Bábätko v cudzine  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/06/2007 18:12  

Zijeme s manzelom v Severnom Irsku manzel 3r ja rok..ma sa nam narodit babatko.pocula som ze netreba ist vybavovat na svk pas iba rodny list a ze pas dostane tu ak jeden s rodicov zije v krajine dlhsie..viete mi niekto poradit???kde to treba vybavit a ako postupovat??

dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/07/2007 10:18  

Aj ja hladam pomoc. Zijem v birokratickom francuzsku a o tri tyzdne sa mi narodi dieta. Manzel je francuz takze bude mat automaticky francuzske obcianstvo, ale ja by som chcela aby mal aj slovensky rodny list a ak moze tak aj obcianstvo a tiez ho chcem zapisat do mojho pasu.
Napisala som na nasu ambasadu v Parizi ale ziadna odpoved.

prosim napiste ak mate s tym skusenost.
dakujem vopred


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/07/2007 14:22  

Odkaz pre Moniku.Ja zijem v Taliansku,manzel je talian,mame 2-roc.syna,ma talianske obcianstvo aj slovenske.Slovenske obcianstvo som vybavovala az na SK,na matrike.Najlepsie je sa spojit s matrikarkou v prislusnom okrese a tam Ti povedia co vsetko budes potrebovat na vystavenie slov.rod. listu.Na vycestovanie na Sk potrebuje dieta pas.Po vydani slov.rodneho listu mozes dat maleho vpisat do svojho pasu.Ak by si mala este nejake otazky rada poradim.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/07/2007 17:58  

presne, ja som s Polska, manzelka so SVK, a dete sa narodilo v Pl, tak Janka vsetko vybavovala na matrike, tak dete ma 2 pasy teraz 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/07/2007 7:46  

Janka, Kris,
dakujem za radu. presne to som potrebovala vediet. je to pre mna dobra sprava.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/08/2007 15:54  

Ahoj Ketty.
Neviem síce odpovedať na tvoju otázku, ale za to ja mám na teba pár.
Tiež žijeme v Severnom Irsku , manžel rok a ja s detmi dva mesiace a teraz som zistila, že som tehotná. Neviem, aký je presný postup lekár atd. lebo na internete neni nič konkrétne, okrem toho, že tu porodiť dieťa je dosť odvážne. Ale najhoršie je, že ani jazyk neovládam, len troška. Takže neviem, ako ďalej. Keby si odpísala, bola by som rada. A keď nie je tajomstvo v ktorom oblasti bývate?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/08/2007 19:54  

ahojte, ja tiez byvam v severnom irsku, presnejsie v belfaste, mam trojrocneho syna, ale s nim je rozdiel, ze jeho otec je ir, tak automaticky dostal irsky pas. Myslim, ze ak ste obaja slovaci, dieta bude musiet mat iba slovensky pas.
Co sa tyka porodu, ja som rodila tu a nemozem sa stazovat, ja by som sa bala asi rodit na slovensku, teda aspon z pocutia ako moja kamoska rodila.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/11/2007 15:45  

chcem sa opytat jany (Taliansko) – bolo zlozite vybavit slovenske obcianstvo pre syna alebo to nieje ziadny problem?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/11/2007 21:07  

Ahoj Sasa.Nemala som problem vybavit slovenske obcianstvo pre syna.Trvalo to asi mesiac aj s prekladmi,overovanim dokumentov.Musim povedat,ze nase urady to vybavili bez problemov.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/11/2007 15:23  

Ahoj Jana, dakujem za odpoved, chcem sa este spytat co vsetko si k tomu potrebovala a ci je to narocne po financnej stranke……


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/12/2007 18:30  

Ahoj martina,mozno ze to co naisem bude odveci ale ja zijem tiez v Belfaste s manzelom a synom,dost ma prekvapuje ze mas dobru skusenost s porodom,mozno je to tym ze tvoj manzel je ir.
Moja znama rodila v irsku a povedala ze nikdy viac a dufa ze ked sa mi daco take prihodi tak budem bezat dom.Moj manzel mal zlomenu nohu po havarii a po 6 mesiac. zistili lekari ze ma aj koleno zlomene, takze verit tomu ze zdrav. starostlivost je tu ok asi budem tazko.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/01/2008 21:44  

Ahoj evita, kazdy ma urcite nejaku skusenost a ja mam tu svoju, ale ja som nikdy nemala ziaden problem s nemocnicami, aj ked je to pravda, ze to bola len moja jedina. Takze nic v zlom;-).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/01/2008 20:33  

cau mata, samozrejme ze nic v zlom, mna len tesi ze tebe to vyslo, aspon si ma povzbudila.Co povies na snehovu nadielku?
Prosim ,poznas este slov. rodiny s detmi?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/01/2008 19:07  

Ahoj Evita, tak nam tu pekne teda nasnezilo, aj ked len na jeden den ;-). Ja v Belfaste ziadne slovenske rodiny nepoznam, teda s detami, iba jednu cesku, ti maju 3 rocne dievcatko. V ktorej casti belfastu byvas?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/06/2008 16:12  

