Čo na Slovensku chýba?

Postrehy z objavovania nových kultúr a zvykov, o tom ako sa žije v zahraničí, príbehy slovenských emigrantov

Čo na Slovensku chýba?

Poslaťod Ivana » 19 Mar 2006 05:51

Ahojte, poprosila by som o nejaké konštruktívne názory na to, čo na Slovensku chýba a v zahraničí je úplne bežné. A nemyslím tým, len už spomínané:"neochota predavačiek" a pod. Skôr niečo konkrétne, možno konkrétny produkt či služba. Ďakujem za príspevky.
Ivana

Poslaťod vikica » 24 Mar 2006 10:01

Povedala by som, ze rovnaky zdravotny system ako vo Francuzsku. Cokolvek zaplatite, ci uz u lekara alebo za lieky, vrati sa vam spat... Lekari si potrpia na zdravie pacienta, na ceny liekov nepozeraju a poslu vas na vsetky potrebne vysetrenia...
vikica

Poslaťod ika » 24 Mar 2006 10:51

nenapada ma teraz, co je tu a nie je na slovensku. ale...
co tak naopak? na slovensku uz neviem, aka dlha je materska dovolenka, ale tu je 16 tyzdnov. keby bol aspon rok... potom sa divia, ze spanielske obyvatelstvo starne.
ika

Poslaťod vikica » 24 Mar 2006 14:38

Ozaj, napadlo ma este nieco... Materska dovolenka pre otcov. Nie je to bohvieako dlho, ale predsa...
vikica

Poslaťod sh4kur » 25 Mar 2006 22:53

Vysie platy, to v prvom rade na slovensku chyba. v druhom rade chyba slovensku nejaka ekonomika.
A od toho sa odvyja vsetko. slovak si nemoze dovolit platit dochodkove poistenia a sporenia zdravotne pripoistenia... slovak si nemoze kutit legalu hudbu film nic lebo je to drahe. slovak nema na znackove oblecenie a kupuje u cinanov. nemoze si dovolit kupovat drahe jedlo kvalitne ovocie kvalitne meso zeleninu....
nemoze si zobrat uver na auto nemoze si zobrat uver na dom .... aj s najdenim pradce k jeho znalostiam si nemoze dovolit.... asi tak na zaciatok
sh4kur

Poslaťod Zuzka » 27 Mar 2006 13:57

V PRVOM RADE SLOVAKOM CHYBA ODVAHA.
Zuzka

Poslaťod MARCEL » 27 Mar 2006 14:01

SLOVACI MAJU KOPEC ODVAHY, ALE HORSIE JE TO S
TYMI PLATMI
CLOVEK, OPTIMISTA, NA SLOVENSKU JE LEN VYCHODIZKO Z DANEJ SITUACIE A AKO SA HOVORI CINTORIN JE PLNY OPTIMISTOU.... BERME VYDLI A POME NA BUDAPEST. nA CLNKOCH
MARCEL

Poslaťod mirka » 27 Mar 2006 15:54

bankomaty, ktor bunguju ako iinternet banking ale bez intenetu :o)
uz blbsie som to nevedela nazvat,
staci platobna karta a v banke si vsetko vybavite sami v automate, zadate prikazy, vytlacite si vypisy...
mirka

Poslaťod Európan » 11 Sep 2006 19:01

Poriadok!
Pocnúc vládou a konciac verejnými záchodmi za poplatok (a ten smrad!).
Európan

Poslaťod gali » 01 Nov 2006 15:14

na slovensku chyba kapital strednej vrstve aby sa vzmohla mame siroke pasmo chudoby a par percent bohatych vseobecna zname fakty odhliadnuc od penazi slovaci by si mohli viac pomahat jeden druhemu chyba nam vyssie narodne povedomie cim nechcem povedat ze ho nemame len ze by sa to mohlo zlepsit
gali

Poslaťod Hosť » 16 Nov 2006 17:43

presne tie zachody.
S mojou dcerou sme cestovali na SK, medzipausa bola vzdy na zachodach. A ona, no boze tu smrdi ako v starobinci, uz si tak zvykla na nemecke WC. Dokonca ziaden papier ani mydlo tam nebolo.
Hosť

Poslaťod Renata » 20 Nov 2006 21:37

pohodlne a rychle cestovanie. tie slovenske zeleznice a busy-tak to je ina sila!!!! stoja na kazdom rohu. otrasne zachody atd
a potom usmiate tvare predavaciek na slovenku.ale ked som bola naposledy v obchode na slovensku a predavacka mi popriala pekny den a podakovala za nakup skoro som spadla z noh. potesilo...
Renata

Poslaťod dano » 23 Jan 2007 15:56

myslim, ze na slovensku musia odrast dve, tri generacie, kym tam bude slusny zivot. ako v kazdej posttotalitnej spolocnosti. je to velmi jednoduchy princip psa pusteneho z retaze. pozrite, co je v iraku, rusku atd. mame stastie, ze susedime s kultivovanym zapadom. treba zabuchnut dvere na vychod a ucit sa od zapadu. s pokorou a trpezlivostou. a anglictinu by som uzakonil ako druhy uradny jazyk a ucil jju povinne uz v materskej. slovak spravi len to, co musi. az bude uzakonena, tak sa ju hold bude musiet naucit.
dano

