Slováci v okolí Stuttgartu  

  RSS

 sulekivana
Zaregistroval sa v roku 2012
Príspevky: 1
07/01/2013 19:21  

Ahojte… O mesiac sa stahujeme s priatelom do nemecka, do stuttgartu. Viem, ze to bude tazky zaciatok, kedze neviem po nemecky, len anglicky. A preto som aj tu. Nevedel by mi niekto poradit, ci je problem si najst tam pracu, akukolvek, ked neovladam jazyk ? A nevie neikto nahodou o nejakej takej praci ?
A aj by sme sa radi s niekym zoznamili, skamaratili sa, kedze tam zatial ziadnych kamosov nemame 🙂 Ja mam 29 rokov a snubenec 40. Sme slusny ludia, ktory chcu skusit zacat novy zivot. Snubenec pracu ma a ja si ju musim cim skor po prichode najst. budem rada za kazdu odpoved.
Ďakujem
S pozdravom
Ivana 🙂


ReagovaťCitovať
 evicka26385
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 1
24/02/2013 21:35  

Dobry den,
nasla som Vas inzerat zo 7.1 2013.Pisali ste, ze sa stahujete do Stuttgartu, a ze este nemate pracu.Ja sa chcem opytat, ako ste na tom teraz. ja tiez uvazujem o praci v stuttgarte, idem tam na tyzden najprv na „navstevu“ ku mojej spoluziacke zo strednej skoly, ktora tam studuje , na cca 1 tyzden a chcem sa poobzerat po nejakej praci,s tym, ze by som sa tam prestahovala. Vy ste si nieco nasli?Pisali ste, ze viete len po anglicky,bolo tazke nieco si najst? Mozte mi napisat aj na mail href=“mailto:melekova.eva@azet.sk“>melekova.eva@azet.sk
Eva. 🙂


ReagovaťCitovať
 evelyn70
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 2
23/04/2013 10:36  

@sulekivana wrote:

Ahojte… O mesiac sa stahujeme s priatelom do nemecka, do stuttgartu. Viem, ze to bude tazky zaciatok, kedze neviem po nemecky, len anglicky. A preto som aj tu. Nevedel by mi niekto poradit, ci je problem si najst tam pracu, akukolvek, ked neovladam jazyk ? A nevie neikto nahodou o nejakej takej praci ?
A aj by sme sa radi s niekym zoznamili, skamaratili sa, kedze tam zatial ziadnych kamosov nemame 🙂 Ja mam 29 rokov a snubenec 40. Sme slusny ludia, ktory chcu skusit zacat novy zivot. Snubenec pracu ma a ja si ju musim cim skor po prichode najst. budem rada za kazdu odpoved.
Ďakujem
S pozdravom
Ivana 🙂


ReagovaťCitovať
 evelyn70
Zaregistroval sa v roku 2013
Príspevky: 2
23/04/2013 10:42  

Ahoj Ivana,prave dnes som si precitala tvoj prispevok,som sice starsia od teba,ale to ti dufam neprekaza…dufam ze sa ti podarilo najst pracu a ze si sa pomaly v Stuttgarte udomacnila.Ja som tu uz skoro 12 rokov no a moje zaciatky neboli vobec jednoduche.Keby si mala chut nieco popisat popr.potrebujes v niecom poradit,tak v pohode mi kludne napis…s pozdravom Eva


ReagovaťCitovať
 Marianne
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 1
09/07/2014 14:47  

Tak dievcata ako sa vam tam dari….v Stuttgarte.Ved tuto dilemu riesim aj ja,ze ako tam je s pracou.Anglicky rozpravam a potrebujem sa naucit Nemecky a kde lepsie,ked nie v nemecky hovoriacej krajine a ten Stuttgart mi padol do oka. Zaklady Nemciny mam,ale potrebujem sa s nou posunut dalej…ked som chcela vybrusit anglinu isla som na par peknych rokov do anglicky hovoriacej krajiny a podarilo sa.Spekulujem aj nad nemcinou a toto mesto mi je sympaticke…nemohli by ste mi dat par uzitocnych info prosim?


ReagovaťCitovať
 Rerereop
Zaregistroval sa v roku 2016
Príspevky: 8
11/03/2016 20:10  

Vďaka moc za zdieľanie. Odviedli ste skvelú prácu. Váš článok je skutočne relevantné pre moje pracovne v tomto okamihu, a som naozaj rád, som zistil svoje webové stránky.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.