Výživné v cudzine  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/10/2007 13:32  

Dobry den prosim vas vedel by mi niekto poradit ako by som mohla poziadat o vyzivne pre moju dceru zo svajciarska? je tu niekto taky kto to ovlada? dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/11/2007 19:22  

cauko zuzka,ja neviem,ako ako je to v presne svajciarsko,ale myslim,
ze taky velky rozdiel to nie je,mas nejaky kontakt na otca,adresu,meno,
tak mozes podat navrh na jugendamte v prislusnom meste…poslat rodny
list,najlepsie prelozeny alebo sa tam nakontaktovat,cez internet najst
cislo zavolat a presne sa spytat,co ti treba..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/12/2007 21:12  

dakujem za radu….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
01/02/2008 20:53  

ahoj ja mám ten problem že otec mojej petnást ročnej dcéry žije vo Svedsku kde ako mi je známe má už aj občianstvo.Adresu sa nemožem dozvediet lebo ju on aj jeho príbuzný tajili a dodnes taja.Na dcéru mám výživné 300sk ktoré bolo určené ked mala dva roky.Neviem podat na zvýšenie výživného,bola som sa informovat aj na sociálke no tam mi povedali že k podaniu potrebujem jeho adresu.Som už z toho všetkého znechutená,vyzerá to tak,že o svoju dcéru sa i nadalej budem musiet starat sama ako doteraz.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
02/02/2008 11:27  

AHOJ, MOZEM SA TA SPYTAT KDE SI SI PODALA O VYZIVNE? A PODLA TI URCILI TYCH 300SK?!DAKUJEM


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/02/2008 18:50  

ahoj výživné bolo určené Okresným súdom v Rožnave 24.3.1995.Dna 17.2.2000 som požiadala o zvýšenie výživného,nakolko som vedela,že chodí za prácou do Švédska a žiadala som 600sk.Pred súdom to poprel,vraj tam chodí na návštevu za kamarátom-dodnes nepochopím ked je niekto nezamestnaný ako si to može dovolit.Mal už aj dalšie dieťa a manželku.Ja som bola zamestnaná a tak sudkiňa moju žiadost zamietla.
On takto chodil za prácou aj naďalej a teraz tam kúpili dom a žije tam s celou rodinou.Raz za rok prišli,lebo tu mali byt a starkú ale byt teraz v lete predali a starká ide do domu dochodcov.Vtedy sa aj ozval dcére,ktorej odovzdal aj výživné.Za posledné dva roky mi trochu pridal,ale neprekročilo to ani výšku minimálneho výživného.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
22/05/2008 9:56  

dakujem, ale ja to mam tazsie


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/02/2009 22:03  

Ahoj Janka, no nic len sa znovu odvolaj, na sude a bude sa to prejednavat este raz, presne aj napis ake mas ty sama na dieta ako matka vydavyky vlasne tahas sama platenie najomeneho atd a este musis detom platit aj do skoly na rodicovske, a obliekanie, ak maju aj nejk kruzky vsetko toto co musis sama pekne vykryt z tvojho platu napis si to na papier, a odvolaj sa znovu proti rozhodnutiu okresneho sudu, jednoducho ze s tym nesuhlasis a pytaj si aj inu sudkynu, mozno ze ta predtym je nejako zaujata voci tebe, alebo sa pozna s tvojim byvalym manzelom alebo cez nej. znamych tvoj byvaly kontakty na tu sudkynu, proste nevahaj a normalne sa odvolaj. Drzim ti palce . ahoj aja


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/08/2009 9:00  

ahojte ,chcem sa vas spytat..mam taky maly problem ze mam dieta 2 rocne ,platim si vsetko sama a otec je sved..neviete mi poradit ze asi kolko by mi mal platit vyzivne?posielal mi na zaciatku viac ale poslednu dobu a polovicu menej..a to mi nepokryje vsetko co potrebujeme.Dik za radu..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
06/09/2009 9:07  

Ahoj lillien,mas vysku vyzivneho urcenu sudom???V kazdom pripade u nas na Slovensku existuje jedna organizacia,ktora pomaha vymahat vyzivne z cudziny,tak sa skus tam popytat.Adresa stranky:www.cipc.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
10/09/2009 11:45  

ahoj
takze postup je takyto. najskor si podaj ziadost na okresny sud v meste kde byva dieta.ked ti sud urci vyzivne,a otec ti ho napriek tomu nebude platit,tak sa obrat na medzinarodnopravnu ochranu deti a mladeze. sidlia v bratislave na spitalskej. je to blizko OD tesco(stary prior).
tam potrebujes ale pravoplatny rozsudok zo sudu. aj ked by sa otec dietata nedostavil na sud,sud moze urcit vyzivne aj v nepritomnosti. musis sa ale ozbrojit trpezlivostou. ja som si podavala navrh v lete roku 2005,a rozhodnute bolo az v marci 2007. trvalo to skoro 2 roky. a to nerobil ziadne prietahy. potom som musela pockat,ci mi zaplati do sudom urceneho datumu,zameskane vyzivne,a potom zase cakat dalsie 3 mesiace ci mi zaplati alebo nie. ked neplatil,tak som isla na ten urad do BA a oni sa o to postarali. ak aj vyzivne vymozu,nebude ti chodit kazdy mesiac,ale kazdy druhy za 2 mesiace. medzicasom po pravoplatnosti rozsudku si mozes poziadat o nahradne vyzivne,ktore ti bude vyplacat urad prace socialnych veci a rodiny,ale je tam podmienka,ze najmenej tri mesiace ta zastupuje medzinarodnopravna ochrana deti. takze tak.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.