Slovenky vydaté v Kuvajte, Dubaji, Saudskej Arábii, Bahrajne  

Stránka 1 / 25 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
03/09/2006 6:53  

Rada by som sa skontaktovala so Slovenkami ktore su vydate v Kuwaite, Dubaji, Saudskej Arabii, Bahrajne. Ja som vydata v Kuwaite a myslim si ze by to bolo pre nas fajn keby sme sa mohli podelit o svoje skusenosti, obcas si podebatit,pripadne sa aj stretnut


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/09/2006 13:31  

ahojte.Neviete náhodou,aké sú zákony v Saudskej Arábii,keĎ ste vydatá???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/09/2006 12:55  

Vieme.Co ta konkretne zaujima?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/09/2006 8:31  

ahoj Fanar.mam zopar otazok ohladom zivota v moslimskej krajine. paci sa ti tam? si moslimka? navstivila si aj Saudsku arabiu, aky je tam zivot pre zeny?mam priatela zo saudsekj arabie dufam ze mi rozumies. co je take najdolezitejsie v moslimskych krajinach abz tam europanka mohla prezit? dakujem za odpovede


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/09/2006 13:02  

Ahoj Mai.Zijem v Kuwaite uz vela rokov a mam pochodene vsetky staty gulfu vcetne Saudskej arabie.Niesom moslimka.Moj manzel na tom netrval a podla koranu ak chcem,mozem si ponechat svoje povodne nabozenstvo,nemusim konvertovat na islam ak nechcem,no deti by mali byt vychovavane ako moslimovia.Moj manzel pochadza z liberalnej rodiny(tu sa to tak deli na fundamentalne zalozene rodiny a liberalov)preto nechodim zahalena ani ja ani moja dcera.Chodime oblecene normalne v kratkych sukniach ,trickach.No ked ideme napriklad cez Saudsku arabiu,tak si cez saty musime prehodit abayu lebo by nas mohla zastavit nabozenska policia(mutawovia)ti su len v Saudskej a Irane.Najtazsie pre europanku sa zije prave v tychto dvoch krajinach,kde je to velmi striktne a zakony niesu na zeninej strane.V saudskej arabii zeny nesmu riadit auta,chodit same z domu,nesmu same cestovat von z krajiny bez manzela,ten rozhoduje o vsetkych legalnych zalezitostiach.V Saudskej plati zakon shariie(trestny zakon)To je ten o ukamenovani,utinani ruk….Nakolko poznam pomery v Saudskej arabii asi by som nemala odvahu tam ist zit.V Kuwaite je to celkom ine.Zena je hlavou rodiny a rozhoduje o vsetkom,nemusi chodit zahalena,moze riadit auto,studovat,cestovat,pracovat.Manzel ju neobmedzuje(az na vynimky v tych fundamentalne zalozenych rodinach,ale to zena spozna,ze do takej ten jej patri ked trva na tom aby sa zahalila a konvertovala na islam).Myslim si ze co sa tyka postavenia zien su na tom najlepsie zeny v Kuwaite.Prakticky su natolko emancipovane ako europske zeny.Trosku striktnejsie je to v Bahrajne,hoci tam je viac zabavi pre cudzincov(Dostat tam alkohol,bravcove,su tam diskoteky a bary)to iste plati pre Spojene arabske emiraty,no domace zeny tam nemaju az tolko porozumenia ako v Kuwaite.Miestna spolocnost je velmi konzervativna.Aby si zistila co mozes ocakavat v buducnosti,musis si so svojim priatelom vyjasnit ako si on predstavuje manzelsky zivot.Niektori muzi sa velmi striktne v tomto drzia koranu,zvlast v Saudskej.V takom manzelstve to potom nieje moc sranda,ked sa muz riadi 100 % koranom.Skor do manzelstva su lepsi ti liberalni,sveta znali moslimovia,s takym ma zena manzelstvo na rovnakej urovni ako by mala krestana.Ak ta este nieco zaujima,pytaj sa.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/10/2006 9:25  

My mame susedu ,je to Slovenka vydata za Kuwaitana.On je taky tutko,taky netypicky moslim,nemodli sa a ona chodi oblecena v takych mikrominisuknickach,dekolt skoro po brucho.Ona je velmi pekna,taka se.xica a on taky maly zavality.Tak si hovorime ze si s nim zameta ako chce lebo sa mu staci na nu pozriet a uz je hotovy.Su spolu uz riadne cez 10 rokov a ze ju este stale tak zere?Divne!A decko maju len jedno,uz tatkovi pomaly cez hlavu prerastlo.Dobre jej je babe jednej.Obsypana briliantami,nahodena vzdy od Diora,jazdi na AustinMartensi a on,taky tutko len tak vedla nej cupita,co mu povie,to spravi.Na druhej strane tu poznam dost Sloveniek ktore tu vyslovene trpia.Chodia cele zahalene,konvertovali,muzi ich tyraju,biju,podvadzaju.No ale je fakt,ze ony ani moc pekne nevyzeraju ,take ohrebielka.Neviem vazne ci to zavisi od stastia koho dostane alebo od jej vzhladu.Ked to tu tak pozorujem,tak krasavice sa tu vydali lepsie nez skaredky a z manzelmi si mozu dovolit zametat.Skaredky musia drzat hubu a krok.Zvlastny to narod tito arabi


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/01/2007 18:20  

som muslimka a viem odpovedat na vase otazky ak mate?za take 3 roky sa chystam do Saudskej Arabie inshallah


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/01/2007 18:26  

ahoj mila pozorovatelka!nie je to tak ako si povedala..s tym ze zeny,ktore su zahalene trpia.ja tiez chodim zahalena a myslim si ze je to 100 krat lepsie ako bolo pred tym.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/03/2007 20:41  

Ahoj! Chcela by som sa spytat ako je to s tym zahalovanim sa v saudskej arabii.. Ci je to aj dodnes tak, ze zeny musia mat zahalene aj tvare, alebo sa to uz trosku pomenilo, bo som citala knihu, asi tak z roku 1990, kedy zeny nesmeli mat odhalene ani oci.. Tak by ma zaujimalo, ci je to tak dodnes. A ako je to vlastne s tym zahalovanim v podobnych moslimskych krajinach?? A este stale sa tam cudzolozstvo tresta ukamenovanim? Dakujem za kazdu moznu odboved 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/03/2007 0:29  

Mirka,prosim ta,co mas stale s tou Saudskou Arabiou?Kam sa to zenies?Myslim si,ze tato krajina este stale nie je vhodna pre Europanky.Myslim,ze zivot tam je este stale tazky pre zeny,ved same Kuvajtanky,Bahrajcanky a EmiratcANKY BY TAM NECHCELI ZIT AJ KED SU RODENE MOSLIMKY A OVLADAJU TRADICIE A MOSLIMSKE ZAKONY.Co mas priatela co si ta chce brat a je zo Saudskej?Tak a kolko ma rokov?Ak ma menej ako 40 rokov tak ti klame ked hovori,ze ta zoberie do Saudskej zit!Zakony totiz nedovoluju v S.A.muzovi mladsiemu 40 rokov sa zenit s cudzinkou.Radsej sa obrat na ostatne krajiny napr:Emirat,Kuvajt,Bahrajn.Tam sa zije Europankam perfektne a je tam dost volny zivot v porovnani so Saudskou.Tam je to prisne.Zena nemoze sama nic .


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/03/2007 2:23  

No cau kocka Fanar!No tak to ta chcem stretnut v tej kratkej sukni alebo lepsie v minisukni v tom nakupnom centre vo Fanare.Hodime si stretavku?Ale prosim ta,zase tu pred Slovakmi nesekaj super free kocku.Neverim,ze ti manzel dovoli behat po Kuvajte v minisukni a“ urcite to schvalila aj manzelova rodina“kazdy den ich chodis navstevovat v minisukni aj cez ramadan.Ak to tak je, tak rodina tvojho manzela su asi rodeni Americania a byvate na Americkej ambasade,lebo pokial by si s tou tvojou minisuknou prisla domov tak by ta mali chranit samopalom aby si bez ujmy prisla do domu.Este tu ludom napis,ze sa premavas v plavkach na bicykli pri mori?!Asi si im zabudla povedat kolko Indov,Pakistancov,Egyptanov,Irancov tu robi na robotach a mozno 2-3roky nemali pomer so zenou.A ked k tomu pridame z Dzahry tych ciganov.Dievca,moc snivas o Slovensku,tak sa tam vrat!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/03/2007 2:34  

Sorry,to aby si zas niekto nemyslel,ze je az zas tak.To ja len tak ,nemam rada ak dakto trepe.Kuvajt je dost free,ale treba sa tu chovat v urcitych medziach.Tricko-rifle-ides,to ano,ale zas nie minisukne.Myslim si,ze ani jeden manzel by si nezelal,aby na jeho zenu vykrikovali a pozerali ako na zenu lahkeho povolania-mimochodom sme v moslimskej krajine.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/03/2007 7:47  

caute baby,
ja som v SAE a chcem sa spytat ci sa tu najde nejaka slovenska mamicka?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/03/2007 14:25  

Čaute babenky! Ja som náhodou našla túto debatu… Som slovenská moslimka, na striedačku Slovensko – Sýria… Príjemný deň! A som aj mama päťročného šibala…:-)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/03/2007 23:35  

Susi,rada by som bola,keby si napisala daco o kulture a o architekture Dubaja a Abu-Dabi tymto zadebnencom co sa tu hadaju na tomto Exilackom fore.Kazdi tu len zadrapuje,ze vsetky staty z Arabskeho polostrova su zaostale a,ze tam sedime vo vyprahlej pusti.Kazdy,kto bol v Emiratoch ma urcite iny nazor,to su inteligentni ludia co naozaj toho videli mnoho v Emiratoch a kto tam ide prvy raz tak od krasy a modernosti straca dych.Naozaj v Emiratoch je vsetko este aj umely sneh so zjazdovkou pre lyziarov a takisto sa moze lyzovat aj na pieskovych dunach.Ale tito zadebnenci co len doma na Slovensku sedia nicomu nerozumeju sa doma nudia a len hladaju na celom internete vsemozne stranky,kde by mohli pourazat ludi zijucich v cudzine,Tyto zadebnenci co sedia na riti na Slovensku tu zavidia,ze ostatni co su v zahranici boli schopni sa dostat von a realizovat sa .Zabednenci to asi skusali a nepodatilo sa,tak by teraz najradsej v zuboch rostrhali tych co ziju vonku.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/03/2007 23:38  

PS:precitaj si „Manzelstvo s cudzincom“,“Manzelstvo s moslimom“atd……Aby si vedela co tym myslim o tych zabednencoch.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
11/04/2007 21:02  

Suzi, napis mi prosim na mail href=“mailto:nermin@azet.sk“>nermin@azet.sk
Moj manzel je tiez zo Syrie, Damasek. Odkial ten tvoj? Zijes na striedacku v Syrii? My tam chodime len dovolenkovat.
Ozvi sa.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/05/2007 19:58  

pre sahiu,
ahoj, zijem a podnikam v dubaji. uz davno som necitala take nieco pekne ako si napisala o tych zadebnencoch.som rada ze som tu a na tu sedlac co ma iba ohovara na sr ani nepomyslim.drzim ti palce a ozvi sa.
iva


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/05/2007 12:38  

Jasne ze sa tu zije dobre,chudobna europa nech ide do riti,ved tam luxus ako mat sluhov a soferov poznaju len velki bohaci a priemerny clovek je tam jedno zrobene cudo.Tu si mozu dovolit luxus a pohodlie aj priemerni ludia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/05/2007 15:21  

ako si tam zijete baby? dobre ze. keby to tak ta sedlac zo slovenska videla, tak by ich porazilo. a tak im treba, ked niekto podnika tak si vsetci myslia ze iba kradne a prehadzuje prachy vidlami.a pri tej druhej variante vsetkych nechavam v tom , ze hej, prehadzujeme ich vidlami, ale iba raz za tyzden, lebo ich je tolko a moc by sme sa narobili. a nechcite pocut tie odpovede. ale co uz, nech sa tam pozeru navzajom.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/05/2007 11:42  

Diky,aspon dake pozitivne odpovede,i ked zabednenci zase napisu,ze to som si sama chvalu na seba napisala a zmenila meno, ako to o mne vzdy pisu,ked dakto suhlasi s mojim nazorom!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/05/2007 14:18  

Ahojte, prave som nasla tuto fajn stranku a kedze zdielam podobny osud ako vy (mam arabskeho priatela) rada by som sa pridala do debaty… Susi; ty hladas mamicku v SAE? no zatial nie som vydata a nemam deti ale chystam sa opat za priatelom v blizkej buducnosti do SAE a nie je naskodu spoznat slovenske zeny, ktore tam ziju… budem rada ak sa skontaktujeme… moja adresa : href=“mailto:siriuskkk@hotmail.com“>siriuskkk@hotmail.com
rada sa dozviem nieco nove aj o ostatnych arabskych krajinach. nepozna nahodou niekto Iracanov, ktori studuju u nas na Slovensku?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/05/2007 14:31  

