Skúsenosti s prácou na Novom Zélande  

Stránka 1 / 8 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/01/2006 14:43  

Najde sa niekto zijuci a aj pracujuci v New Zealend? Hladam spolahlivu osobu , ktora by bola ochotna podelit sa so svojimi skusenostami na Novom Zelande…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/01/2006 13:05  

… skusam este raz, mozno sa tu niekto najde kto pracuje alebo zije v Novom Zelande… hladam niekoho kto by bol ochotny dat par rad alebo nejaky typ na pracu v tejto nadhernej krajine….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/01/2006 21:36  

Ahoj,
len som zvedava ci sa ti niekto ozval?Tiez som mala v plane stravit leto n a zelande,su tam teraz dvaja kamarati,na juznom ostrove robia na farme.
ale vraveli ze vlete tam je tazsie s robotou,ked tam je vlastne zima.
Mozno skor v niakom hoteli.ak mas niaky dobry typ napis:)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/05/2006 23:26  

Ja chodim na Novy Zealand na dovolenky, pretoze byvam v Australii. Preco niekto chce ist na pracu tak daleko, ked sa aj tak peniaze minu na letenku a accommodation? Dobre je ist tak ak vam nezalezi na peniazoch ale na poznavani New Zealandu. Usetrit nejake peniaze je tazko, pretoze tam slovaci pracuju na cierno iba za par dolarov, nieje to normalne zamestnanie, tak ten zamestnavatel vacsinou slovak alebo cech akurat na vas zaraba. Moj bratranec tam bol 6 mesiacov. Hrozne sa mu tam pacilo ale vsetky zarobene peniaze minul. Nelutuje, pretoze sa mu jednalo o cestovani po New Zealande a nie o zarobenie penazi.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/09/2006 10:49  

ahoj, chcela by som ist s priatelom na Novy Zeland alebo do Australie pracovat v odbore ako inzinierka. Ma s tym niekto skusenosti?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/09/2006 5:15  

Maz nejake informacie? ja tam chcem odcestovat tiez,teraz pracujem uz rok v IRL,chcem zmenit miesto, posles mi nejake info ohladom prace a ubytovania? dik


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/09/2006 8:16  

ahojte.aj ja hladam inforamcie ako sa dostat na novy zeland. zistila som zae na 3 emsiace nepotrebujem viza lebo mse v eu, ale vsetky informacie co som nasla sa vztahovali na cechov a o slovakoch nebola ziadne zmienka. ak mate niekto nejake info tak by ste mi velmi pomohli. a hlevne s oracovnym povolenim, lebo si ho chcem vybavit uz pred odchodom. dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/10/2006 11:56  

poradte niekto ako sa dostanem pracovat na novy zeland aj rodinu chcem zobrat dik za vcasnu odpoved


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/10/2006 11:58  

poradte niekto ako sa dostanem pracovat na novy zeland aj rodinu chcem zobrat dik za vcasnu odpoved


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/10/2006 12:00  

ahoj pises ze na novom zelande nic moc ja tam chcel by som aj s rodinou ako sa dostanem napr.pracovat a zit do australie?dik za oddpoved


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/10/2006 10:09  

hello hello
je niekto zo Slovenska na Novom Zealande a vedel by sa podelit zo skusenostami ?????


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/10/2006 16:02  

Slováci možu pracovať na Novom Zealande bez problémov. Len su tam určité obmedzenia v dlžke pobytu a pracovných kategoriach.Teraz sa dá íst pracovať na obdobie 6 mesiacov od novembra do juna. Plat je zhruba
od 100 do 120 dolarov za den.Letenka stojí okolo 42000sk obojsmerná.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/10/2006 11:08  

JOBWORLD Agency – Praca v Zahranici
– hotely, stavby, farmy, sklady, vodici, masiar, zdravotne sestry a opatrovatelky a ine. Viac info na: class=“postlink“ href=“http://www.jobw.sk“>www.jobw.sk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2006 10:32  

ako bez problemou ????
napis viac Kiwiman mna to zaujima lebo ja mam nieake ine informacie
a poznas nieake agentury alebo to co si napisal tak to je ist tam na bind a potom si tam najst nieco ????
alebo cooo


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/10/2006 19:30  

ahoj kiwiman, reagujem podobne ako lubomir, lebo uz dlhu dobu planujem ist na NZ ale je to dost tazke lebo nedostaneme pracovne povolenie. ale idem tam aj tak len na 3 mesiace, len neviem ci sa mi podari najst pracu a ci sa da vybavait povolenie po prichode.ak mate niekto info ako to funguje po prichode, prosim dajte vediet. dik lidka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/10/2006 10:31  

Lidka
chcem sa opytat preco ides tam len na 3 mesiace to sa ti oplati trieskat cez pol zemegule len ne 3 mesiace
nieze by som ta odhovaral chod ale neviem ci navratnost nakladou ktore do toho vlozis je ze 3 mesiace ???
lubomir


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/11/2006 16:37  

lebo sa tam na viacej neda ist. mozes tam ist len na dobu 90 dni, ako obcan slovenksa, inak sa to neda. myslis ze som to neskusala? ale ja tam chcem ist cestovat nie zarobit miliony, takze 3 mesiace su akurat


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2006 10:37  

ok ok ja som sa len opytal !!!!
ja dobre viem ze tam mozes ist len na try mesiace ale ako turista a dostanes tiez turisticke visa na ktore nemozes pracovat takze len a len cestovat alebo pracovat ale len na cierno a neviem ci take riziko stoji za to lebo ak ti na to pridu tak sa asi nikdy nemozes vratit do tej krajiny alebo su tam nieake podobne sankcie
ina cesta je ist tam ako student ale neviem ci tam mozes pracovat ci je to podobne ako v Australii to neviem
New Zealand je nadherna krajina a tiez moj sen ale ja by som tam chcel ostat viac ako len try mesiace
ok vela stastia Idka
Lubomir


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2006 16:03  

Po príchode na Nový Zealand sa dá zmeniť turistické na pracovné,stojí to 145 dolárov a trvá to asi 10 dní. Volá sa to V.O.C.-variaton of condition .
Podávate to spolu s ponukou od zamestnávatela.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/11/2006 16:57  

Dakujem Kiwiman, si jediny ktory mi vedel odpovedat. Pocula som o tejto moznosti a preto idem na NZ na turisticke viza a chcem si ich po prichode zmenit. Nevies konkretne kde sa to robi? Da sa to vybavit v kazdom meste? Pocula som aj o tom ze ma mozu vratit na emigracnom ak sa im nebudem pozdavat? Co je na tom pravda? A aka je pravdepodobnost ze sa mi to stane? To by uz potom boli vyhodene peniaze!!!
Dik este raz.
Lubomirovi- tak preco sa tak blbo pytas? idem na 3 mesiace lebo rok sa mi zda vela. Drzim ti palce nech nieco vymyslis a dostanes sa tam. Treba nasledovat svoje sny.
cav cav Lidka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2006 14:03  

ok kiwiman ak si zmenim moje turisticke visa za pracovne tak ako dlho mi platia len 3 mesiace alebo mozem si ich predlzovat
a nevies ci ak si najdem zamestnavatela cez net, da sa to tak ze on mi vybavi visa alebo je to nemozne ????
Lubomir


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/11/2006 14:44  

Treba mať ponuku od novozelandskeho zamestnávatela.Vo všetkom vám
bude nápomocný vaš zamestnávatel.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/01/2007 16:27  

ahoj Lidka ja idem teraz na novy zeland iba tak sama ale mesiac chcem pracovat ako dobrovolnicka v ekologickom projekte a potom neviem..ak si este nevycestovala a chces mozme si vymenit adresy meilove..Marta


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/01/2007 20:27  

Ahojte vsetci. Cestovat a spoznavat Novy Zeland bol dlho mojim snom. Viem ze u nas je len malo agentur co tam dokazu ponuknut pracu… vlastne len daky zber jablk a pod. S tym by som sa mozno tiez zmieril, ale neviem ziadne podrobnosti. Aj ohladom viz sa to zdalo no problem, hmm, zlate agentury co ti povedia „vsetko“ 😉 Skoda ze je tu tak malo ludi so skusenostami… Ak bude niekto co to mysli vazne, rad sa skontaktujem a vymenim poznatky. Caf a vela uspechov vsetkym dobrodruhom :o)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/01/2007 20:29  

Ahojte vsetci. Cestovat a spoznavat Novy Zeland bol dlho mojim snom. Viem ze u nas je len malo agentur co tam dokazu ponuknut pracu… vlastne len daky zber jablk a pod. S tym by som sa mozno tiez zmieril, ale neviem ziadne podrobnosti. Aj ohladom viz sa to zdalo no problem, hmm, zlate agentury co ti povedia „vsetko“ 😉 Skoda ze je tu tak malo ludi so skusenostami… Ak bude niekto co to mysli vazne, rad sa skontaktujem a vymenim poznatky. Caf a vela uspechov vsetkym dobrodruhom :o)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/03/2007 16:58  

Do NZ by som rad siel aj ja.Kolko to tak stoji na tri mesiace?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/03/2007 22:43  

Skuste pozriet napr.tu, myslim ze by nemal byt az taky problem vycestovat na NZ
class=“postlink“ href=“http://www.lotty.sk/index.php?m=002-06″> http://www.lotty.sk/index.php?m=002-06
class=“postlink“ href=“http://www.alfa-agency.cz/prace/novyzeland/“> http://www.alfa-agency.cz/prace/novyzeland/
Tiez rozmyslam nad vycestovanim a pracou


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
31/03/2007 14:57  

ludia dajme sa dokopy a podme spolu na novy zealand pracovat. ja košičan 4O rokov.
piste: href=“mailto:milos@rbcmail.ru“>milos@rbcmail.ru


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/04/2007 5:17  

zdravim, … kiwiman….chcem sa ta opytat, ci ty si uz bol na novom zelande…nepoznas tam nejakych rozumnych ludi, pre ktorych by sa dalo pracovat alebo, kt by pomohli zo zmenou viz z turistickych na pracovne…dakujem Tony


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/04/2007 18:40  

AHOJ LENKA.VRATIL SOM SA Z N.ZEALANDU VO FEBRUARI PO 4 A POL AOKU.JE TO KRASNA KRAJINA.MOMENTALNE SOM V ANGLICKU NA PAR MESICOV PRETOZE SA MI ZENI BRAT V JULI A DOMA SA MI NECHCE BYT POTOM SA CHCEM VRATIT NA N.ZEALAND A STRAVIT TAM ZVISOK ZIVOTA.PRACOVAL SOM AKO KUCHAR V MOTELY V MALEJ DEDINKE PRI MORI.PENIZE TAM SICE VELKE NIESU ALE PACI SA MI TEN ICH SPOSOB ZIVOTA,A TAKA SLOBODA. PRACE V OVOCNYCH SADOCH ZACINAJU ASI V POLOVICI MARCA.ALE PRI TROCHE STASTIA SA DA NAJST PRACA V MOTELOCH V PRACOVNI A TAK. AK MAS VIAC OTAZOK TAK MI NAPIS NA MOJ EMAIL.AHOJ PETER


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí
Stránka 1 / 8 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.