Kde v zahraničí kúpite slovenské výrobky?  

Stránka 1 / 12 Nasledujúca
  RSS

 imported_admin
Zaregistroval sa v roku 2004
Príspevky: 59
27/08/2004 0:04  

Viete o možnosti, kde je vo vašom okolí možné kúpiť slovenské potraviny, tlač, časopisy, či iné výrobky? Pomôžte tým, ktorým tradičné výrobky v cudzine chýbajú a zásoby sa minuli.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/08/2004 11:20  

S českým pivom v Londýne žiadny problém, hneď niekoľko rôznych značiek nájdete v Tescu!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/08/2004 17:24  

Už som to spomínal aj na inom mieste v tomto fóre, len pre úplnosť – maďarskú salámu/klobásu (Pick/Herz/…) kúpite v Nemecku v potravinách v Kauhofe (aspoň v Kolíne nad Rýnom určite). A české pivo skoro v každých väčších potravinách, napr. MiniMax. Dobrú chuť! 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/08/2004 19:51  

V Belgicku začali s predajom českého piva Pilsner v obchodoch „Delhaize“. Až doteraz to nebola žiadna sláva… Mimochodom, Belgicko sa pýši tým, že je tu okolo 450 rôznych druhov piva. Pokiaľ ide ale o mňa, keď nenájdem české (Bažanta tu nehľadajte), tak si dám radšej dánsky Carlsberg.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/08/2004 21:48  

A co tak ludove vyrobky od nasich remeselnikov?! Nechybaju nikomu? Vedel by som zabezpecit postupne mnoho a dost roznych druhov!

Nejaka spojka na zapade by sa mohla ozvat!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/09/2004 14:01  

Najvetsi vyber slovenskeho tovaru v NY ponukaju na Queense.Ide o maly
obchodik z nazvom “ Slovak-Czech-Varieties „.Okrem potravin mozete kupit aj knihy,casopisy,hracky,sklo,keramiku,suvenyry,vlajky,capice,atd. Vsetko mozete pozret na ich: class=“postlink“ href=“http://www.slovczechvar.com“>www.slovczechvar.com
Da sa nakupit aj cez I-net


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/09/2004 0:46  

Slovenské výrobky dostanete v Londýne v špeciálnom obchode (pozrite class=“postlink“ href=“http://www.londyn.sk/forum/viewtopic.php?t=162″>www.londyn.sk/forum/viewtopic.php?t=162 ), jedlo a pitivo aj v česko-slovenských puboch (CS Pub na 74 West End Lane alebo Jasmine Pub vo Finchely, 34 Ballards Lane).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/09/2004 23:26  

Vie niekto o satelitovych primacov slovenskych programov v USA???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/09/2004 15:04  

Je možné, že sa nájde nejaký distribútor v USA (slovenský alebo český podnikateľ), ale popri prijímači potrebuješ ak dekódovacie karty a s tými môže mať dotyčný problém, keďže sa myslím stále vyžaduje trvalý pobyt, etc. Skús si pozrieť tiež túto tému: class=“postlink“ href=“http://komunita.exil.sk/viewtopic.php?t=20″> http://komunita.exil.sk/viewtopic.php?t=20


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/09/2004 21:53  

Moja reakcia na dostupnost ceskeho piva v BE je asi takato. Pred par rokmi tu bola plzen v pollitrovych plechoviciach a odrazu zastavili predaj, preco to som vtedy nezistoval.
Neskor zacal predavat Plzen , retazec Delhaise za rovnaku sumu ale v skle a len 3 decky. Ale aj to trvalo len chvilu.
Tak som zacal trosku patrat, spytal som sa obchodnikov na cisla dovozcov a potom som oslovil ich. Vysledok je asi taky ze niesu ochotni dovazat ceske pivo za peniaze ale chcu takzvany barter, cize vyvoz belgickeho piva do ciech, co aj skusili ale mimo Prahy, kde ho pilo a kupovalo niekolko zahranicnych hosti ktori poznali belgicke pivo, ho nikto nekupoval a nepil a teda cesky dovozcovia obmedzili dovoz. Nebudu predsa dovazat vela druhov piva z Belgicka ktore nikto nepije.
A tak BE dovozcovia usudili ze maju dost druhov piva na to nez by si sem zasadili konkurenciu. (Uz davno tu kvalitu nahradili kvalitou a reklamou)
Takze v BE dostanete stovky druhov piva ale kvalita sa bohuzial nevyrovna ceskej kvalite, vynimajuc druhy piva ako visnove, malinove a tak dalej, ktore sa neda porovnat lebo v cechach nema obdobu.
Teraz som len uz zvedavy, kedy sa Belgicania zobudia zo svojho pohodlnneho spanku a cosi normalne spravia, mimo takychto podla mna nenormalnych krokov.
A zatial?
No ostava si pivo dovazat z ciech alebo skocit na zastavku eurolines a kupit si Gambrinus od vodica. (rad ho preda)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/11/2004 5:04  

neviete mi niekto poradit kde v den haagu zozeniem tvaroh? bedankt !


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/12/2004 7:00  

Dakujeme za link, ideme nakupovat. Aspon budu Vianoce trosku aj take nase, naozaj vdaka 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/12/2004 10:14  

Radim, neviem presne, kde zozenies tvaroh v Haagu, no v Belgicku je mozne kupit tvaroh Danone v kelimku s oznacenim „Cottage cheese“. Ten je asi najviac podobny slovenskemu. Je dost pravdepodobne, ze cosi take zozenies aj v Haagu. V najhorsom pripade, belgicka hranica nie je zas tak daleko :-).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/12/2004 21:10  

VChivagu je obchod Czech tempo, a ma vseliake veci. Maju aj nase pecivo.
class=“postlink“ href=“http://www.czechtempo.com“>www.czechtempo.com

A samozrejme na Floride je super restika Chef Henry’s Cafe. MAjitelia su slovaci a maju fantasticke jedlo. class=“postlink“ href=“http://www.chefhenryscafe.com“>www.chefhenryscafe.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/12/2004 19:00  

Obavam sa, ze tvaroh, pravy slovensky hrudkovy, nezozenies. Aspon ja som ho za 5 rokov nikde nevidela, jedine ten Cottage. To je jedine co ti chyba? ;o))


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/12/2004 22:41  

Halo, vie mi niekto poradit ci sa da slovenska televizia a markiza pozerat len na internete? A takisto radio… na nete ma to hrooooozne vela stoji.
Vdaka. Jana


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/12/2004 16:26  

AHOJTE! VIE MI NIEKTO PORADIT, CI SA DA V CHICAGU A OKOLI KUPIT SLOVENSKA PRIPADNE CESKA KNIHA? O CZECHTEMPE VIEME. HLADAME COSI VIAC. JE TU ESTE IMPULS NA JUHU, ALE TAM KNIHY NEPREDAVAJU. AK VIETE PORADTE. PLEASE…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/01/2005 8:08  

Myslim ze satelitny prijimac na SK programy, cize digitalny prijimac s interface-om by ti moc nepomohol lebo pokial si pozries , satelit hotbird ktorym sa siri signal, pokryva europu , avsak USA je trosku inde zemepisne a tak asi nechytis signal, iba ak s antenou 20 m v priemere , aj to len mozno. Pozri si pokrytie class=“postlink“ href=“http://www.parabola.cz/satelity.php?show=hotbird1″> http://www.parabola.cz/satelity.php?show=hotbird1 ,alebo tu si vyber pokrytie ktorejkolvek druzice, SK a CZ paket vsak prenasa HotBird a potrebujes k tomu interface Cryptovorks do Digitalneho prijimaca,+ predplatit si kartu. Jediny volny nekodovany kanal je televizia JOJ. Ale ako som uz spomenul, v USA nemas pokrytie signalom TAKZE ….. no co uz , smola.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/01/2005 22:26  

vyskusaj ricotta cheese. To je najblizsie k tvarohu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/01/2005 23:09  

Zdravím krajanov

Ja vyrábam na Slovensku krojované bábiky a aj touto formou hľadám odbyt na svoje výrobky.
Momentálne vyrábame 12 druhov krojov, ale našou snahou je neustále
do kolekcie pridávať nové kroje, kvôli možnosti zakladania zbierok
týchto bábik. Bábiky sú vysoké 30 cm a sú vyrobené z porcelánu.
V prípade záujmu o kroj, ktorý momentálne nemáme v ponuke, je možné
po dohode tento kroj vyšiť.

Našou snahou je zviditeľniť sa s týmto produktom aj za hranicami Slovenska a
ponúknuť tento produkt aj krajanom žijúcim v zahraničí.
Preto aj formou internetu hľadáme potencionálnych odberateľov a obraciame sa na Vás s ponukou, alebo so žiadosťou o radu kam tento tovar ponúknuť. Foto zašlem .
S pozdravom

Mária Bajusová- SLOV-FOLK, Blatné Revištia 6, 072 43, Veľké Revištia, Slovakia
New e-mail: mailto:bajus@lekosonline.sk
Phone number to the SR: 00421 56 65 97424


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/03/2005 19:08  

x janina(Velka Britania)

stranka class=“postlink“ href=“http://www.markiza.sk“>www.markiza.sk daj si archiv klikni na program a potom iba nanstaluje program na spustanie ..tak pozeram ja relacie a televizne noviny..nech aj Ty stravis take prijemne chvile ako ja eva


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/06/2005 2:29  

V sydney nie je az taky problem zohnat potraviny ktore su podobne, alebo totozne so slovenskymi. v sydney totizto sa nachadza velmi vela slovakov a cechov, takze informacii je dost. navyse, v centre sydney funguju dve ceskoslovenske restauracie, obidve velmi popularne, kde sa da najest, napit dobreho ceskeho piva, capovaneho, napit dobrej slivky, ci borovicky.
tvaroh je tu naozaj len ten cottage, pravy slovensky nie, ale da sa tu kupit knedla, priamo v restauracii, dokonca dobre uhorky zavarane. na central station funguje obchod cyril`s, kde kupite aj karlovarske lazenske oplatky, klobasky, a podobne. je tu vela ruskych, madarskych obchodov, takze vsetko sa najde. s bryndzovymi haluskami uz tiez nemame problem…na vyrobu vynikajucej „bryndze“ pouzivam bulharsku fetu, ale naozaj len bulharsku a philladelphiu, a navyse trocha mlieka. feta sa da kupit v kazdom supermarkete, woolworths, coles. bohuzial, nikde som neobjavil nasu kofolu. zivot za kofolu!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/06/2005 18:52  

Kde sa daju zohnat lacne cigarety, tabak v U.K. ? Dakujem za radu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/06/2005 19:31  

6665


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/06/2005 20:44  

href=“mailto:leo86@everymail.net“>leo86@everymail.net


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/06/2005 15:48  

Rad by som otvorit SLOVENSKU RESTAURACIU v SPANIELSKU. Rad prijmem vase typy.GRACIAS


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/06/2005 13:37  

Pedro, to nie je zly napad. TAke bryndzove halusky a buchty na pare tu chybaju. Problem vidim jedine s makom, neviem ci tu je povoleny. Takisto roky hladam nieco co by sa podobalo nasmu normalnemu chlebu, zatial nic.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/08/2005 12:43  

vo finsku som nasla zatial len ceske pivo..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/09/2005 19:48  

viete o nejakom slovenskom obchode v spanielsku – madrid, valencia alebo alicante?? napiste mi prosim direccion


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/09/2005 21:44  

tak ja neviem, ale tu ide o ceske vyrobky a potom ceny ozaj nadhodene, lebo ja vidim sklo „bohemia“ za 1/4 ceny tychto uvedenych, ako sporovliva slovenka vidim toto ozaj nezaujimave a najmä ceske. to modranska keramika ma ine meno vo svete


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy
Stránka 1 / 12 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.