Rakúska živnosť-čo viete všetko o tom?  

Stránka 1 / 4 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/11/2008 6:47  

Nemam živnosť,ale podmienkou je,založiť si ju.Keď je nemčinu slabšia,kto mi to urobí,kde mám ísť v Rakúsku? Je to ťažké? Popište podrobne prosím Vás.
Tiež ako je to s odvodmi?Kde mám všade ísť? Aj vety po nemecky môžete napísať,ja tam pôjdem osobne.Ako to bude,keď mi ujo zomrie? Mám platiť odvody ďalej, aj ked tam par mesiacov nebudem robiť? ako do odhlasiť?slovom všetko,podrobne,napište mi, dakujem. Peto


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/11/2008 8:38  

Peťo,budem len rada,keď ti niekto odpíše, aj mňa to zaujíma.Aj tie vety, teraz len robím kurz a chcem ísť von opatrovať,začiatky sú ťažké,ale veľa ľudí cez to prešlo.Keby sa len niekto našiel,čo nám dá rady.Veľa výtrže,Majka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/11/2008 8:39  

pardon, ….veľa výdrže….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/11/2008 10:25  

pozri najprv témy tu napr. Hľadám prácu ako opatrovateľka v Nemecku alebo Rakúsku a pod.a potom keď budeš trochu v obraze sa pýtaj konkrétne – poradím, vybavovala som sama


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/11/2008 12:46  

Zivnost sa vybavuje na WKO,ako som uz v inom fore pisala,o tychto jazyk. barierach som s uradnickami debatovala a povedali,ze to nevadi,hlavne ze sa vykokcete.Ked absolvujete asi 15 min. „rozhovor“ mate narok na Förderung,cize za zivnost neplatite. Ona vam to tam vytlaci,podpisete…hned vam vytlaci aj 2 listy-1 pre Finanzamt,1 pre poistovnu,tie len podpisete a poslete. Na WKO maju aj brozury ako postupovat,maju aj v slov./cestine.Je to aj na nete,skusim to najst a potom to sem dam


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/11/2008 12:56  

Pozrite si ten postup na class=“postlink“ href=“http://www.eures.sk“>www.eures.sk Amnestia pre opatrovatelky a tu brozuru si vypytajte na WKO,je to nieco podobne


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/11/2008 5:31  

Majka – TY máš ale HUMOR –


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/11/2008 7:53  

prosím Vás ,napíšte mi čo je to,to identifikačné čislo v rakusku,dáva sa aj bez živnosti.mám isť do rodiny ešťe nemám živnosť,neviem či tam ostanem a z agentúry mi chcu dať i.č. o živnosti sa nezmienili.Budem zaviazaná agentúre.kedˇho budem mať?dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/11/2008 9:33  

V druhej teme som ti odpisala,ale teraz nerozumiem o co ti vlastne ide.O i.c.na karticke poistenca?Tu dostanes,len ked budes robit na zivnost.O ake i.c ide?Ci si nejaka agentura zase daco nevymyslela.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/11/2008 12:03  

pridávam sa ku Gabči – čo to vlastne chceš ? popíš situáciu !


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2008 8:33  

K tej živnosti len toľko, všetko by mala s Vami vybavovať rod.príslušník, v ktorej rodine budete robiť. Najprv Vás musia prihlásiť na pobyt na úrade, potom pôjdete na Finanzamt a ďalšie papiere zašlete na SVA.Neplatí sa NIČ.Rodina požiada o Pflegegeld a z toho Vám bude platiť odvody, ktoré sú dosť veľké.Ak Vám ich nechce platiť musíte si zvýšiť taxu na deň čo môže byť aj 110eur na deň, aby ste si to mohli plati, ak s tým rodina nesúhlasí nahláste to na prísl.úrade lebo ide o podvod zo strany rodiny a dostanú pokutu a dosť veľkú, takže si to rozmyslia, len sa hlavne nebojte nič povedať babiek je tam dosť.
papa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2008 14:45  

CHar…ďakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2008 16:33  

charlie to co sem pises za sprostosti? kto je zodpovedny za zivnost? opatrovatelka sama a ako zivnostnicka si zodpoveda za svoje odvody a rodina nemusi nic,a cenu si dohaduje takisto sama,neoblbuj tu ludi


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2008 17:07  

To čo napísala charlie2 je hlúposť !!! rodina nie je povinná „prispievať “ na naše poistenie – sme živnostníčky – a ŽIADNE oznámenia na „príslušnom“ úrade – prosím Ťa charlie2 – ktorý to je ??? napíš, nech sa poučíme


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2008 18:29  

ze 110 euro na den,aby sme si mohli platit odvody,hehe…..taku rodinu by som brala…rodina nie je nic povinna,baby maju pravdu,ale co ja viem,tak to vacsinou platia……aj vy mate take skusenosti?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2008 19:57  

no ja to robim jednoducho,oni potrebuju nieco odo mna (moj podpis a cisielko na papier),tak nech z toho papiera (prispevku aj ja nieco mam),cize ziadny prispevok na poistku= ziadny moj podpis na formular=ziadny prispevok


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2008 13:13  

Neoblbujem ľudí, ty sa preber píšem len z vlastnej skúsenosti.Rozprávaj sa s Rakúšanmi a potim budeš vedieť viac je to všetko overené. Oni za nás dostanú Pflegegeld a z toho majú platiť odvody študuj viac aj internet a budeš múdrejší. Chcela som len poradiť, ale tu je len banda urážlivcov a mudrcov.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2008 13:28  

Nie sme urážlivci ani mudrci … ale poplietla si si trochu pojmy… nie MAJÚ /žiaden zákon im to neurčuje/ ale MOŽU – a to je veľký rozdiel…ešte som nestretla rodinu, ktorá by za to bola popoťahovaná … a že som už tých prípadov povybavovala. Ver mi, študujem dostatočne túto problematiku…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2008 14:18  

Keď si taká premúdra tak prečo si anonym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja mám domácu doktorku a má rak.živnosť dlhé roky a všetko my pomáha robiť a radi mi a ešte mi neporadila zle. Chcela som len pomôcť a keď si taká veľká živnostníčka ty robíš za almužnu, veď ty si máš určovať cenu a podmienky, Ty tomu tak aj rozumieš.????????????????????????????????Keď mám rak. živnosť budem si ja klásť podmienky, len je tam pár ľudí čo bude robiť aj za dvadsať a všetko to tam len kazia, tak makaj a neulievaj sa!!!!!!!!!!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2008 14:55  

no ešte by Ťa mohla naučiť aj slovenskú gramatiku !!! aby si nerobila také primitívne tvrdky – a čo sa týka mojich honorárov – PADLA BY SI NA TÚ SVOJU NAFÚKANÚ RIŤ , KEBY SI O NICH POČULA, VER MI !!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2008 15:09  

a ešte som si všimla, že aj na slovaci.at už niekomu tie Tvoje múdrosti lezú na nervy – pletieš si odvody = poistné s daňami dievčička – a to teda asi tým radám tej Tvojej pani doktorky slabo frštéhuješ !!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2008 15:33  

to bolo dobre,sa mi tiez zda,ze je aj na slovaci.sk,co uz narobis s takymi,kt. si pletu pojmy a dojmy? jasne,ze podmienky urcujes ty,len ci si ta niekto zoberie za tie prachy,a odpisovala som ti aj na slovaci.sk,cize Pflegegeld dostane kazdy ten chory,ci uz OP ma alebo nema a zavisi od zdrav. stavu,Zuschuss für 24-Betreuung dostanes ak mas OP a splnas urcite podmienky a nikde nie je napisane,ze ti z toho maju dat co i len cent,ked pride kontrola a ty nebudes mat nieco v poriadku,dostanes pokutu ty a nie rodina
alebo si uz videla niekoho kto si najme murara na stavbu domu,ze sa o toho murara nejako stara,plati mu poistky a tak?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2008 16:17  

Charlie2 pripajam sa k obidvom anonymnym, lebo maju pravdu uz som to tu ale pred 2 tyzdnami pisala tiez. Mas to trochu popletene. Ziadna rodina nieje povinna platit odvody nie je nato ziadny zakon a uz nie vobec postih. Co sa tyka tych 112.50 na opatrov.to su peniaze , aby opatrov.mala 50 eur na den. Pokial ich rodina dostane, tak ty nesmies mat na zmluve menej ako 50 eur na den. A tu sa pre rodinu vsetko konci. Ty si povinnna si z tych penazi platit odvody. Je to sice smutne, ale je to tak.A ako si povedala je len na tebe, kolko si dohodnes honorar na den, ale na rodine, ci na tvoje podmienky pristupi.Ty si kladies podmienky to je fakt, ale oni su ti,co na ne musia pristupit a az potom mas robotu.Takze vela nenavyskakujes a zalezi od solventnosti rodiny. Moja ty si musis uvedomit,ze si zivnostnicka zodpovedna sama za seba a to aj pred zakonom. Ty si zavolas firmu, aby ti postavila dom a zaujma ta cena ktoru budes musiet zaplatit a nie, ze ci maju oni zaplatene odvody za tie im ty nezodpovedas. Oni aby na ne mali, tak si ich premietnu do konecnej sumy, co ty zaplatis. A to iste aj ty. Das si to do konecnej sumy na den a tak ako je na tebe, ze ci s tou firmou za tu sumu uzavries zmluvu, tak je aj na rodine, ci ju uzavrie s tebou. Vsetko je vec dohody. Aj tej tvojej doktorke platia pacienti na poistenie kazdy mesiac urcitu sumu?Neporovnavaj sa s jej zivnostou nie je to to iste.Iste su len platby do poistovne kazdy mesiac a aj tie ma ine.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2008 16:17  

cenu a podmienky si v rodine môže dovoliť určovať opat.ktorá nieje cez agent.ktorá je cez agentúru musi držať hubu a krok,no a práve tieto ženy su poniektoré chudery.sú 2 domy,2 opatrovat.V jednom je chorý po CMP-ležiak stup.5 poberá pflegegeld,v druhom alzha.chodiaci-stup 2 nepoberá nič .Obe opatrovatelky majú rovnakú dennú mzdu.Tá čo je u alz.si musi z príjmu sama platiť odvody.Agentúrky to nezaujíma.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2008 16:36  

alebo v lepšom.Za tu druhú plati tiež rodina odvody.No ta prvá sa nadre ako kôň.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/11/2008 12:15  

ahojte,vie mi niekto dať radu?Ako si môžem sama vybaviť živnosť a ako dlho to celé trvá.ďakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/11/2008 13:24  

Vybavenie zivnosti trva vsetko spolu ani nie hodinu. Ides na magistrat pislusneho obvodu, kde budes pracovat s obcianskym a vyplnis prihlasovaci listok(kolonku vierovyznania nevypisuj, lebo ti pride platit cirkvy rocny polatok) prihlasis sa k prechodnemu pobytu 15 min (trvanie) s tlacivom o prechod.pobyte pojdes na Wko tiez v mieste prech.bydliska so sebou si vezmi platny pas, prelozeny register trestov. Ja som vo Wiedni a toto mi stacilo. Tam to trva 20-25 min.Nic neplatis, ak je to vsetko prvy krat ci uz prihlasenie na pobyt, alebo zivnost. Na Wko ti daju 2 papiere jeden posles na SVA a druhy na Finanzamt adresy su na tych papieroch.Nie je nic jednoduchsie ako si vybavit zivnost a nie platit agenture aj za to, co je zadarmo.A myslim, ze rodina ti tiez rada vysvetli ak bude treba.Vela stastia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/11/2008 13:27  

Este som zabudla zivnost ti pride do 2 tyzdnov postou na adresu prechodneho bydliska.A tam ti bude chodit vsetka posta.A hlavne nikomu nedavaj originaly dokumentov, len kopie a tiez original zivnosti ten je tvoj, ty zodpovedas sama za seba.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/11/2008 17:16  

Soni,ďakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/11/2008 19:16  

Alena myslim, ze si sa niekde pytala, na zrusenie zivnosti a ako ti ju moze zrusit agentura.Takze zrusit ti ju moze tak, ze ty musis dat agenture plnu moc, lebo oni ti ju vybavia s plnou mocou bez teba a aj original zivnosti pride na adresu, k nim. No a samozrejme, ze sa k nemu uz nikdy nedostanes. A zrusit ti ju mozu , lebo stale budu mat tvoju plnu moc a na zaklade tej ti ju zrusia. Za jej vybavenie ti stiahnu min.70 eur a za prvu sa neplati, tak hned maju zarobene.No ale ked ti ju zrusia a ty si ju pojdes vybavit znova, tak uz platis 70 eur.Len prva je zadarmo.A ked nedas plnu moc, tak sa stebou nebudu bavit. Najlepsieurobis, ked si ju vybavis sama, vsetko mas u seba a nikomu v nicom plnu moc nikdy nedavaj.A presne tak lahko ju pozastavis, ked budes bez roboty.Staci ist na Wko, kde ju budes vybavovat a povies, ze chces gewerbe ruhe lasen.A tam ju aj opätovne spustis.Vzdy maj papiere zo sebou, ked pojdes nieco vybavovat, aby si nemusela behat hore-dole.Vela stastia.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí
Stránka 1 / 4 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.