Práca na lodi  

Stránka 1 / 13 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/07/2007 10:34  

Ahojte. Chcem sa spytat z tych co ste pracovali alebo pracujete na lodi ako sa vam dari kde vsade ste boli a pre ake spolocnosti a ste robili alebo robite?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/07/2007 16:31  

ahoj tinkah, ja som pracovala na lodi, je to uz sice davnejsie, ale moc sa podla mna toho nezmenilo. Robila som na zaoceanskej lodi pre americku spolocnost celebrity cruises na lodi, ktora sa volala GTS Constalletion (aspon dufam ze sa to tak pise), kontrakt som mala na sedem mesiacov. Robila som tam casnicku. Dost tazka praca, dost vela zalezi do akej pozicie sa na lodi dostanes. Robit casnicku je jedna z najtazsich. Robila som 14 hod denne, 7 dni v tyzdni. Mavali sme samozrejme aj volno, ale nikdy nie na cely den. Na par hodin. S lodou som bola skoro vsade. Presli sme celu europu a potom sme sa plavili do ameriky, na karibske ostrovy. Tam bolo super. Cruise tam totiz boli len tyzdenne a americania su ovela lepsi hostia ako europania. Aj platia viac. My sme boli plateny od tringeltov, mali sme aj stali plat, ale to bolo nic moc. V europe boli cruise dvojtyzdnove a to ti niekedy ti isti hostia uz liezli na nervy. Ale mala som moznost skoro v kazdom pristave sa ist pozriet vonku az na nejake vynimky, ked som musela pracovat. Ale tie cruise sa opakovali takze stale som sa snazila si vybrat volno tak aby som nebola dvakrat v tom istom pristave. Ak mas este nejake otazky kludne sa znova ozvi.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/07/2007 17:16  

Ja som robil na Titanicu ale bolo to hrozne. Ten ledovec bol ako Gerlachovka.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
30/07/2007 21:36  

ahoj 🙂 no ja som robila pre WT cruises pre holandanov. bolo to tazke ale dalo sa. Akurat ze uz sa s nimi neda teraz nic boli to riecne lode a presla som si za 3 mesiace holandsko, nemecko a belgicko. mala som otrasnu sefku mladsiu ako som ja a proste otras holka. ale potom som presla na inu lod a tam zas bola zaplava homo..s e x u a l o v… ale dalo sa to prezit 🙂 az na tie nocne vystrajania a buchanie na kabinu. inak super kabiny sme mali a plat bol fajn.. aspon som bola spokojna. vyplaty tyzdenne a plus tipsy. robila som na erasme a elegant lady. ako si sa na lod dostala ty? inak som robila housekeeping slusne povedane upratovacku 😀 alebo chyznu 😀


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/08/2007 13:22  

Ahojte,ja som mala tiez ponuku pracovat na lodi ale velmi som sa bala ,kedze som nepoznala nikoho kto by mi o tom nieco blizsie povedal ..

Ak ma niekto niejake skusenosti tak sup sem s nimi ..:))


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/08/2007 17:04  

Ahoj Tinkah
Ja som na lodi robila casnicku ako som uz pisala. Inac sorry ze som sa nepodpisala. Ja som sa na lod dostala cez jednu agenturu v Poprade, nespomeniem si uz na meno. To si mala celkom dobre ako chyzna, robit casnicku je riadna drina. My sme mali tiez super kabiny, boli sme iba dve a mali sme tam aj pocitac s internetom. Bola to jedna z najnovsich lodi. Ako som povedala nas plat bol nic moc bolo to asi 50 dolarov mesacne. Smiesne ne? ale mali sme dobre tipsy (tringelty) a dost zalezalo od zakaznikov, najviac davali americania. Tie sme dostavali po kazdej cruise. V europe boli dvojtyzdnove a v amerike jeden tyzden, tie boli lepsie, lebo peniaze sme dostavali castejsie a bolo ich viac. hehe.
Kde sa teraz nachadzas? chces sa este vratit na lod?
Ja uz nikdy, bola to fest makacka a ziadna sloboda. Ale mam velmi vela dobrych kamaratov z lode, to sa musi nechat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/08/2007 22:08  

ahoj katka 🙂 ano chcem sa vratit na lod. teraz som doma a cakam kedy sa mi vyskytne prilezitost lebo nejako som zavahala a teraz je plnka… ak by ste vedeli o nejakej dobre spolocnosti dajte vediet, ja som si pisala s viacerymilodnymi spolocnostami ale nejak som tu zmrzla doma a nechceeeeeeeeeeeem tu uz byt 😀 tak zdravim vsetkych plaiacich sa aj tych na susi 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/08/2007 22:09  

valeria: neviem o aku lod islao a o aku pracu islo ale je to podla mna super vec 🙂 skus to aspon budes mat dalsiu skusenost..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/08/2007 9:39  

Ahoj
Mam kamarata, co robil so mnou na lodi, ale on tam robil uz niekolko rokov (slovak), pracoval tam ako butler, potom odisiel naspet na slovensko, kde ostal asi 2 roky a teraz sa chce vratit. Uz bol aj na pohovore a uz asi pol roka caka, kedy sa mu konecne ozvu. uz aj prestal dufat. Tak to vyzera, ze lode su preplnene a nikto z nich nechce odist. Je to fajn praca, ale ja by som to uz nemohla robit. Neviem Tinkah ci si uz bola tiez na pohovore, ci uz len cakas kedy sa ti ozvu, ale mala by si vyskusat viac spolocnosti. Chces ist naspet na holandsku cruise? alebo by si isla aj na zaoceansku? Ako ste tam rozpravali nemecky ci anglicky? Ak chces mozem ti dat kontakt na agenturu cez ktoru som isla ja, keby si mala zaujem ist na zaoceansku lod. Bolo to pre Celebrity cruises, oni maju asi 11 lodi. ja som na odpoved po pohovore cakala asi mesiac. Potom to boli fofry ale bola som rada lebo dlhsie by som asi necakala.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/08/2007 12:23  

Katka

nebola by si taka dobrucka a posunula kontakt aj mne :)) dakujeemmmmmmmm……

Ja som mala tu prilezitost ,islo o niejaku Holandsku Spolocnost ,mohla som hned nastupit ale ako som uz spominala zavahala som:((

No teraz keby sa mi to vratilo tak uz nevaham …..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/08/2007 13:18  

Ahojte,
To vies Valeria, ze aj tebe posuniem rada ten kontakt. Som sa pozrela do svojich starych papierov z lode. Ta agentura sa vola Concordia agency, bolo to pred niekolkymi rokmi, co som cez nich isla, boli velmi spolahlivi, vlastnili ju vtedy dvaja manzelia, obaja velmi zlati a napomocni. Neviem ci to stale este patri im dvom.
Maju dokonca aj web stranku tak si to mozete prestudovat ak chcete.
tu je link
class=“postlink“ href=“http://nova.concordiaag.sk/“> http://nova.concordiaag.sk/
Tak dufam, ze Vam to pomoze, zelam vela stastia a dajte potom vediet ako ste dopadli.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/08/2007 13:20  

Este vas musim upozornit, ze je tam treba dost vela papierovaciek, aspon na zaoceansku lod, neviem ako to je na riecnej. A co sa tyka poplatkov, tak tie sumy, ktore su uvedene na stranke odo mna chceli az po vybaveni prace, az ked som mala letenku a zmluvu s lodnou spolocnostou. Nedavajte im nic dopredu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/08/2007 16:09  

Katka

Katuska ,dakujemmmmm velmi peknee:)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/08/2007 17:55  

Valeria
Nemas zaco, ak by si s niecim potrebovala pomoct, tak sa kludne ozvi aj na moj email. Zelam vela stastia. :o)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/08/2007 22:01  

Katka dakujem krasne, concordiu poznam, aj tatra marine aj kopec dalsich agentur, ja sa ale rovno kontaktujem s lodnymi spolocnostami lebo nemam na to aby som platila 14 tisic za sprostredkovanie a aj keby som mala nedala by som 🙂 aj universal consulting ponuka taketo veci, sla som cez spolocnost ktora nechcela ani fuka ale ja som zavahala a teraz musim cakat. si zlata dakujem 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/08/2007 8:04  

Tinkah307

Ahoj ,Ja nech sa pozeram ako sa pozeram ,este som nevidela agenturu ktora by nechcela ziadny poplatok vsetko co som pozerala boli poplatky od 500 do 9000 sk…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/08/2007 13:59  

ahoj tinkah307
Ja som sa tiez snazila ziskat pracu na lodi priamo cez lodnu spolocnost. Poslala som asi 10 zivotopisov do roznych spolocnosti, ale vsetky sa mi vratili naspet s odpovedou, ze musim kontaktovat agenturu u nas na Slovensku. Samozrejme to boli iba zaoceanske lode, neviem ako to chodi s lodnymi, mozno to je jednoduchsie. Je pravda, ze je to naozaj financne narocne sa dostat na lod, hlavne na zaoceansku, mna to vyslo skoro na 40000 SK (mozno aj viac uz si to presne nepametam) pred asi siestimi rokmi, ale s tym by mal kazdy ratat, kto sa chce na lod dostat. Uz len ta zdravotna prehliadka, ma stala strasne vela penazi, kedze u nas to robia len sukromne a tu prehliadku musis mat ked chces ist na zaoceansku lod.
Ale mozno ze sa to uz vsetko zmenilo teraz. Ale podla mojho nazoru, lode radsej naskor vezmu ludi z agentur, s ktorymi maju zmluvu ako ludi, ktori ich priamo skontaktuju.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/08/2007 0:12  

moj priatel isiel robit do norska na lod ako mesiara,,a chcem sa spytat tych ktori tam robili ze kolko to maju byt najmenej,,,dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/08/2007 0:13  

moj priatel isiel robit do norska ako mesiar…. chcem sa spytat,kolko tam musi byt najmenej aby sa mohol vratit…zatial dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/08/2007 12:35  