AHOJ TE VSETCI CHCELA BY SOM SA OPYTAT OHLADOM FINANCII PRE DIETATKO.SOM VO 4 MESIACI ANEVIEM SI POCAT KDE ZACAT.DAKUJEM..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/10/2008 12:41  

ahojte chcem malej vybavit aj irsky pas, narodila sa tu.chcem aby mala slovenske aj irske obcianstvo.pas na slovensku sa uz vybavuje ale netusim kde mam dat malej vybavit pas tu v irsku.poradte please


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/11/2008 12:27  

Ahojte vsetci chcela som sa spytat ci by mi niekto neporadil. Zijem v Taliansku a som v 8 mesiaci tehotenstva.Rodit by som mala v Taliansku ale s otcom dietata ktory je talian nie sme zosobaseni. Pokial sa dieta narodi v Taliansku a otec prizna otcovstvo ale nebudeme zosobaseni, a v buducnosti by sa vyskytli problemy medzi nami a ja by som chcela s dietatom odcestovat spat na Slovensko, pocula som, ze existuje v Taliansku zakon, podla ktoreho by som nemala pravo vziat si dieta so sebou, lebo sa stava automaticky talianskym obcanom a mal by nan pravo len otec, kedze ja obcianstvo talianske nemam a ani sme neboli zosobaseni. Neviete mi poradit ci je to pravda a kde by som sa mohla dozvediet viac o takomto zakone?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/01/2009 14:20  

ahoj Martina,citala som ze zijes v Belfaste,ja tiez zijem s manzelom v Belfaste a planujeme babo,vedela by si mi prosim ta poradit nejakeho lekara ,pretoze este nemame obvodneho ,a ja nemam gynekologa.A aky si mala porod,ako to tu funguje,mozes si vybrat ako chces rodit,alebo ako to tu je,dufam,ze tu tiez netrapia zeny nastrihavanim ako doma.Ako treba vybavovat papiere ked sa dieta narodi.Zatial dakujem pekne,vsetko dobre.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/01/2009 14:35  

ahojte,
neviem,ci to pomoze,lebo ja zijem v indii a obe moje deticky sa tu narodili,ale myslim si,ze papierovacky su vsade rovnake.ak chcete pre malicke svk obcianstvo,po narodeni dietatka treba vybavit rodny list v krajine kde sa babatko narodilo,nan razitko od ministry of home affairs and family a s tym rodnym listom,sobasnym listom,obcianskym alebo pasom,neviem co teraz chcu,ist na mariku,vyplnit ziadost o svk rodny,prilozit papiere,platil sa aj kolok,teraz neviem.a az bude svk rodny list vam daju aj pas pre babatko.dovtedy si moze mamicka dt babatko zapisat do pasu na svk ambasade,ak ste v zahranici.dufam,ze som to nedomotala.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/01/2009 21:02  

Ahoj Aneta, najlepsie by ti bolo vybavit doktora v ktorej casti belfastu byvas a potom on ta oporuci do nemocnice, kde budes chodit ba prehliadky. Ja som bola nastrihnta, ale v tej chvili mi to bolo viac menej jedno.Ak sa chces nieco opytat tak sa mi ozvi na maila href=“mailto:sminka17@azet.sk“>sminka17@azet.sk. pa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/04/2009 12:10  

ahojte, tiez zijeme s priatelkou v severnom irsku, ja 5 a ona 3 roky a za dva mesiace sa nam narodi ovocie nasej lasky:-), a aj ja aj ona chceme dat to najviac zo seba dietati. lenze ona je polka a ja som slovak. neviem ci v takej situacii dieta moze mat slovenske a polske obyvatelstvo naraz? alebo ako to je? ked viete nieco na tu temu, prosim napiste, vopred dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/05/2009 20:50  

Č âű â ďđŕâäó ňŕę ń÷čňŕĺňĺ?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/06/2009 20:12  

Ahojte, nevie mi niekto poradit ci mam narok na Slovensku takzvany,, porodny,, ak som rodila tu v Irsku?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/06/2009 2:01  

len ak je dietatko slovak a musis si on poziadat do roka…treba sk rodny list babatka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/07/2009 13:45  

odGUqO


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/10/2009 17:04  

martina…pravde podobne mas narok aj ja sito teras vybavujem no matersku musis vybavit do roka a porodne do pol roka lebo potom uz nemas narok.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/10/2009 19:14  

zijem 30r v zahranici a stale mam slovenske obcianstvo…..moje deti maju nemecke.Mne nemecke obcianstvo netreba staci mi neobmedzene prac.povolenie a povolenie k pobytu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2009 11:11  

Ja zijem z manzelom vGrecku,mame 4mes. syna tiez chceme slovenske ob.na sk ambasade si treba vybavit doklad z fotkou dietata a na slovensku,alebo cez ambasadu vybavit rodny list.Info na matrike konkretneho mesta.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Rady a tipy

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.