Príjem slovenskej televízie a rozhlasu v zahraničí

Praktické rady týkajúce sa bežného života v cudzine od tých, ktorí už čo to okúsili a majú čo odkázať „nováčikom“

Príjem slovenskej televízie a rozhlasu v zahraničí

Poslaťod admin » 27 Aug 2004 01:04

Máte možnosť sledovať slovenské médiá v zahraničí? Aký spôsob príjmu uprednostňujete? Klasika, satelitný príjem, či internet? Chýbajú vám vôbec, alebo si vystačíte so zahraničným vysielaním?
Obrázok užívateľa
admin
Site Admin

Krajina: Slovakia (sk)
Mesto: Bratislava

Poslaťod Stefo » 30 Aug 2004 13:48

Ano ja mam moznost sledovat slovenske media prostrednictvom satelitu. Rozhodne je dobre mat prijem slovenskej televizii clovek ma aspon lepsi prehlad o udalostiach doma, pretoze s dennej svajciarskej tlace sa toho vela o diani na Slovensku nedozvie.
Stefo

Poslaťod Peter » 06 Sep 2004 15:15

Ja mam tu smolu, ze z mojho bytu nemam dobru viditelnost na satelit, takze mam iba dve moznosti – prestahovat sa :-( alebo “prijem” cez internet. Nie je to ideal, ale casom si clovek na horsiu kvalitu i na znacne obmedeny vyber zvykne. Pre tych, co nevedia, tak Markiza ma asi najpestrejsi archiv na internete, i ked viem si zivo predstavit vylepsenia. Denne spravy a politiku najdete aj na JOJ-ke a STV. TA3 sa da prijimat dokonca nazivo! Vela zaujimavych odkazov som nasiel aj tu na Exile.
Peto.
Peter

Poslaťod heavy » 10 Sep 2004 22:21

No, ja som vo Viedni a chytám naše a české programy cez satelit.
heavy

Poslaťod olghi » 14 Sep 2004 15:43

Poradite mi? Ako chytate slovensku resp. cesku televiziu cez satelit? Treba si kupit tu kartu na "Slovak line"?
Vopred dik.
olghi

Poslaťod Gabo » 14 Sep 2004 16:00

Olghi, v prvom rade potrebuješ digitálny prijímač, parabolu, pár drobností k tomu a výhľad na tú správnu družicu. Prijímač by mal podporovať kódovanie CryptoWorks, napr. Humax CRCI-5500, viac info na: http://www.systemabc.sk/?go=products&cat=1&pr=1 v opačnom prípade si budeš musieť prikúpiť dekodér. Na slovenské programy (Markíza, STV1, STV2) potrebuješ kartu Slovaklink, na české (ČT1, ČT2, Prima, ...) kartu Czechlink. Ak ti môžem poradiť, skús si celý komplet kúpiť na Slovensku. V opačnom prípade môžeš mať problémy so získaním oboch kariet alebo si kúpiš prijímač, ktorý ich nepodporuje...
Gabo

Poslaťod jonkie » 15 Sep 2004 04:05

Na SBSke(verejnopravny australsky kanal) isiel Obchod na korze s anglickymi titulkami, celkom potesilo...po 9mesiacoch v australii som konecne mohol vypnut prekladacie zariadenie v mojej hlave:))
jonkie

Poslaťod deko » 15 Okt 2004 06:24

PROSIM TA NA AKYCH SURADNICIACH CHYTIS JOJ-ku a TA3 ?
JA MAM KARTY SLOVENSKU AJ CESKU,ALE NOVU,JOJKU TA3 NEVIEM
NASTAVIT.AK MOZES POMOZ.DAKUJEM
dedko@wanadoo.nl
deko

Poslaťod ales » 13 Nov 2004 21:43

vie niekto ako chytit vysielanie slovenskych TV stanic v USA - oblast Daytona Beach/ Orlando, Florida? Je niektora z druzic v obzore? Dik.
ales

Poslaťod jou » 06 Dec 2004 18:51

co vsetko potrebujem priniest zo slovenska aby som mohla mat nase programy a na akom satelite sa chytaju?som v londyne
jou

Poslaťod estika » 07 Dec 2004 07:18

Ahoj Ales, ak sa nieco dozvies o tej televizii daj mi prosim ta vediet. Som v Orlande a velmi by som to uvitala. Ak budes mat cestu zastav sa v Chef Henrys Cafe. (www.chefhenryscafe.com )
estika

Poslaťod Dasa » 20 Jan 2005 06:35

Moze mi niekto prosim poradit ci sa da pozerat slovenska televizia cez internet a ako. DAKUJEM VOPRED!
Dasa

Poslaťod Števo » 30 Jan 2005 22:58

Klikni si na tento LINK - to je najbežnejšie:

http://live.markiza.sk/

Ak chceš viacej, ozvi sa.
Števo

Poslaťod Števo » 30 Jan 2005 23:05

Peter / Holandsko - aj ja dostanem cez Internet Markizu, TA3, a JOJ ale
neviem ako sa dostať na príjem STV. Poradíš mi ?
Vopred dakujem !
Števo

Poslaťod Gabo » 30 Jan 2005 23:11

Stevo, STV toho zatial vela na net-e nema, pre "live stream" (len par vlastnych relacii a spravodajstvo) skus toto: http://www.stv.sk/live.php
Archiv starsich relacii najdes na: http://www.stv.sk/archiv.php
Gabo

Poslaťod Števo » 03 Feb 2005 00:01

Gabo, dakujem, vyskúšal som, beží to a je to ine ako Markiza a pod.
Števo

Poslaťod evamat@katamail.it » 10 Feb 2005 14:55

..cez satelit nechytam ziadnu slovensku a ani cesku televiziu..sledujem programy cez internet,ak poradite ako na to..vopred dakujem
evamat@katamail.it

Poslaťod Václav Šutiak » 11 Feb 2005 15:49

NIE VSETKY KRAJINY SU ROVNAKE
sutiak@uvm.sk

Vaz redakcia
pred par dnami som sa vratil z jednomesacneho pobytu vo Viedni, kam som si zobral so sebou male vreckove radijko zn. Waxiba XB-800, s vlnovymi rozsahmi skupiny AM a FM. Domnieval som sa, ze ked budem vo Viedni, budem si moct vypocut aspon spravy z Bratislavy, kedze je to od Bratislavy len na skok, takpovediac za humnami. Bol som v tom hlboko presvedceny uz aj preto, ze v Kosiciach kde byvam Rakusky rozhlas, dalej rozhlas zo Slovinska, z Madarska, z Nemecka, z Talianska, ba dokonca i z Francuzska a z Britanie (BBC), ale aj z celeho radu iných zapadnych krajin, z krajin severu (zoSvedska, Danska ap.) uvedenym radijkom signal bezne chytam. Bol som teda temer na 100 % presvedceny, ze urcite chytim aspon Bratislavu !!!!!!! Ake vsak bolo moje prekvapenie, ked pri opakovanom hladani v uvedenych vlnovych dlzkach som ani jednu stanicu zo Slovenska nemohol zachytit. Potesil som sa teda, ze budem moct vypocut si tu a tam aspon Prahu, kedze tu som uvedenym radijkom pomerne slusne chytal, hoci je podstatne vzdialenejsia od Viedne ako Bratislava!!!!!. Co ktomu dodat ??? Azda treba iba zopakovat vyssie uvedeny nazov tohto prispevku !!!!!!!! NIE VSETKY KRAJINY SU ROVNAKE, alebo aspon to, ze > Nie je kazda krajina rovnaka !!!!!!!!!!
V. Sutiak
Václav Šutiak

Poslaťod Alica » 23 Feb 2005 22:19

Ahoj Stefo, porad ako, tiez mame satelit ale neviem chytit slovenske kanaly. Dik, Alica
Alica

Poslaťod Katarina » 28 Feb 2005 13:13

Dakujem aj ja za vinikajucu informaciu Chcem sa este spytat, co to stoji, ked sa napriklad divam na Markizu live asi 2 hodiny?
Dakujem vopred za odpoved Katarina z Mnichova
Katarina

Ďalší

Späť na Rady a tipy

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia