Čo na Slovensku chýba?  

Stránka 1 / 3 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/03/2006 4:51  

Ahojte, poprosila by som o nejaké konštruktívne názory na to, čo na Slovensku chýba a v zahraničí je úplne bežné. A nemyslím tým, len už spomínané:“neochota predavačiek“ a pod. Skôr niečo konkrétne, možno konkrétny produkt či služba. Ďakujem za príspevky.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/03/2006 9:01  

Povedala by som, ze rovnaky zdravotny system ako vo Francuzsku. Cokolvek zaplatite, ci uz u lekara alebo za lieky, vrati sa vam spat… Lekari si potrpia na zdravie pacienta, na ceny liekov nepozeraju a poslu vas na vsetky potrebne vysetrenia…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/03/2006 9:51  

nenapada ma teraz, co je tu a nie je na slovensku. ale…
co tak naopak? na slovensku uz neviem, aka dlha je materska dovolenka, ale tu je 16 tyzdnov. keby bol aspon rok… potom sa divia, ze spanielske obyvatelstvo starne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/03/2006 13:38  

Ozaj, napadlo ma este nieco… Materska dovolenka pre otcov. Nie je to bohvieako dlho, ale predsa…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/03/2006 21:53  

Vysie platy, to v prvom rade na slovensku chyba. v druhom rade chyba slovensku nejaka ekonomika.
A od toho sa odvyja vsetko. slovak si nemoze dovolit platit dochodkove poistenia a sporenia zdravotne pripoistenia… slovak si nemoze kutit legalu hudbu film nic lebo je to drahe. slovak nema na znackove oblecenie a kupuje u cinanov. nemoze si dovolit kupovat drahe jedlo kvalitne ovocie kvalitne meso zeleninu….
nemoze si zobrat uver na auto nemoze si zobrat uver na dom …. aj s najdenim pradce k jeho znalostiam si nemoze dovolit…. asi tak na zaciatok


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/03/2006 12:57  

V PRVOM RADE SLOVAKOM CHYBA ODVAHA.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/03/2006 13:01  

SLOVACI MAJU KOPEC ODVAHY, ALE HORSIE JE TO S
TYMI PLATMI
CLOVEK, OPTIMISTA, NA SLOVENSKU JE LEN VYCHODIZKO Z DANEJ SITUACIE A AKO SA HOVORI CINTORIN JE PLNY OPTIMISTOU…. BERME VYDLI A POME NA BUDAPEST. nA CLNKOCH


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/03/2006 14:54  

bankomaty, ktor bunguju ako iinternet banking ale bez intenetu :o)
uz blbsie som to nevedela nazvat,
staci platobna karta a v banke si vsetko vybavite sami v automate, zadate prikazy, vytlacite si vypisy…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/09/2006 18:01  

Poriadok!
Pocnúc vládou a konciac verejnými záchodmi za poplatok (a ten smrad!).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2006 14:14  

na slovensku chyba kapital strednej vrstve aby sa vzmohla mame siroke pasmo chudoby a par percent bohatych vseobecna zname fakty odhliadnuc od penazi slovaci by si mohli viac pomahat jeden druhemu chyba nam vyssie narodne povedomie cim nechcem povedat ze ho nemame len ze by sa to mohlo zlepsit


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/11/2006 16:43  

presne tie zachody.
S mojou dcerou sme cestovali na SK, medzipausa bola vzdy na zachodach. A ona, no boze tu smrdi ako v starobinci, uz si tak zvykla na nemecke WC. Dokonca ziaden papier ani mydlo tam nebolo.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/11/2006 20:37  

pohodlne a rychle cestovanie. tie slovenske zeleznice a busy-tak to je ina sila!!!! stoja na kazdom rohu. otrasne zachody atd
a potom usmiate tvare predavaciek na slovenku.ale ked som bola naposledy v obchode na slovensku a predavacka mi popriala pekny den a podakovala za nakup skoro som spadla z noh. potesilo…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/01/2007 14:56  

myslim, ze na slovensku musia odrast dve, tri generacie, kym tam bude slusny zivot. ako v kazdej posttotalitnej spolocnosti. je to velmi jednoduchy princip psa pusteneho z retaze. pozrite, co je v iraku, rusku atd. mame stastie, ze susedime s kultivovanym zapadom. treba zabuchnut dvere na vychod a ucit sa od zapadu. s pokorou a trpezlivostou. a anglictinu by som uzakonil ako druhy uradny jazyk a ucil jju povinne uz v materskej. slovak spravi len to, co musi. az bude uzakonena, tak sa ju hold bude musiet naucit.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/01/2007 15:04  

este by som dodal, ze aj ked je anglictina celosvetova, uzakonil by som aj nemcinu. vzhladom na vyvoj bude o 50 rokov vo svete existovat po usa dalsia mocnost poskladana z mensich statov, a to europska unia, coz je defakto nemecko a zbytok. tak len tolko
pekny den


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/06/2007 13:46  

tak na sk xyba poriadok,systemje tak dokonaly,ze cestnym sposobom zarabania penazi to clovek dotiahne akurat na psyxo alebo rbitov,zaxody,platy,cistota.asi tak


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/07/2007 10:23  

…chýba morálne odhodlanie obyvateľstva postaviť sa neokomunistickej,pseudodemokratickej,boľševicko-rannokapitalistickej,
Štbácko-feudálnej Mafii.

konfucius.webovastranka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/08/2007 11:25  

NA SLOVENSKU NECHYBA TOHO VELA IBA ZMENU MISLENIA U LUDI A VIAC MOZNOSTI V OBLASTI PODNIKANIA AJ PRE LAIKOU TO JE VSETKO LEBO AKO KRAJINA JE VEEEELMI KRASNA


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/08/2007 1:16  

na margo ‚chybajuca stredna vrstva‘

raz som v jednom rozhovore s rodenym hamburgcanom len tak zapotil, ze nemecko je ekonomicky silna krajina a ze je tu vela bohatych ludi, co maju domy, byty, nove auta. on sa na mna uplne nechapavo pozrel, ako to myslim, preco beriem cloveka s domom a autom ako bohaca. a vtedy som na vlastnej kozi pochopil, co je stredna vrstva. ona na slovensku de-fackto je, lenze chudobna vrstva je od nej tak neuveritelne vzdialena a tak neuveritelne pocetna, ze prirodzenou cestou vznikol dojem, ze rodina s domom a autom je bohata. hanbil som sa jak pes, tak som mu vysvetlil, ze priemerny plat u nas je cca 400-500 eur, ale benzin mame skoro rovnako drahy, nove auta a elektroniku taktiez /dokonca niekedy aj drahsie!!!/, ceny potravin sa vyrovnaju coskoro a ze su ludia a regiony, kde zarabaju aj 200 eur mesacne, soc. podpora je od 50 do 150 eur /neviem aktualne cisla, no nepredpokladam velku odchylku/.
potom, co sa mu vratili vypadnute oci do jamiek na vlastnej kozi pochopil, co je chudobna vrstva.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/08/2007 1:32  

a este jedna vec, bez ktorej na slovensku naopak nemate sancu:

OSTRAZITOST

dennodenne sledovat, kto vas chce okradnut, podviest, podrazit, proste vzdy za kazdych okolnosti byt v strehu. na urade, v autobuse, na zachodoch, v kine, v podnikani, investiciach, mat vzdy vsetko cierne na bielom, pripadne aj trikrat, schovane v stokilovom trezore. nikdy nikomu neverit, ci uz sa usmieva, alebo sa s nim pozname 10 rokov, alebo je dokonca pribuzny. vzdy ratat s moznostou nesplnenia slubu, ci daneho slova.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/10/2007 23:31  

ed
nesuhlasim s tebou v tomto:
“Slovensko je proti Nemecku uplna pohoda“ – v zmysle, aky opisujes.

uvodom:
sadnut si k stolu stamgastov je riadna hlupost vsade vo svete. to vies sam. no dvojnasob v nemecku. nemci sa ani nevys…..u, ak na to nemaju zavedene pravidlo. v principe nemec je od malicka vychovany ist podla pravidiel. preto su precizni, sikovni, machri vo svojom obore a svet ich uznava. su sice trochu chladni, no to je na inu temu.
neznasaju, ak im niekto narusa ich pravidla a vedia to dat najavo. samozrejme maju na tom podiel prave cudzinci, preto su voci nim nevrli. bohuzial nas casto hadzu do jedneho vreca s turkami, rusmi, ci cinanmi.
cize priklad, ktory opisujes, nie je o charaktere nemcov, ale skor o ich obmedzenosti pravidlami.
ale si bud isty, ze ked v nemecku zacnes podnikat, alebo pracovat, ci vybavovat nejake veci na uradoch, a ak dodrziavas pravidla, mas ovela kludnejsi zivot, ako na slovensku /na sk je to jedno/. nemci su poctivejsi, nevezmu, co im nepatri, su ferovejsi, dobro oplacaju dobrom, este aj policajti su tu mili a nesnazia sa na tebe zarobit za kazdu cenu.
to sa na sk stava cim dalej tym zriedkavejsie.

myslim, ze je to podobne aj v ostatnych krajinach zap. europy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/10/2007 23:33  

pardon, to pocitac blbne, ja nie som az taky narcis 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/10/2007 7:38  

admin, ty si riadny ftak /sorry, ale to je este mierne povedane!/.
odoslalo mi prispevok 3 krat chybou zamrznutia pocitaca, tak som dopisal, ze to nebolo umyselne. aby si niekto nemyslel, ze si vynucujem pozornost.
potom niekto /typujem, ze len admin na to ma kompetencie/ zmazal tie dve kopie navyse. no nezmazal aj ten ospravedlnujuci prispevok, ktory teraz sam o sebe nedava zmysel, skor vyzera ako vyplod nahuleneho schyzofrenika.
viem, ze mas toho vela na robote, no nabuduce skus davat pozor, aby si niekoho neumyselne nestrapnoval.
dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/10/2007 15:34  

Suhlasim s Tebou, ze ked si samostatny a mozes si sam urcovat tempo svojej prace, tak je Nemecko zdaleka ferovejsia krajina ako Slovensko.
Co mna v Nemecku rusi je mnohokrat neprimerana reakcia na malickosti, v niektorych krajoch nulove sebeovladanie, Nemec ti to vysvetli tak brutalne ako ziadny iny narod v Europe. Nedostatok taktnosti a neustaly boj alebo pocit, ze musis stale s nimi sutazit, byt lepsi, rychlejsi, presnejsi, dokladnejsi, vycerpava a robi pracu neradostnou.
V porovnani so Svajciarom je Nemec este omnoho priatelskejsi, aj ked Nemec nepozna medziludsku toleranciu na ktorej je Svajciarsko zalozene.
Tu nedostanem za horsie priestupky ako „Stammtisch“ ani vynadane, aj ked je tu pisanych a nepisanych predpisov nekonecne viac.

Co sa tyka cestnosti, tak je to v Nemecku samozrejmä jednicka (lepsie ako vo Svajciarsku) a ze Nemec vie robit ako nikto iny, to je tiez pravda. Sam som mal firmu a zamestnaval som ludi z celej Europy. Nemci boli jedini ktory robili aj vtedy ked sef zmizol. Ostatni hned prastili s robotou ked na nich niekto nedozeral.
Pre zamestnavatela je Nemec najlacnejsi pracovnik v Europe, lebo je poctivy, nikdy sa nesnazi zamestnavatela podviest a v robote je samostatny, rychly a presny.
To im nikto neberie, no uz by si pomali aj nato zvyknut, ze nie kazdy je ako ni.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2007 2:08  

Slováci mi pripadajú nejaký zachmúrený, v autobuse sa nikto neusmieva. Kto má na Slovensku 50 rokov mi už pripadá skoro ako dedko. Zato Američania sú plný energie, radosti zo života, smejú sa. A chodia tancovať na diskotéky aj keď im je 40 rokov.

Americké heslo „work hard, and play hard“. Slovenské heslo „take it easy“.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/12/2007 16:08  

V porovnani so Slovenskom je v Britanii ovela vacsia tolerancia ludi k okoliu.Ludia sa spravaju menej bezohladne ako na Slovensku a to v kazdej zivotnej situacii.Napriklad sa nikdy nestane ze na prechode musite cakat alebo odskocit aby vas nezrazilo auto.Kazdy zastavuje bezohladu nato ci sedi v Bavoraku alebo v Skodovke.
Funguje rozsiahlejsia konkurencia v oblasti sluzieb a to myslim doslova,ze zakaznik ja nas pan,s cim sa u nas zatial stretavame len zriedkavo a skor nas to milo prekvapuje.Tam je to samozrejmostou.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/12/2007 16:46  

Co na slovensku chyba????
Chut do roboty ,lebo viacej ako polovica slovakov su lenivy do roboty .Samozrejme su aj usilovny slovaci ktory dru ako kone za par slovenskych korun.A ty ktory chculepsie zarobit odchadzaju do sveta na robotu nechavaju zenu ,deti same doma aby si zarobili a lepsie zili a si mohli viacej dovolit kupit ,alebo na dovolenku ist,spytajte sa ich ako sa v zahranici robi urcite nie ako na Slovensku ze styria su podoprety o lopatu a piaty s nou robiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/12/2007 17:04  

Dobre Lenka. Mozem sa spytat, kedy si napriklad ty naposledy pracovala s lopatou?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/12/2007 21:22  

Mily Palo,pekne ta pozdravujem a na tvoju otazku ti mozem dat jednoduchu odpoved! Lopatu som mala naposledny na jesen v rukach ked som kopala dieru a to krompacom a z lopatou som odhadzovala zem.Myslim ze ti moja odpoved staci!!!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/12/2007 12:51  

Raz na jar, raz na jesen – to je celkom prijemna zmena a povyrazenie si…Aspon sa mozes citit „emancipovane“ – zeny predsa su schopne zastat akukolvek pracu a v podstate okrem „niecoho“ muzov vobec nepotrebuju. Tak to je vyborna prilezitost, aby si sa zamestnala u nejakej kopacskej firmy a tym ulievakom ukazala, ako sa ma spravne lopatovat…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/12/2007 15:43  

Podla mna nam nic nechyba (nespominam vladu ani ekonomiku). Sme uplne skvela krajina, potrebovali by sme sa viacej presadit a prezentovat sa. Sme studovani, inteligentni, dokazeme toho naozaj vela.

Ani v EU nemaju lepsie potraviny, ovocie, ci zeleninu. Ked si nekupis organicke, tak si ani nepochutnas. Vsetko nieco stoji a vsetko sa pekne dovaza (totalny hnus). Taktiez ani lepsie toalety ako tu spominate. Chodte sa pozriet do Singapuru (krajiny ktora je prezentovana najlepsimi a najcistjsimi toaletami na svete) a potom piste o toaletach (cest vynimkam ako Nemecke cerpacie stanice).
Doprava je tiez obmedzena na velke mesta. I ked samozrejme rychlovlaky funguju perfektne, ale kolko stoji listok to nikoho nezaujima. Na dedinach autobusy ani nepremavaju, musite si zaobstarat auto, inak ste strateni.
Podla mna je nase Slovensko super. Len to este trosku potrva !


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Život v zahraničí
Stránka 1 / 3 Nasledujúca
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.