Poslaťod dano » 23 Jan 2007 16:04

este by som dodal, ze aj ked je anglictina celosvetova, uzakonil by som aj nemcinu. vzhladom na vyvoj bude o 50 rokov vo svete existovat po usa dalsia mocnost poskladana z mensich statov, a to europska unia, coz je defakto nemecko a zbytok. tak len tolko
pekny den
dano

Poslaťod arsenik1 » 10 Jún 2007 14:46

tak na sk xyba poriadok,systemje tak dokonaly,ze cestnym sposobom zarabania penazi to clovek dotiahne akurat na psyxo alebo rbitov,zaxody,platy,cistota.asi tak
arsenik1

Poslaťod Michal Bálik » 02 Júl 2007 11:23

...chýba morálne odhodlanie obyvateľstva postaviť sa neokomunistickej,pseudodemokratickej,boľševicko-rannokapitalistickej,
Štbácko-feudálnej Mafii.

konfucius.webovastranka
Michal Bálik

Poslaťod maria » 25 Aug 2007 12:25

NA SLOVENSKU NECHYBA TOHO VELA IBA ZMENU MISLENIA U LUDI A VIAC MOZNOSTI V OBLASTI PODNIKANIA AJ PRE LAIKOU TO JE VSETKO LEBO AKO KRAJINA JE VEEEELMI KRASNA
maria

Poslaťod drummer » 29 Aug 2007 02:16

na margo 'chybajuca stredna vrstva'

raz som v jednom rozhovore s rodenym hamburgcanom len tak zapotil, ze nemecko je ekonomicky silna krajina a ze je tu vela bohatych ludi, co maju domy, byty, nove auta. on sa na mna uplne nechapavo pozrel, ako to myslim, preco beriem cloveka s domom a autom ako bohaca. a vtedy som na vlastnej kozi pochopil, co je stredna vrstva. ona na slovensku de-fackto je, lenze chudobna vrstva je od nej tak neuveritelne vzdialena a tak neuveritelne pocetna, ze prirodzenou cestou vznikol dojem, ze rodina s domom a autom je bohata. hanbil som sa jak pes, tak som mu vysvetlil, ze priemerny plat u nas je cca 400-500 eur, ale benzin mame skoro rovnako drahy, nove auta a elektroniku taktiez /dokonca niekedy aj drahsie!!!/, ceny potravin sa vyrovnaju coskoro a ze su ludia a regiony, kde zarabaju aj 200 eur mesacne, soc. podpora je od 50 do 150 eur /neviem aktualne cisla, no nepredpokladam velku odchylku/.
potom, co sa mu vratili vypadnute oci do jamiek na vlastnej kozi pochopil, co je chudobna vrstva.
drummer

Poslaťod drummer » 29 Aug 2007 02:32

a este jedna vec, bez ktorej na slovensku naopak nemate sancu:

OSTRAZITOST

dennodenne sledovat, kto vas chce okradnut, podviest, podrazit, proste vzdy za kazdych okolnosti byt v strehu. na urade, v autobuse, na zachodoch, v kine, v podnikani, investiciach, mat vzdy vsetko cierne na bielom, pripadne aj trikrat, schovane v stokilovom trezore. nikdy nikomu neverit, ci uz sa usmieva, alebo sa s nim pozname 10 rokov, alebo je dokonca pribuzny. vzdy ratat s moznostou nesplnenia slubu, ci daneho slova.
drummer

Poslaťod drummer » 25 Okt 2007 00:31

ed
nesuhlasim s tebou v tomto:
''Slovensko je proti Nemecku uplna pohoda'' - v zmysle, aky opisujes.

uvodom:
sadnut si k stolu stamgastov je riadna hlupost vsade vo svete. to vies sam. no dvojnasob v nemecku. nemci sa ani nevys.....u, ak na to nemaju zavedene pravidlo. v principe nemec je od malicka vychovany ist podla pravidiel. preto su precizni, sikovni, machri vo svojom obore a svet ich uznava. su sice trochu chladni, no to je na inu temu.
neznasaju, ak im niekto narusa ich pravidla a vedia to dat najavo. samozrejme maju na tom podiel prave cudzinci, preto su voci nim nevrli. bohuzial nas casto hadzu do jedneho vreca s turkami, rusmi, ci cinanmi.
cize priklad, ktory opisujes, nie je o charaktere nemcov, ale skor o ich obmedzenosti pravidlami.
ale si bud isty, ze ked v nemecku zacnes podnikat, alebo pracovat, ci vybavovat nejake veci na uradoch, a ak dodrziavas pravidla, mas ovela kludnejsi zivot, ako na slovensku /na sk je to jedno/. nemci su poctivejsi, nevezmu, co im nepatri, su ferovejsi, dobro oplacaju dobrom, este aj policajti su tu mili a nesnazia sa na tebe zarobit za kazdu cenu.
to sa na sk stava cim dalej tym zriedkavejsie.

myslim, ze je to podobne aj v ostatnych krajinach zap. europy.
drummer

Ďalší

Späť na Život v zahraničí

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Yahoo [Bot] a 3 hostia