OSC Personal

Skúsenosti exilákov so slovenskými pracovnými agentúrami, kontakty na osvedčené agentúry, ...

Re: OSC Personal

Poslaťod laska » 27 Máj 2013 12:04

Tak teraz som si pozrel poštu a doslo mi kedy sa mozem zastavit na podpis zmluvy ze mi poslu adresu kde mam prist co na to vsetci ...........................
laska

Krajina: Slovakia (sk)
Mesto: kosice

Poslaťod Nero 18 » 27 Máj 2013 12:10

A čo ty vieš, možno si chceme ísť aj nakúpiť...:D A aj ja mam termín že bud v stredu od 12:00- 14:00 alebo v piatok od 10:00-12:00 ...Len som sa zabudla spytať na adresu :D
Nero 18

Mesto: Nitra

Poslaťod bilko » 27 Máj 2013 13:26

Ahoj exiláci ,už dlhšie sledujem Vaše príspevky ohľadne OSC Personal,a chcem Vam pomoct a tak som si to overoval ,Ale využil som ešte jednú možnosť a tu
je odpoveď. Čau,a ČAKÁM NA VAŠE REAKCIE.
Naposledy upravil bilko dňa 27 Máj 2013 15:01, celkovo upravené 4
bilko

Mesto: presov

Poslaťod bilko » 27 Máj 2013 13:32

Toto je upozornenie, ktore mi poslala moja kolegyna poradkyna"
posielam upozornenie na túto rakúsku „agentúru“ – Milan Saskovic OSC Personal – ktorá vraj sprostredkuje prácu pre záhradníkov, upratovačov, pracovníkov v kvetinových skladoch, samozrejme bez znalosti nemčiny, za 1400 € v čistom mesačne a za poplatok 89 € za preklad J Agentúra tvrdí, že je priamym zamestnávateľom, ale nemá žiadnu kanceláriu a nikde neuvádza ani adresu sídla (http://www.oscpersonal.at)
Kontrolovala som ju v rakúskom obchodnom registri, kde žiadna takáto firma registrovaná nie je. Rakúsku živnosť má len pán Milan Saskovic, ktorý OSC Personal „zastupuje“, ale živnosť má len na Hausbetreuungstätigkeiten, čo so sprostredkovaním zamestnania nemá nič spoločné.
Ak by ste mali klientov, ktorí by sa prišli na agentúru Milan Saskovic OSC Personal pýtať, na komunite exilákov už nájdu k tejto téme dosť bohaté fórum:http://www.komunita.exil.sk/pracovne-agentury/osc-personal-t14393.html Zdá sa mi, že znovu chce jeden podnikavý Slovák zarobiť na nezamestnaných Ľuďoch.
bilko

Poslaťod VLADEX581220 » 27 Máj 2013 14:27

Ja to mám do Viedne ďaleko, ale verím, že poniektorí tam určite pôjdu, dokonca tam už niekto je a dostanú sa tu na forum overené správy. Veľmi ma to zaujíma, keby som bol natom finančne lepšie tak tam vycestujem tiež. Keď si už dohovárajú termíny, ta sa asi neboja zaujemcov o prácu, že niesú zlegalizovaní. Niečím dôveryhodným musia predsa argumentovať.
VLADEX581220

Mesto: Svidnik

Poslaťod bilko » 27 Máj 2013 15:04

Neviem ,ale ako som sledoval komunikaciu na tejto stranke ,tak je Vas velmi vela ktorych prijimaju.
Tak drzim palce vsetkym, ktory tam pojdu.
bilko

Poslaťod zamcan » 27 Máj 2013 16:29

CAUTE .DAL SOM SI TO OVERIT TOHTO PANA SASKOVICA JE TO KLAMAR NIC NEPLATTE JETO OJEB .MAM TO OVERENE CEZ EURES .NEPLATTE NIC .AHOJTE :twisted:
zamcan

Mesto: NOVE ZAMKY

Poslaťod beatrice » 27 Máj 2013 23:00

Ahojte.Ja som dostal tiez odpoved ze ma prijmu na pracu zahradkari.Po dvoch dnoch sa mi podarilo snimi nadviazat kontakt telefonicki,nastup bude zevraj 8.7. Ja som taktiez pochodil s ONE AGENCI tak isto som dal trestne oznamenie na nich,ale nic sa nedeje ani nebude ziadny vysledok podla mna.Toto je nase slovensko 3 x hamba.Uz aj nezamestnanych okradnu o peniaze.
beatrice

Mesto: TV

Poslaťod sisi245 » 28 Máj 2013 10:01

Ahojte, mne odpovedali včera, už dlhšie sledujem toto fórum aj na slovaci.at som sa niečo podobné dozvedela, tak som im včera napísala, že prečo sa neobhajujú, že určite musia čítať aj oni tieto fóra, že či k tomu nemajú čo povedať..tak mi hneď dnes aj odpísali :
Dobrý deň,

áno, o týchto fórach sme sa dozvedeli a situáciu sme začali riešiť aj v spolupráci so spoločnosťou Profesia, sro. Našim zámerom nebolo vyvolať takúto diskusiu a sami sme boli prekvapení nakoľko prispievatelia na tieto fóra nemajú nejakú skúsenosť s našou spoločnosťou, t.j. nikto z nich nebol a ani nie je našim riadnym zamestnancom ani pre nás nevykonával prácu preto je nám naozaj nejasné ako môžu vychádzať s takýmito závermi. Dozvedeli sme sa, že na Slovensku ste mali problémy s agentúrami, ktoré vyberali poplatky a potom sa stratili a zrejme sú teda ľudia veľmi citlivý na túto tému. V každom prípade v Rakúsku je absolútne bežnou praxou, že si hradíte všetky výdaje, u agentúr si hradíte dokonca aj to, že Vašu žiadosť vôbec prijmú a zaoberajú sa ňou. My sme sa snažili vyjsť ľuďom čo najviac v ústrety a uľahčiť im nástup do práce v novej krajine - zariadili sme ubytovanie, prvý mesiac ubytovania hradíme za Vás, jediné, čo si hradíte sami sú preklady Vašich dokumentov, ktoré musíte odovzdať a tie musia byť preložené a pripravené u nás v deň Vášho nástupu takže nie je možné, aby sa zaplatili až po výplate.

V prípade doplňujúcich otázok nás kontaktujte telefonicky alebo emailom.

S úctou,

Milan Saskovic, OSC Personal
Penzing
Wien 1140
info@oscpersonal.at
0043 676 326 57 27

Tak neviem..aj tam niekto už bol osobne?? Čítala som, že sa tam chystali nejaké skupinky..keby niečo nové, dajte vedieť..
sisi245

Mesto: Prievidza

Poslaťod TomasW123 » 28 Máj 2013 10:43

No nič v zlom, ale nakoniec tu ešte všetci budeme za blbcov?
Tak EURES - inštitúcia, ktorá sa zaoberá prácou a všetkým okolo v celej EU oznámi, že po preverení je ponuka nerelevantná, ale my sme idioti.
Profesia je len inzertný portál, tak s nimi situáciu riešia zbytočne.
Ako mohol cez nich niekto pracovať, keď neexistujú? OSC totiž neexistuje a doteraz som nikde nevidel dôkaz o opaku.
Ľudia tam volajú, pýtajú sa o práci a ubytovaní, pýtajú adresu ubytovne, no odpoveď žiadna.
V Rakúsku je bežná prax, že sa platí dopredu? Áno a my sme znovu idioti a internet nám na Slovensku zaviedli len včera.

Napíšte niekto, že dokumenty máte úradne overené. Čo odpíšu? Že to nestačí? Ide totiž o tých 89,- Eur.

Normálne všade na svete majú firmy, organizácie, združenia, spolky atď adresu. To je základ, bez nej vás totiž nezapíšu do žiadneho registra, bez nej si firmu ani nezaložíte. A to, že ju niekto neuvedie do inzerátu a ani na svoju stránku by sa dalo pochopiť ako neprofesionalita, no to, že ju neuvedú ani na pracovnú zmluvu!!!, tak to je už vrchol. Ani v daňovom raji vám firmu neotvoria bez adresy.

Ale kľudne sa vyhlásim za IDIOTA korunovaného, ale pod podmienkou, že:

Uvidím na ich stránke, minimálne scan:
Živnostenského oprávnenia alebo výpisu z obchodného registra AT. Áno aj v Rakúsku je obchodný register, nie len u nás slovenských blbcov.
Povolenie na sprostredkovanie práce, ak existuje.
Adresu a kontakt na tú vybavenú ubytovňu, kde si Ľudia overia, že tam majú rezervované miesto od 8.7.2013.
A nakoniec miesto výkonu práce, nie Viedeň, to už stačí napísať, že planéta Zem. Konkrétne, sídlo firmy, kde bude ráno nástup do zamestnania atď.

Alebo je toto pre serióznu agentúru, firmu, živnostníka, ktorý chce za svoje služby 89,- Eur problém?
TomasW123

Mesto: LC

Poslaťod Jakub123 » 28 Máj 2013 15:29

čaute mne tiež prišlo že ma zobrali ale ako to tu čítam mám obavy - čo ak chcú na nás iba zbohatnúť som ešte študent a chcel som tam ísť robiť privirobiť si , ale ako vidím zrejme to nebude mať ani význam , síce ma už zobrali ale ešte som im nevolal ani nič že či súhlasím a či chcem zmluvu neviem čo mám robiť asi im napíšem nech mi pošlú zmluvu ale že nič nebedm platiť dopredu pokial ich neuvidím lebo žiadne dobré ohlasi o nich nie sú
Jakub123

Mesto: 03401

Poslaťod Rudolf » 28 Máj 2013 19:16

Rakúska živnosť Milan Saskovič vznikla 16.4.2013 Hausbetreuungstätigkeiten = domovnícke práce, takže nemá povolenie na sprostredkovanie práce. Podvodník na svojej stránke oscpersonal.at píše, že má niekoľko desiatok zamestnancov. Keďže agentúra vznikla pred mesiacom a pol ako môže zamestnať veľké množstvo ľudí? Podvodník na svojej stránke ďalej píše = V súčastnosti tvorí náš tým 15 ľudí z rôznych oblastí – právnici, ekonómovia, daňoví poradcovia, lektori atď. Akých majú právnikov, veď ich pracovná zmluva vypadá ako keby to písal žiak osobitnej školy. Tu vyššie v diskusii píše, že v rakúskych agentúrach sa platí aj za prijatie dokumentov. Je to obrovská sprostosť, žiadna rakúska agentúra neberie za sprostredkovanie práce ani za prijatie dokumentov. Pokiaľ Vás agentúra zoberie do zamestnania tak stávate sa zamestnancom agentúry a na tom zarába agentúra, že Vašu prácu+zisk fakturuje kmeňovej firme. Každý kto sa prihlásil na miesto do záhradníctva bude prijatý, hlavná vec aby platil, nevyžaduje sa ani znalosť jazyka. Nástup do práce v Júli keď už beží záhradkárska sezóna a po 3 mesiacoch to je v Októbri prijatie do tr.prac.pomeru tomu uverí len debil. Je to ojeb nie ako Brno ale ako New York.
Rudolf

Krajina: Samoa (ws)
Mesto: PT

Poslaťod VLADEX581220 » 29 Máj 2013 06:12

Zdá sa mi, že dnes mal niekto z fora dohodnuté stretnutie ohľadom podpisu zmluvy. Dúfam, že nezabudne na nás ostatných a zverejní svoje zážitky ,, ak niejaké budú,, tuná na fore. Už sa neviem dočkať! Ak to dopadne OK, tak idem na podpis aj ja. Ešte som vo Viedni nebol, tak sa teším. PIŠTE PROSIM!
VLADEX581220

Mesto: Svidnik

Poslaťod bla123 » 29 Máj 2013 12:04

Ahojte
Sledujem toto forum, kedže tiež som sa prihásila za záhradníčku
Ako vidno, žiadna práca to nebude, stále čakám či mne, alebo dakomu z Vás firma :mrgreen: pošle adresu, ako vidno, nik nemal zatial tú ČESŤ.... chcela som ju dat kamoške, čo pracuje vo Viedni, nech to tam omrkne aj tie ubytovne...
Volala som s nou, mrkli si tamojšie noviny, práca by sa našla, ale nie za 1450 čistého, lež okolo 1200 hrubého, najhoršie je ubytko... ...3izbový byt okolo 600e, jedine že sa dajú dohromady viacerí a prenajmu si spoločne byt... 3 ak majú radi súkromie :) alebo 6-ti.....

:roll:
Naposledy upravil bla123 dňa 04 Jún 2013 09:41, celkovo upravené 1
bla123

Mesto: PN

Poslaťod TomasW123 » 29 Máj 2013 12:18

1200,- na začiatok nie je zlé. Na vyššie čísla sa tam dá pozerať, ale nemčina už musí byť slušnejšia.
Teraz sa mi nedá veľmi písať, ale večer ti napíšem SS, ak sa ti bude dať, tak by si mi zistila nejaké info. Nechcem žiadne vybavovačky ani pomoc, nejakú predstavu mám. Len keď sa to spýtaš človeka čo tam je, tak budem vedieť odpoveď reálnu.
Tak večer.
TomasW123

Poslaťod miska24155 » 29 Máj 2013 15:17

Noo moj nazor ked ti prisiel mail ze mas podisat zmluvu a zaslu ti dresu preco ti ju hned do mailu nenapisali ze na tejto a tejto adrese sidlime tu mozte prist podpisat zmluvu...neni to trosku blbe??
miska24155

