Slováci v južnej Amerike

Možnosť nadviazania kontaktov medzi Slovákmi žijúcimi v tom istom meste či regióne

Poslaťod jozef » 19 Máj 2009 07:39

Ahoj ľudkovia.
Určite nie som sám, hľadám si prácu v zahraničí. Mám skončenú VŠ. Ak by niekto o niečom vedel, budem veľmi rád. Info cez mail. Ďakujem. Jožo
jozef

Poslaťod katula » 23 Máj 2009 19:11

caw ludia, zaciatkom septembra sa chystam za priatelom do guayaquilu (ekvador).. ak ma niekto dake zazitky/skusenosti s tymto mestom, dajte vediet..

dakujem.katka
katula

Poslaťod tinkah » 27 Máj 2009 08:20

ahojte. ja som vydata za peruanca a zijeme v Rime v Taliansku. rada pokecam s babami co maju manzelov latino americanov :) zatial papa
tinkah

Poslaťod mima » 05 Jún 2009 22:40

ahoj katula...ja som stravila s byvalym 3 mesiace v jeho rodnom guayaquile v EC....ked mas zaujem nieco blizsie vediet o meste a tak celkovo, ozvi sa mi na nutellka@gmail.com.....pa
mima

Poslaťod stevo » 10 Jún 2009 13:52

ahojte,
hladam nejakych slovakov zijucich v San Paole, ktory by mi vedeli dat par rad do zaciatku a trochu poradit co a ako.
Ak by sa niekto nasiel budem velmi vdacny. Prosim ozvite sa priamo na moj email.
vdaka
Stevo
sloksa@gmail.com
stevo

Poslaťod belanska » 05 Júl 2009 07:47

Ak ste emigrovali do zahranicia, mate viac ako 60 rokov a pred tym ste zopar rokov študovali a pracovali na Slovensku, možno máte nárok na starobný dôchodok zo Slovenska. Ak máte záujem o dalšie informácie napíšte mi na moju email adresu: z.belanska@gmx.at
belanska

Poslaťod lucia » 07 Júl 2009 22:33

ahoj.nevie mi niekto poradit?chcem odist aj s rodinou prec zo slovenska.
je nam to jedno kde.hlavne nech to je co najdalej.ako nato?
lucia

Poslaťod Lucy » 08 Júl 2009 14:17

Hladam ludi, ktori ziju alebo pracuju prip. pracovali vo francuzskych zamorskych departmentoch( Fran. Guayanna, Martinik, Goudalouppe)
Prosim ozvite sa mi na mail: ninisa@centrum.sk
Lucy

Poslaťod Goakxxxq » 15 Júl 2009 10:44

aWAZDt
Goakxxxq

Poslaťod lubo » 21 Júl 2009 00:36

Hola.
Zijem v Kolumbii,par minut od Pereiry.Co viem,tak v Kolumbii nas zije 9 Slovakov.No z ostatnych 8 nepoznam nikoho.Byva tu niekto z nich nablizku?
lubo

Poslaťod jana » 21 Júl 2009 20:04

tak super vse zadarmo a nejlip i s jidlem takovou praci chteji vsichni ale takova se vsim zadarmo se najde jen u maminky
jana

Poslaťod canario447 » 02 Aug 2009 19:56

No musim priznat ze o je dost tvrde rozhodnutie,odist z SK co najdalej a s celou rodinou. Na druhu stranu to chapem,pretoze pred par rokmi som urobil nieco podobne a odisiel tak isto. Tiez si ale dnes uvdomujem ze si to treba dobre zvazit a premysliet co a ako,pretoze to nieje zas az taka sranda. ( napriklad som zil tri mesiace v jaskyni) Ak niekam chces ist, vyber si krajinu, podla toho co preferujes( podnebie - klima), jazukovych znalosti ( nieje podmienkou - odisiel som do spanielska bez znalosti co i len jedneho slova) a vzdelanie ( moznosti buduceho zamestnania,alebo podnikania) Nasledne si o tej ktorej krajine treba zistit co najviac info, hlabne ako je to s povolenim na pobyt, prac. povolenim, akceptovanim tvojich skol ( ja som momentalne v Kolumbii v medelline a mam neskutocny problem s homologizaciou svojich skol este pocas socializmu), zisti si bezpecnostnu otazku, zdravotnu staroslivost ( napriklad v pripade L. Ameriky to nieje vobec ziadna sranda) a podobne veci. Samozrejem je dobre popytat sa ludi co ziju v tej ktorej krajine ci vedia, mozu a chcu pomoct s tym alebo onym.
canario447

Poslaťod canario447 » 02 Aug 2009 19:59

Nazdar Lubo. Tak ak si doteraz vde o 9 slovakoch uz ich bude 10. Som v Medelline
canario447@centrum.sk ak by niekto mal chut komunikovat
canario447

Poslaťod lubo » 03 Aug 2009 03:56

Som rad,ze uz je nas desat.Jasnacka,ze sa Ti ozvem.Con mucho gusto.
lubo

Poslaťod lubo » 03 Aug 2009 04:04

Re:canario447
Mne uznali moj diplom z SVST-Stavebna fakulta bez dajakych vacsich problemov.A tiez je z cias ked liter mlieka stal 2,-Kcs a rohlik 30halierov.
lubo

Poslaťod Daniel » 05 Aug 2009 21:01

Dobry den prajem, chcel by som sa Vas opytat niekolko otazok, nakolko sa planujem odstahova na Kostariku, chcel by som od Vas niekolko info o Kostarike, ako je to tam s vizami, ak by som sa tam planoval usadit, kupit nehnutelnost a mozno rozbehnut nejaky bussines, ako by sa to tam dalo urobit, ake su najlepsie cesty a podobne ... dakujem
Daniel

Poslaťod FILIP » 07 Aug 2009 15:52

Ahojte vsetci.
Na buduci rok planujem ist na dlhsi cas (mozno na stalo)do Brazilie aj z mojou brazilskou priatelkou.Idem do maleho mestecka,ktore sa vola Aruana.Viete my poradit ake mam sance si najst pracu,pokial nerozpravam portugalsky?Viem iba anglicky.Zijem uz 4 roky v Anglicku.Potrebujem viza? Filip
FILIP

Poslaťod Milan » 09 Aug 2009 15:37

mam dom na pobrezi pri Porto Seguro(bahia). Poznam Annu bzdusekovu z Bratislavy a to ma uputalo. Ozvi sa.
Milan

Poslaťod Arturo » 19 Aug 2009 22:04

Ahoj Dalibor, akurad dnes som cital tvoj mail. Cakam na odpoved.
Maj sa pekne
Arturo

Poslaťod Jano » 22 Aug 2009 02:32

Ahoj, ja som Jano z Bratislavy a pracujem v cirkuse poslednych 5 rokov. Moja priatelka je Brazilcanka a velmi by chcela, aby som zostal zit s nou v Brazilii pri meste Campinas. Ja mam ale z toho strach, bojim sa, ze to olutujem...
Ako to bolo v tvojom pripade?

Dakujem,

Jano
Jano

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kontakty v exile

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia