s cudzincom na Slovensku

Postrehy z objavovania nových kultúr a zvykov, o tom ako sa žije v zahraničí, príbehy slovenských emigrantov

Poslaťod lucia » 21 Aug 2007 21:00

ahojte baby, velmi ma potesila tato stranka, ja som presne pred jedenastymi mesiacmi odisla do grecka na zbery, nasla som si tam priatela albanca, 17 rokov zijuceho v grecku, ale kedze ja som sa este normalnej prace nedockala spekulujeme nad dacim iným. je to človek s velikanskym srdcom a som velmi rada ze aj ine zeny sa zbavuju predsudkov a hladaju stastie inam. Baby že to je úplne o niečom inom mat vzťah s iným chlapom?? moj mail Tedua999@azet.sk Dakujem
lucia

Poslaťod hela » 02 Okt 2007 07:54

Moja prajem vam aby vam to vyslo.Ja sa chystam tiez na podobny krok.tak uz teraz sa bojim.
hela

Poslaťod suzi » 02 Okt 2007 08:06

Suzi z akej krajiny je tvoj manzel??lebo ja mam tazku hlavu z nasich zakonov.afrika je nemozna.
suzi

Poslaťod lenka » 15 Okt 2007 19:10

ahojte, moj priatel je zo sudtirolu(severne taliansko), ja tu pracujem uz vyse 4 rokov, ale zvyknut by som so nezvykla, tak tiez uvazujeme:)))on je flexibilny, ale mam strach, ze si taz on nezvykne na slovensku...
lenka

Poslaťod MIA » 18 Okt 2007 17:01

Vidím, že máš o tomto dosť informácii. Ja mám tiež snubenca američana a plánujeme sa zobrať tu na Slovensku. A ako to potom je ak tu plánujeme ostať? Myslím ako má moj nastavajúci žiadať o pracovné povolenie a o trvalý pobyt na Slovenku (kedže tu plánujeme niekoľko rokov zostať.) Bola by som ti veľmi vdačná za nejaké informácie, veľmi by nám to pomohlo. Vopred dakujem.. :O)
MIA

Poslaťod maja0080 » 22 Okt 2007 14:41

caute.. kto mi vie poradit-zijem v nemecku-2 roky tu mam trvaly pobyt,no uz dlhsi cas to taham na dialku s jednym australcanom.chcem ist strasne k nemu-najlepsie NAVZDY.. ako to je vlastne s vizami?co mi odporucate?svadba na slovensku alebo v australii?pocula som ze su to riadne papierovacky.. co vsetko vlastne potrebujem a ako sa k tym dokumentom rychlejsie dostanem..aby to nebolo tak komplikovane.. prosim,poradte mi... majka (miamaya25@yahoo.de)
maja0080

Poslaťod maja0080 » 22 Okt 2007 14:43

zabudla som povedat,ze najradsej by sme potom ostali v australii.. ako sa dostanem aspon k snubeneckym vizam alebo co je najvyhodnejsie,aby som sa od neho nemusela oddelit??
maja0080

Poslaťod Hosť » 26 Okt 2007 20:52

tak to je na sto percent, ze tirolak si nezvykne na Slovensku. Ja uz robim 7 rokov v sudtirol. A tieto ludia si myslia, ze u nich je vsetko naj....
Hosť

Poslaťod zuzana » 30 Okt 2007 21:57

Ahoj Andrea zo Slovenska,

čítala som si tvoj príspevok a poviem ti, ako by si mi z duše čítala.
Mám ten istý problém. S priateľom /okolie Rím/sa stretávame každý mesiac, je mi s ním super, ale keď idem za ním, k jeho rodine, ktorá je navyše super ako on, neviem si akosi zvyknúť a všetko mi ide na nervy. Mám tam neuveriteľné depky a tiež sa mi to komplikuje, kde žiť, lebo on čo by robil na Slovensku, a ja zase u neho. Bola by som rada keby sme si vymenili pár rád. Popíš na zu.fab@post.sk. Maj sa fajn a nezúfaj, my si nejako poradíme... šak slovenky si vždy nejako poradia...!Ciao.
zuzana

Poslaťod Micha » 16 Nov 2007 21:34

Caute,
Vie mi niekto poradit?
Som obciankou slovenskej republiky,moj manzel je talian, zijeme vo svajciarsku kde mame povolenie na pobyt a kde sme sa aj sobasili.
Sme v stadiu kedy sme sa rozhodli ze sa rozvedieme pretoze pocas manzelstva som mala pomer z ktoreho bol splodeny moj syn.Moj manzel je vedenny ako jeho otec, avsak byologickym otcom dietata je moj slov.priatel s ktorym sa neskor planujeme zobrat a chce priznat otcovstvo k mojmu synovy.
Chcem sa opytat, je mozne aby sme boli s mojim talianskym manzelom rozvedenny slovenskym sudom ked mam ja a moj syn trvaly pobyt aj na uzemi slov.republiky, avsak s talianskym manzelom sme spolocne na slovensku nikdy nezili.
A ako je to zo zapretim a priznanim otcovstva na slov. pokial ma syn tiez slovenske obcianstvo a biologickym otcom je tiez obcan slov.republiky.
Ak viete a mozete, poradte...
vopred dakujem,
Micha

Poslaťod micha » 16 Nov 2007 23:16

ty si nie len gazda, ale riadny dement v exile....
do pic si nadavaj tym co ta tym aids nakazili a nie slusnym ludom ktory ziadaju o radu urcite o par stupnov inteligentnejsich ludi nez si ty....
Primittiv ostane len primityvom, ale prosim odpovedaj sebe rovnym...
za porozumenie vopred dakujem
micha

Poslaťod Monika » 19 Nov 2007 14:11

po akej dobe od uzavretia manzelstva a nasledneho spoluzitia, moze cudzinec ziadat o slovenske obcianstvo?
dakujem
Monika

Poslaťod Hosť » 19 Nov 2007 14:49

po piatich rokoch udelenia trvaleho pobytu.
Hosť

Poslaťod Martina » 27 Nov 2007 19:17

Ahoj maja, dostali si nejake info? Ja mam priatela novozelandcana kt. 6 rokov zil v Australii takze ma aj australsky pas. Zijeme teraz spolu v Londyne ale coskoro mu viza vyprsia, takze tiez rozmyslame co dalej. Chce aby som s nim sla do Australie, ale ja som sa este nerozhodla. Nevies nahodou, ci by ziskal slovensky pas ak by sme sa zobrali a ja zas ich a tym padom by som to mala lahsie na ich kontinente?
Dakujem za odpoved.
Martina

Poslaťod kacenka » 16 Dec 2007 16:38

ahojte som slovenka a mam priatela turka zijeme v uk a chceme svadbu.mozte mi niekdo napisat ako to prebieha ja sa malinko bojim turecko je predcsa divna zem.chcela by som s nim ostat na slovaci mate niekdo skusenosti?prosim piste mi na moj mail je marsalova.ml zavinac zoznam.sk velmi pekne dakujem
kacenka

Poslaťod silvia » 19 Dec 2007 15:41

Ak mate vsetci traja snahu,co najrychlesie poriesit vasu situaciu, tak sa obrat na sud v ramci tvojho trvaleho pobytu na Slovensku a dohodni si termin sudneho konania na urcenie otcovstva dietata.
Ked si dohodnete termin, kde "papierovy" otec vyhlasi, ze nie je fyziologic.otcom a fyziologicky otec vyhlasi, ze je fyziologickym otcom a ty to potvrdis, tak to mate poriesene.
Kedze je to v prospech dietata, tak si ziadost o poriesenie tvojho problemu podaj v mene dietata, ktoreho si zakonnym zastupcom. Tym by mali odpadnut aj sudne trovy, kedze dieta je malolete. Samozrejme, ze sud musi zabezpecit aj tlmocnika.
Nase sudy su vsak tak zatazene, ze to niekedy trva roky, to co sa da vybavit v priebehu tyzdna. Mozno budes mat stastie....aj keby si mala platit, tak by to tiez nemalo byt tak hrozne.
silvia
silvia

Poslaťod Hosť » 19 Dec 2007 16:02

to je akyy fyziologickyyy otec! snad biologicky otec.
ak sa chces rozvadzat na sr, tak musis si to vase manzelstvo registrovat aj na sr, na specialnej matrike v ba. nie su tam strankove dni, ale vybavi ti to tvoja matrika v mieste tvojho bydliska. ale potrebujes vela peciatok zo svaj. uradov na orig. sobasny list. a ten potom davas na tvoju matriku. v prvom rade si zavolaj na sr ambasadu v svaj. a tam ti povedia, co potrebujes na legalizaciu manzelstva na sr. to si zaregistrujes, a potom podas ziadost o rozvod na sr.
Hosť

Poslaťod Hosť » 19 Dec 2007 17:11

fiziologický otec je niektorý z tých dvoch alebo aj viacerých,ale biologický je len jeden :-)
Hosť

Poslaťod Denisa » 11 Jan 2008 18:13

ahojte vsetci, pomohlo mi ze som si precitala vase prispevky, rada by som sa porozpravala s niekym kto mal alebo ma rovnaku situaciu ako ja. Nastastie je pozitivna, len to vyzaduje vela prace. Mam snubenca Americana a chceme sa vziat. Nebude to na Slovensku ani v Amerike. Bude to uplne v inej krajine. Zistili sme ze s tym nebude problem, lebo tam bezne uzatvaraju manzelstva. Rozhodli sme sa zit na Slovensku po svadbe, lebo tu mam lepsie pracovne podmienky. Poradte mi prosim co vsetko treba pre nho zariadit co sa tyka pracovneho povolenia a povolenia na zitie alebo aspon kde to mozem najst na internete alebo na ktorom urade by mi dali informacie.
Dakujem
Denisa

Poslaťod veronica » 23 Jan 2008 22:00

Ahojte rada by som sa opytala niekoho z vas ako to je u nas na slovensku zo sobasom slovenky z cudzincom....zijem uz tri roky vtaliansku TOSCANA a tento rok by som sa mala vydavat ale chceme to uskutocnit na slovensku.Potrebuje na to nejake povolenia ?a co vsetko potrebuje a ako dlho musi byt somnou zosobaseny aby mal narok na slovenske doklady?dakujem vam a pomozte plosim
veronica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Život v zahraničí

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Yahoo [Bot] a 2 hostia