Som velmi rada ked pocujem ze maju slovenky s arabmi harmonicke vztahy pretoze ked pocujem z mojho okolia same neprajne ohlasy ze aki su arabi chlapi tak mi je zle …. nikto pomaly ziadneho ani nevidel len ked tak v trapnych americkych serialoch, v ktorych ich prezantuju ako teroristov a nepriatelov ameriky … nikde som nevidela ziadny dobry ohlas…az tu ..konecne…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/05/2007 21:35  

Caute…..nasla som ani neviem ako tuto debatu. hladam niekoho kto mi vie pomoct….mam priatela v kuwaite, ktory tam pracuje a este nejaky ten rocik bude. ja akurat koncim VS a chcela by som ist za nim, lebo tu bez neho saliem 🙂 no ale zistila som ze nieje take lahke sa tam dostat…. poradili mi ze si tam mam najst pracu a pojde to lahsie, ale to takto na dialku tie nie je lahke. neviete mi nejak poradit alebo pomoct? dakujeeeeeeeem 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2007 12:19  

ahoj, pppetttka, ja zijem v arabskej krajine, som tu s manzelom uz niekolko mesiacov a stale si hladam pracu. Tej tu je vela, aj ked trva asi 2-3 mesiace, kymniekto zareaguje na teba. No tak ci tak je tu problem s pracou na cierno, lebo pracovne viza spolu s prac.povolenim nech cu davat a pravdepodobne si pracu vo svojej kvalifikacii nenajdes. Si totiz biela zena z europy, ako ja a bohuzial je to problem. Ak ta tam priatel chce, nech poziada zamestnavatela, aby ti vybavil visit visa na asi tri mesiace a potom vycestujes a mozes prist znova. Ale pocula som, ze Kuvajt robii problem s vizami, ak tam nemate kuvajtskeho sponzora a nie ste manzelia. Takze vela stastia:))


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/05/2007 14:35  

pppetkka to by si si teda dala zit tu s priatelom pod jednou strechou.Tu mozu spolu byvat len manzelia inak by ta mohli zavriet ak by sa na to prislo ze zijes s chlapom pod jednou strechou bez papiera. Ja vidim vychodisko v tom ze vydaj sa zanho a on si ta sem dovedie ako svoju manzelku na rodinne viza ale podmienkou je ze musi mat plat vyssi ako 250 KD co je nieco vyse 800$ mesacne.No a potom ked tu budes si mozes najst pracu niekde v medzinarodnej skole ako sekretarka alebo knihovnicka tam prijimaju biele zeny bez problemov do zamestnania.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/07/2007 20:02  

no pekne sahia sijej dala
inac s tou volnostou mas pravdu , treba to vidiet ako to je
zil som rok v dohe, kt patri tiez uz k otvotrenejsim, moja priatrelka 6 rokov, ak mas ist v spagetovom triku von talk si to premyslis poriadne, problem by to velky nebol ale citi sa clovek nepohodlne obkukavanim tymi ako pises gastarbeitrami, kt sa z toho hned mozno na mieste …..ale patri im chudakom, musia tam makat a zivioa doma cele rodiny, to si zasluzi obdiv na druhej strane
inac ak cloveku slovensko nechyba, co mne nakoniec ano , teda skor europa, kedze zostat tam cely zivot by nebolo pre mna,. teda vela robi job, tak da sa tam robit cokolvek co sa tyka zabavy , ako v europe a este aj viac , to bez debaty
takze zalezi na kazdom co ma za smaky
a ta kozmopolita ma taky svoje caro
zeby som sa tam vratil??
nema zatial ale job
tak sa hadajte dalej
rad si to precitam
ale do saudskej by som sa taky netrepal


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/07/2007 11:10  

Ahoj Susi, pozri si nanicmama.sk…….Je tam jedna mamicka zo SAE…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/07/2007 19:23  

ahoj suzi.ja som slovenka,nemam deti ale mam s nimi dobre skusenosti.potrebujes s niecim pomoct?alebo len tak sa pytas?budem rada ked napises pekny den prajem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/07/2007 19:32  

ahojte vsetci!neni to od vas pekne ze tak ohovarate SAUDSKU ARABIU!!!!v tej krajine vzniklo nabozenstvo ISLAM.ak ste KAFIRI ze neverite v ALLAHA je to vas problem.INSHALLAH raz budete muslimovia a nebudete nadavat na saudi arabiu.z hladiska ISLAMU je to najlepsia krajina kde sa zachovali vsetky tradicie.a dodrziavaju sa od proroctva proroka MOHAMADA{saw}..


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí
Stránka 1 / 25 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.