Školstvo vo Švajčiarsku  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
08/09/2009 12:06  

Sťahujem sa na čas aj s rodinou do Švajčiarska. Mám však 2 deti, ktoré navšetvujú ešte základnú školu (2.stupeň). Chcela by som sa preto opýtať, či mi vie niekto poradiť ako to bude s ich školskou dochádzkou vo Švajčiarsku. Existujú tam nejaké školy pre deti, ktoré nevedia nemecky?
za každé info dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
09/09/2009 10:54  

No ja neverím, že tu nieje nikto kto by mi nevedel pomôcť. Fakt o ničom neviete? Ved predsa vo Švajčiarsku žije vela slovákov.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
04/10/2009 23:09  

vies co,Katrin? pokial ja mam vedomost (ak Ti je este vobec platne),tak urcite su nejake,akoze nulte triedy,kde sa ucia deti asi pol roka nemecky. Ako je presne neviem, ale urcite budes musiet informovat sama. pokial ja viem, tak kazdy kanton ma vo Svajciarsku ine pravidla. Existuje stranky class=“postlink“ href=“http://www.slovaci.ch“>www.slovaci.ch, kde sa budes moct na kadeco popytat a ini Ti tiez budu vediet poradit. Skutocne je to dobra stranka pre vsetkych,co ziju.alebo pridu zit do Svajcu. Maj sa, vela stastia a deti nech sa rychlo zadaptuju.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
08/10/2009 7:54  

Cilka dakujem ti veľmi pekne za odpoved. Skúsim sa teda popýtať na tej druhej stránke ešte.


ReagovaťCitovať
 sisa_
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 1
01/12/2009 23:13  

Ahoj,
možností je niekoľko, záleží od kantónu. Buď ich zaradia do triedy podľa veku, alebo ich zaradia do prípravnej triedy, kde sa budú učiť jazyk. V skratke nájdeš info na tejto stránke www.ch.ch. Snáď ti to pomôže v orientácii.
pá 🙂


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.