Mesto: 906 35

Poslaťod 999zena999 » 29 Máj 2013 19:16

ak o agentue niesu ziadne referencie na nete utekajte od nej kade lahsie.a ak necitate noviny a nepozerate spravy tak len pre zaujimavost..agentury uz maju zakazane vyberanie poplatkov za sprostredkovanie zamestnania..ale ako vidim na slovensku ludom darmo hovoria v tv ako nenaletiet stale to robia naopak. :D
999zena999

Krajina: United States (us)
Mesto: peterborough

Poslaťod TomasW123 » 29 Máj 2013 19:20

bla 123 - nepíšem SS, sme na verejnom fóre a ja nič tajné nechcem, takže dobré info pomôže každému.
Neviem či už niekto bol dnes za toto OSC vo Viedni, ale kto sa na to pozerá reálne, tak vie, že zaplatením 89,- Eur záhradníčenie končí. No väčšina z nás tu hľadá podobnú prácu, či už ako brigádu alebo na rozbeh atď.

No a k veci: Ak máš kamarátku vo Viedni, tak info od nej bude reálne, nie nejaké dohady alebo hovorí sa... Tak sa skús popýtať na profesie typu sklady, dokladanie tovarov, nejaké pomocné práce, brigády a niečo, čo by sa dalo nájsť a zrealizovať v krátkom čase. A samozrejme, keď spomínaš, že čítala inzeráty v novinách, ktoré inzercie sú najlepšie, najspoľahlivejšie... Ja nemecky viem slušne, čiže čítam kopec inzerátov, ale určite pomôže, keď sa zameriam rovno na nejakú overenú inzerciu ako keď budem mesiac študovať a filtrovať, kto je podvodník atď.

Určite nechcem aby teraz niekto hľadal robotu nám všetkým tu a posadil nás na stoličku, chcem len nejaké tipy, nejaký okruh, napr.: treba skúsiť hypermarkety, Rakúšania v lete veľa dovolenkujú, preto berú brigádnikov a podobne. No a potom je už na šikovnosti každého ako sa zariadi.

Ak sa teda niečo bude dať zistiť, tak sa pokús, ďakujem za všetkých.
TomasW123

Poslaťod bla123 » 29 Máj 2013 19:56

AhojTomasW123 a atd.....
netuším, aké noviny to pozerali a či je v nich písaná pravda, jasné že sa opýtam, ale nič nezaručujem,..... zatial tiež nič nemám, lenže neviem nemecky
ako som už spomínala, robota tam "vraj" je, ale to ubytko ti poskytne málokto, kamoška býva a stravuje sa v penzione v kt. pracuje ....

ps: škoda, že sa tu poniekt. "slováci" hanbia za to, že sú slovákmi :evil:
bla123

Mesto: PN

Poslaťod TomasW123 » 29 Máj 2013 20:35

Ubytovanie je problém, nie tak ani mesačný nájom, ale tie kaucie. Priemerne chcú za byty kauciu vo výške 3 mesačných nájmov, čiže napr. 600 + 3x600 a 2400 je preč a ešte ani nie si v robote. Čiže pre študentov alebo mladých ľudí čo vyšli zo školy to nie je nejaká výhra. Ale toto sa dá riešiť napr. nejakým penziónom alebo Wohnheim - ubytovňa - ale nie taká slovenského typu, kde je po výplatách Bronx. Keď som chodil do Mníchova a nestihol som si rezervovať hotel a keď tam je nejaký veľtrh, tak ceny sú vysoké, tak som párkrát narýchlo splašil ubytovňu. Pozeral som na nete Wohnheim Wien a dá sa niečo nájsť za slušný peniaz a hlavne sú to ako hotely nižšej kategórie - slušné, čisté, internet... Čiže ako dočasné riešenie, kým sa človek zapracuje, to by malo stačiť.

Ja hľadám na rozbeh nejakú robotu ako som spomínal, nejakého polroka si to kľudne odmakám v sklade. A medzitým hľadať lepšiu prácu, robiť si kontakty, riešiť poriadne ubytovanie... Keby som mal 18 tak neriešim nič, sadám do auta a už som tam, no mám 32 a aj nejaké väzby, dom..., takže experimentovanie ma už nejako neláka. Preto hľadám, čítam fóra, pýtam sa a učím sa. Tu mám zatiaľ prácu slušnú, no ešte možno nejaký rok a bude to neisté. O Viedeň som sa nikdy nezaujímal, ale je to obrovská výhoda, lebo domov 8 hodín z Mníchova a 3 hodiny z Viedne je rozdiel.

Takže ak budem aj ja mať nejaké informácie a tipy, napíšem ich sem.
TomasW123

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pracovné agentúry

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia