Prídavky na deti v Rakúsku

Skúsenosti s prácou, au-pair, či brigádou v cudzine, tipy ako hľadať prácu v zahraničí

Prídavky na deti v Rakúsku

Poslaťod Zuzka » 05 Okt 2008 13:50

Poradí niekto ako si vybaviť prídavky na deti v Rakúsku, čo všetko k tomu potrebujem a ako postupovať, som opatrovateľka, ktorá robí na živnosť na dvojtýždňové turnusy.
Zuzka

Poslaťod charlie2 » 17 Nov 2008 16:54

ja som si teraz vybavovala RP v Rakúsku.Suma je od veku dieťaťa najviac 203,60eur, ja mám vysokoškoláka.Musíš ísť na Úrad, musíš mať Žiadosť na RP, Tlačivá E401 a E411, ktoré Ti potvrdia na úrade na Slovensku a potom tieto tlačivá zanesieš alebo pošleš doporučene na Finanzamt v prísl.meste, kde patríš + Kópia rodného listu úradne overená a preložená do nemčiny,Prihlásenie na pobyt, Gewerbe-kópia, sobášny list-nemčina, potvrdenie zo školy-nemčina, zmluvu s rodinou kde robíš-kópia, doklad o zapl. soc.-kópia-platí rodina z pflegegeld, rechnung koľko zarobíš-kópia, manželov príjem-nemčina, všetko to dáš alebo pošli na Finanzamt a oni Ti pošlú odpoveď.Mne to poslali za mesiac, viem, že robia problémy nedaj sa odradiť.Veľa šťastia
charlie2

Poslaťod gabca » 17 Nov 2008 17:30

Aj ja som si vybavovla,asi tak pred dvoma mesiacami,ale oni vsade vyzaduju vsetko inac,ako som si vsimla.Ja som tie potvrdenia o navsteve skoly deti nepotrebovala prelozit,rodne listy tiez nie.Len si to vsetko vyziadali a nic som nemusela prekladat.A vobec som nemusela davat rodne listy ani overovat,nerozumiem,preco v niektorych mestach s tym robia take ceremonie.Kolko zarobim im mam doniest az v januari,kde budu na jednom papieri napisane mesiace a sumy,kolko som zarobila,odkedy som tu legalne.Oni mi s toho vypocitaju vysku,kolko presne dostanem.Bola som tam osobne sa pytat,povedala,ze je vsetko v poriadku a v januari dostanem tie peniaze.Aj ty ich dostanes v januari?
gabca

Poslaťod charlie2 » 18 Nov 2008 09:23

V januári RP dostanú len vydaté čo majú manžela oni to vyplácajú len raz do roka, ja som vdova a mám 2 deti, tak mne to vyplatili hneď a v januári zbytok. To máš pravdu Gabča, že v každom meste je to ináč a iné veci vyžadujú aj samí rakúšania to hovoria, že je na Finanzamte veľká b.......Slovenky bezdôvodne preháňajú ja som tam bola tiež osobne a povedal mi ich prac.,že mám všetko v poriadku a o 2 týžd.mi prišiel papier a žiadali tie isté doklady, tak som im tam napísala pekne, že nech si to skontrolujú a hneď mi vyplatili RP za 4 mesiace.Na nete je tabuľka že koľko dostaneš na dieťa je to odstupńované od veku dieťaťa, keď je postihnuté tak je to omnoho viac je tam viac výhod, musíš len študovať net.veľa šťastia a pevné nervy na Finanzamte.
charlie2

Poslaťod Rena » 18 Nov 2008 15:05

aká je tá stránka, na ktorej nájdem tabuľku pre výpočet prídavkov v Rakúsku. Dakujem
Rena

Poslaťod ari » 29 Dec 2008 10:30

zdravím. ja si idem vybavovať prídavky, vlastne ich doplatenie, v rakúsku teraz. ako dlho to trvá, kým mi pošlú peniaze? mám E401 a 411, potom musím doložiť rodné listy, a potrebujem aj potvrdenie z manželovej účtarne? on robí tu, ja v rakúsku, jemu vyplácajú prídavky na slovensku. čo ešte k tomu treba? vybavujete to niekto teraz?
ak budem mať všetko v poriadku, je možné, že mi to pošlú do mesiaca?
ari

Poslaťod Zuzka » 29 Dec 2008 17:06

A keď je manžel na Slovensku živnostník aké potvrdenie o jeho príjme mám doložiť, jeho daňové priznanie alebo čo?
Zuzka

Poslaťod pete.pete » 31 Dec 2008 12:24

pre vsetky opatrovatelky. Viete o tom,ze kazda opatrovatelka je povinna podat na slovensku danove priznanie? V Rakusku pri zarobku do 10.000€ netreba,ale na Slovensku ANO. Vediete si evidenciu prijmov? Viete si vypocitat vas rocny prijem? kde sa zarata aj stravne a ubytovanie? a odpocitaju skutocne vydavky alebo vydavky 12% pausalom?
POZOR aj zhovievavost rakuskych danovakov sa raz skonci. Vas prijmy musite zdokladovat 7 rokov dozadu. Pri prijme 55€ za 14 dni sa Vas rocny prijem vysplha na ca. 9.900€. To je za 182dni.Kazdy den naviac aste cez 10.000. Ked ktomu date cestovne,tak ste vysoko cez 10.000€ a musite podat danove aj v Rakusku.Dan zacina od 38%. Mate z rodinami uzatvorene zmluvy? Mate doklady o prijme penazi? Podpisujete rodinam prijem penazi? Rodiny si vydavky na Vas odpisuju z dani. Ked tak robia,musite aj Vy priznat celu sumu a prijem za rok Vam vysoko presiahne 10.000€.
Zamyslate sa nad takymito vecami? POZOR ste zivnostnicky a tym padom nie agenturi ale vy budete brane na zodpovednost.
Vsetko naj... do noveho roku
pete.pete

Poslaťod Hosť » 31 Dec 2008 16:58

Ved to su kravy
Hosť

Poslaťod Anka » 01 Jan 2009 13:49

Anonym:naco tu pises,ked chces len urazat!!!!Ziadnu z nas nepoznas a uz hodnotis,ale prajem aj Tebe stastny novy rok...
Anka

Poslaťod keckezs » 01 Jan 2009 17:02

Anonym ma pravsu. Ste kravy.
keckezs

Poslaťod Hosť » 01 Jan 2009 20:37

hahaha.....ale aspon sme mudre kravy,lepsie,ako primitivny chudaci,ako vy
Hosť

Poslaťod Hosť » 01 Jan 2009 21:18

mudre kravy, ktore nepoznaju ako vybavit pridavky na blbe deti
Hosť

Poslaťod Hosť » 01 Jan 2009 21:44

tie najmudrejsie,pretoze ked ich vybavime,potom to stoji za to.....to sa ti tu o takych pridavkoch moze len snivat
Hosť

Poslaťod Hosť » 01 Jan 2009 22:16

Iba umyvacky starych prdeli prosi v Rakusku o pridavky na ubohe deti
Hosť

Poslaťod Hosť » 02 Jan 2009 09:56

a to vazne?ty teda poriadne zavidis,hehe...iba debil si nevezme 120 euro na dieta namiesto necelych 20,toto by uz bola riadna hlupana......ja si nestazujem,je to super a ty nezavid,ale nauc sa tie prdele tiez poriadne umyvat,nech sa tu zbytocne netrapis
Hosť

Poslaťod Hosť » 04 Jan 2009 23:11

tak co,zavistlivka s mudrymi detickami,uz vies prdelky dobre poumyvat?
Hosť

Poslaťod marxi » 15 Jan 2009 19:34

aj stare prdeli musi niekdo umyvat.kazdy chcel by sedet v kancelarii pri pocitaci.ale tych miest je malo.a len malokdo na to mesto trafi
marxi

Poslaťod Hosť » 19 Jan 2009 18:38

ja nechcem sediet v kancelarii pri pc,mne sa dobre opatruje v Rakusku....som stastna,bohata,dostavam pekne pridavky na deti,mam sa fajne
Hosť

Poslaťod merry » 21 Jan 2009 20:07

Moze mi niekto poradit ako to je s pridavkami na deti ak chodis do Rakuska uz 5 rokov ale vzdy len na 3 mesiace? mam na to narok??
merry

Ďalší

Späť na Práca v zahraničí

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google Adsense [Bot], Yahoo [Bot] a 4 hostia