Sima

Zalezi na aky cas podpisal zmluvu … 2tyzdne ,mesiac ,alebo pol roka…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/08/2007 22:36  

pisal mi ze sa mu tam paci a ze na vianoce pride ale zase sa tam vrati,,,tak ale ze mu je tam velmi dobre,,ja newiem ci ma takyto vztah zmysel,,,a ze budem tam za nim chodit,,ale ja proste nepotrebujem za nim tam chodit,,ja ho cchem mat pri sebe,,,a mohol podpisat zmluvu aj na 2 roky,


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/08/2007 22:37  

to je pre valeriu to nad tym


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/08/2007 10:38  

Sima

Mila Simka, no To zalezi od tvojej a jeho povahy a od toho ako velmi sa mate vzajomne v srdiecku,ja som takto tahala s priatelom 3 roky ,teraz uz rok spolu byvame ,a myslim si ze dialka nas vztah len posilnila ..Ja sa teraz snazim ist na lod ,ked ze som uz taku ponuku mala ale odmietla som ju ,pre terajsiu pracu …tak sa snazim aby sa mi ta ponuka vratila a vyzera to tak ze zas budeme od seba vzdialeny ,no svet sa neruti …v dnesnje dobe je mnoho moznosti ako sa mozme vidiet par krat sa mesiac alebo aspon niekedy ..
Neviem kolko mas rokov ,ale v zivote budu aj ine chvile pre ktore sa budes trapit,vztah na dialku sa da zvladnut a neboj sa ,urcite ho to na lodi nebude bavit do konca zivota :))
Tak Hlavu horeee ……

keep smiling:)

S pozdravom

Valeria


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/08/2007 14:43  

baby,
som rada,ze tu niekto pise o takejto teme,lebo aj ja by som po skonceni skoly rada volakde odisla – najlepsie na lod a este lepsie cim dalej odtialto. neviem,ci je nutne mat skusenosti s takouto pracou, alebo na tom nezalezi,ci baziruju na jazykovych znalostiach a pod. citam,ze to vybavovanie a papierovacky s tym spojene trvaju dost dlho,ale ak ste niektora boli niekde,kde to nebolo az take hrozne,resp. relativne dobre,mohli by ste volaco odporucit?
vdaka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/08/2007 16:14  

kaylinda

Noo moja ,jazykove znalosti su az,az potrebne …nie nadarmo sa vravi;kolko reci vies,tolko krat si clovekom :)poznam to podla seba ,ked som prisla robit tu do Holandska ,mala som to dost tazke ,kedze nase hodiny ang.na strednej skole neboli nic moc..(nie zeby som sa stazovala ,vtedy to vyhovovalo ) no teraz nie ……
a co sa tyka lode…. ja som napisala do jednej agen.a hned sa mi ozvali a hned ako odoslem vsetky papiere ,si mam stanovit datum pohovoru ,kedze som v zahranici a chcem ist na lod cez slov.agen.priamo cez niejaku holandsku si netrufam …. 🙂
Apropo,ked nevies jazyk a chces sa zdokonalit odporucam hladat pracu au-pair …… vyborne zdokonalenie jazyka ..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/08/2007 16:29  

ahoj valeria,

pisala som to v rychlosti, takze skreslene info – ja som skoncila vysoku,nie strednu….anglinu ovladam (aspon si to myslim), kedze mam za sebou statnice :))
nechce sa mi velmi ostat doma na slovensku,lebo okrem ucenia angliny,resp. tlmocenia-prekladov nemozem nic ine robit…
ale vdaka aj tak za ochotu, idem popozerat dake agentury…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/08/2007 17:02  

hldame pracu pre 4 do zahranicia na lodi informujtema ak sa najde nejaka praca 0902878855


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/08/2007 21:02  

inac concordia sa za posledne roky dost zhorsila.tiez sa snazia o…..t. Zalozili si neexistujucu spolocnost na cypre takze teraz ponukaju pracu akoze pre cypersku spolocnost.Maju ponuky uz len skoro na stare holandske lode a namiesto slubenych dobrych tipsov dostanes par drobnych.Este aj z platu ktory sa posiela najskor na cyprus ti concordia stale strhava peniaze.Kedysi slusna agentura, avsak stratila kontakty hlavne na kvalitne svajciarske lode takze teraz to je onicom


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/08/2007 13:59  

Zdeni

No to snad nemyslis vazne ???? Napis viac o tom ..Ja sa tu idem zosaliet im co najrychlejsie vsetko poslat ,a nakoniec sa dozviem ,ze je to agentura na ………… :(((( vr….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/08/2007 13:19  

Takze tipsy mavaju 50 euro za 8 dni, ich lod ma 40 rokov, hoci urcite bude prerobena, ale aj tak…
Akurat cez vikend som hovoril s kamaratom, ktory tam siel pracovat pre 3 rokmi, ked concordia mala este ponuky aj so svajciarskych lodi, tam sa ma paradne, ibaze ich spolocnost tiez zrusila kontrakt s concordiou.
Takze neviem, je mozne ze tebe sa postasti nieco lepsie.
Ja cez agenturu uz nejdem, posielam cv priamo na lode a ich spolocnosti.
Nejaka odpoved uz je, zatial vsak len cakam….


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Práca a štúdium v zahraničí
Stránka 1 / 13 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.