Prepis auta zo Slovenska na nemeckú ŠPZ  

  RSS

 erreboss
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
10/03/2013 13:21  

Zdravim,

chcem sa opitat ako treba postupovat pri prepise auta zo slovenskych na nemecke spz. Auto mam na leasing a mam aj splnomocnenie na prepis auta len neviem ako mam zacat a co vsetko musim vybavovat.

Dakujem za opoved

Milan


ReagovaťCitovať
 Renatak
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 2
16/05/2013 21:21  

Mame ten istý problem s manželom ,že nevieme ako postupovať pri prepise našho auta na slovenských ŠPZ na nemecké.Ako dlho môžme jazdiť na slovenských ŠPZ v Nemecku?Sťahujeme sa do Nemecka na dlhšie takže tu budeme mať aj adresu. Je nutné odhlásiť auto na Slovensku ešte pred prichodom do Nemecka? Nestačí iba prehlásiť?…dakujem


ReagovaťCitovať
 petrnaku
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 2
28/05/2013 11:50  

Také žiju v DE a mám zde trvalé bydliště. Nechtělo se mi to řešit, tak jsem auto v ČR přepsal na bráchu a jezdím tu s ním na českých značkách. 😆 až budete znát správný postup dejte pls vědět. Jinak si asi až další auto co tu koupím napíšu na sebe. 🙂


ReagovaťCitovať
 Miriamka
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 4
29/05/2013 12:18  

My mame info ze ak tu budeme v DE viac ako 6 mesiacov musime auto prepisat na DE znacky a platit cestnu dan. Samozrejme, ak tu ma clovek trvaly pobyt musi tak urobit hned…..
Vraj su tu susedia, co ta radi udaju ked ta vidia dlho chodit na SR znackach. My sme tu zatial sluzobne boli najdlhsie 3 mesiace a nic. Nemame tu trvaly pobyt. Ale od septembra sa to zmeni a auto musime prepisat. Vraj to ale ide rychlo. No poistne tu je ina kava…


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.