Slováci v Egypte  

Stránka 1 / 152 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/08/2006 15:53  

Dobrý den,
mam manžela egyptana a plánujem sa za ním odsťahovať do Egypta. Toto leto budeme v Hurghade a potom zrejme dlhodobo v Alexandrii. Rada uvítam akékoľvek osobné skúsenosti so životom v Egypte.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/08/2006 20:22  

to sa mi nechce verit, že v Egypte nežije žiadna Slovenka! No tak, mate nejaké skúsenosti s dlhodobím pobytom v Egypte? NA čo si mam davať pozor…. dik.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/09/2006 6:59  

urcite v egypte ziju nejake Slovenky no bud sa nedostanu k PC alebo necitaju exil


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/09/2006 17:26  

su aj v egypte.
sice si nespominam kde som to citala, ale je ich tam par.

V lete som mala ist tam na dovolenku a tak som resersovala ohladom hotelu, a na nejakej slovenskej stranke som nasla_ kritika hotelov ci nieco podobne.

Posurfuj drzim palce, inac sa chystam v lete tiez do hurghady na 2-3 tyzdne


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/09/2006 17:29  

ELA
pozri do fora: class=“postlink“ href=“http://www.recenzie-hotelov.sk“>www.recenzie-hotelov.sk pod eygpt, pripadne sa pytaj urcite ti niekto odpovie po com tuzis.
Maj sa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/10/2006 16:03  

Ahoj, uz si v Alexandrii? Ja letim s muzom a synom zajtra (22. 10.) do Kahiry, pobudneme tyzden u jeho rodiny v Mahalle a potom ideme dalej k cervenemu moru.
Prave hladam ludi, ktori ziju v egypte, mozno by sa dalo dako zorganizovat stretnutie.
Ozvi sa, ak chces.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
22/10/2006 12:43  

Ahoj Lindah,
momentalne som v Hurghade, zostavam este mesiac a potom idem do Alexandrie az v maji. Planujes v Egypte zit alebo si len prisla na dovolenku? KEd tu budes, kludne sa ozvi, tiez mam syna( 9 mes), mozeme skocit na kavu 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/10/2006 15:32  

ela ako sa ti zije v Egypte?Ako ta prijala jeho rodina?Pracujes?Nemas problemy s miestnymi?Dorozumies sa tam?Dnes sa zacal eid al fitr.Ako oslavujete?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/10/2006 11:11  

Som tu iba dva mesiace, a Hurghada nie je typicky egypt, manzelova rodina zije dost daleko odtialto, takze sa nestretavame. Egypt je v prvom rade dost“ iny“ ako Europa, som tu kratko na to, aby som povedala, ci lepsi alebo horsi, ani nechecm veci vidiet ako dobre alebo zle, skor chcem ich zivotu porozumiet a preto stale iba “ pozorujem“. Sokuju ma velke socialne rozdiely, medziludske vztahy ( hlaven spravanie muzov k zenam a naopak) a praktizovanie nabozenstva ( ludia sa modlia aj na ulici, otcovia beru svoje deti do mesity….). Nepracujem, lebo mam maleho syna,ale jedina podmienka, ktoru som mala, ked som suhlasila so zivotom v egypte bola, ze musim pracovat, a tak od septembra chcem zacat chodit do skoly v Kahire a potom si najst pracu. Bude to tazke, ale pre cudzinca s anglictinou a arabstinou ( tu sa planujem naucit :-)), VS to nie nemozne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/10/2006 11:13  

eidia, v ktorej krajine v Azii si? A co tam robis 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
30/10/2006 21:00  

ela a ako sa chovaju egyptania k svojim zenam?Ako to vyzera v ich manzelstvach?Je to pravda ze su strasne zaostali?Ako to tam vyzera?Je tam naozaj taka chudoba?Ako vyzeraju ich mesta,stvrte v ktorych byvaju?Ako sa tam citis?Niesi tam z niecoho sklamana?Ak by si mala este raz volit,vydala by si sa za egyptana?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
30/10/2006 23:09  

ela a este by som sa ta chcela opytat nieco ohladom egyptskeho spevaka Mohamed Hamaki sa vola ci je slobodny a ako zije,co sa o nom v Egypte hovori.Potrebovala by som to vedie v osobnej zalezitosti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/11/2006 7:12  

Mohamed Hamaki nieje zenaty a je bohaty,hadam ti toto info bude stacit


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
22/11/2006 8:51  

Hamaki je miesanec,nie cisty Egyptan


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/11/2006 21:39  

Caute baby.Ani neviete ako vam zavidim.Ja som tiez vydata za egyptana ale bohuzial zijeme vo Viedni.Chcela by som sa opytat ci ste konvertovane moslimky.Jas om casto v ismailiji a rada v kahire.Co poviete niekedy na stretavku?rada si precitam maily.Caute Aischah


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/11/2006 20:11  

Ahoj Zuzana, preco hovoris, ze bohuzial zijes v Viedni. JA som sa prave vratila s Egypta, s stym, ze som tam par mesiacov zila na skusku, ci by sm tam vedela zit natrvalo. Vsetko som si vsak uvedomila az ked som bola doma, ze ja mam nase slovensko tak strasne rada, ze by mi velmi chybala nasa priroda, nasi ludia, nase zvyky… My tu vEurope snad ani netusime, co vsetko mame. V Egypte som vyhladavala lokalne kaviarne, trhy, obchody, nic pre turistov, len aby som domacich co najviac pochopila, vsetko sa mi zdalo take “ carovne“. Ale az tu doma mi to doslo. Vsetko je hrozne zaostale, nedokonale, spinave, neorganizovane, hrube, hlucne. Anonymni ludia (myslim tym, tych nahodnych okoloiducich, co stretnes na ulici, v obchode, za volantom, v urade…) su arogantni, neochotni, nadrzany, bez zakladnych pravidiel slusnosti, falosni lenivi klamari. To ze Egyptania klamu snad ani sami nepovazuju za nieco negativne, skor je to znak ich “ prefikanosti“. Nabozenstvo manipuluju ako sa im zachce. Moj manzel je Egyptan, lubim ho nadovsetko, ale obavam sa , ze v Egypte zit nedokazem. Doma som sa neobliekala s, ziadne hlboke vystrihy, ziadne dramaticke minisukne, bola som take slusne mile dievca 🙂 Ked si vsak dam v Egypte co i len kratke nohavice a tricko bez rukavov v lete, citim sa ako by som bola naha. Doma som len tak s muzmi neflirtovala, ani som vyslovene nepotrebovala ich spolocnost, ale s par chlapcenskymi kamaratmi som rada skocila na kavu, alebo len tak poklebetila o zivote. To vsetko je Egypte nepripustne, pod hrozbou zlej povesti. Ako vydata zena jednoducho nemozem ist na kavu sama s inym muzom, ani si len tak s nejakym klebetit po telefone. Nie su to veci, na ktorych je zalozeny zivot, to mi je jasne, ale je to zivotny styl, ktory je tu v Europe uplne normalny.
Uvedomujem si, ze moj prispevok je negativny, a nic nie je cierno biele, ale neiekedy jednoducho musime oci prizmurit a zabudnut na detaily, aby sme si vedeli urobit o veci nazor. A teda aby som sa vratila k Zuzane, mala by si povedat, ze je to super, ze zijes vo VIedni.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
08/01/2007 20:44  

ahoj uz si nasla tu tvoju vytuzenu slovenku?
nezijem v egypte ale moj manzel odtial pochadza, ukotvyli sme sa vo viedni a sme kazdym rokom pri alexandrii na dovolenke ak chces mohli by sme si dopisovat tak sa mi ozvi .
som z bratislavy a ty?
renata


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/01/2007 13:52  

ahojte, mam priatela z alexandrie a v lete sa tam chystam na navstevu. Vedel by mi niekto poradit, kde sa daju zohnat lacnejsie letenky, popripade nejake ubytovanie, lebo cestovky vacsinou ponukaju iba ine destinacie…dalej aky je tam zivotny styl, na co si mam davat pozor a tak..proste cim viac informacii tym lepsie
Vopred dakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/01/2007 22:10  

Caute,dlho som tu nebola ale aj tak by som katarine rada napisala.Vies medzi nami je asi ten rozdiel ze ja som moslimka takze problemy ako ty nemam aj ked je na mne vidiet ze som europanky a tiez rada chodim po kaviarnach.Je aj rozdiel v tom kde v egypte zijes ja napriklad zboznujem kahiru ja sa chystam tam byt kupit ale urcite by som tam nebyvala jasne ze je tam hluk a spina ale skus natlacit tolko slovakov na jedno miesto zarucujem ti ze cistejsie nebude.to ze su hlucny a maju iny zivtny styl vsak to vsetky juzne krajiny,s klamanim mas pravdu to je naozaj tak bohuzial.jedine co mi na nich vadi ze su lajdaci a to strasny.Aj tak stale lutujem ze tm nezijem a poviem ti ze sa aj sami egyptania divia.brat mojho muza ten si mysli ze som debo sam hovori ze by sa tam nevratil a to je v rakusku len 12 rokov.
kazdy sme iny ja to tam zboznujem ja som bola teraz prvy krat aj s mamou na dovolenke v hurghade a ona sama mi povedala ze tam neskutocne ozijem .no proste keds cloveku nieco ucari tak si nepomoze .poviem ti moja sestra ta si pochvaluje saudiu.jasom tam teraz mesiac bola a no katastrofa a to som tam nebyvala to som mala svoju sloodu,ja zase ju nechapem co sa jej tam paci a nieje tam nic na jedenie okrem grilovanych kuriat no katastrrfa.

Lia tebe by som poradila skus to na par mesiacov ja som bola 2 mesiace sama a videla som ze je to super ale neradim ti teraz ist a zostat.poznam jedno dievca z detvy ta zije uz 8 rokov niekde na dedine v egypte a ani zanic sa nevrati domov a zase poznam dievcata co placu.kazdy sme iny
jednu radu ak lubis normalny chleba ber zo sebou to je nieco co mi tam neskutocne chyba.
letenky kupujem cez rakuske cestovky ak chces napis dam ti adresy
caute teda


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
17/01/2007 13:30  

ahoj zuzana,
no jasne, ze chcem tie adresy, potesila by si ma, lebo uz par tyzdnov len hladam po nete vselico mozne, takze sa mi vsetky nove informacie zidu. Vies, studujem posledny rok na univerzite, takze teraz mam toho dost, ak sa mi podari uspesne zostatnicovat, chcela by som odist do alexandrie na par tyzdnov, apon sa pozriet ako to tam chodi a potom uvidime, no zatial tam neplanujem zostat, ale dakujem za radu, ak ti este nieco napadne, napis, zatial pa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/01/2007 2:52  

Ahoj Zuzana,
som rada, ze si mi napisala nieco pozitivne o Egypte, hoci ta musim aj tak brat trosku s rezervou, lebo si tam vlastne dlhodobo nezila. U mna to zatial vyzera tak, ze sa od septembra chystam v Kahire na postgradualne studium, a podla toho ci si tam najdem pracu zostavame alebo nie. Stale trochu pocitujem „paniku“ zo zivota v Egypte, ale snad bude stacit, ak si tam najdem par priatelov a vsetko bude znesitelnejsie. NA druhej strane ked si predstavim, ze tam budu vyrastat moje deti , tak som opat v strese. Vsetky baby, ktore sa prihlasili budu v Egypte iba na navsteve, ja by som predsa len rada natrafila na niekoho, kto tam dlhobo zije, pripadne studuje. CO sa tyka nabozenstva, islam ma zaujal a po veceroch ho studujem, bolo by najjednoduchsie, keby som jednoducho uverila, a basta. je vsak vo mne strach zo straty vlastnej identity, v pripade ak prijmem toto nabozenstvo za svoje.ale to je asi ina tema, mozno na neskor.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/01/2007 2:53  

Ahoj Zuzana,
som rada, ze si mi napisala nieco pozitivne o Egypte, hoci ta musim aj tak brat trosku s rezervou, lebo si tam vlastne dlhodobo nezila. U mna to zatial vyzera tak, ze sa od septembra chystam v Kahire na postgradualne studium, a podla toho ci si tam najdem pracu zostavame alebo nie. Stale trochu pocitujem „paniku“ zo zivota v Egypte, ale snad bude stacit, ak si tam najdem par priatelov a vsetko bude znesitelnejsie. NA druhej strane ked si predstavim, ze tam budu vyrastat moje deti , tak som opat v strese. Vsetky baby, ktore sa prihlasili budu v Egypte iba na navsteve, ja by som predsa len rada natrafila na niekoho, kto tam dlhobo zije, pripadne studuje. CO sa tyka nabozenstva, islam ma zaujal a po veceroch ho studujem, bolo by najjednoduchsie, keby som jednoducho uverila, a basta. je vsak vo mne strach zo straty vlastnej identity, v pripade ak prijmem toto nabozenstvo za svoje.ale to je asi ina tema, mozno na neskor.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
22/01/2007 13:20  

ahoj ked nemozes nikam chodit na kavu alebo tak nenudis sa doma alebo pracujes lebo Arabky vacsinou nepracuju a sedia iba doma je to tazke byt sama ako ihla v kope sena?A co si myslis o nabozenskych rozdieloch?ako na to zareagovala tvoja rodina ked si povedala ze sa vidas za Moslima a budes byvat v Egypte?diky za radu ahoj


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/01/2007 2:33  

mylsim, ze katarina nemyslela, ze nemoze chodit na kavu vobec, len ze nemoze ist sama s inym muzom okrem svojho manzela. tiez mam manzela egyptana, a uz par rokov spoznavam ich kulturu, najvacsie prekvapenie boli pre mna egyptske zeny. Su velmi cielavedome, sebavedome , vacsinou pokritecke “ rebeky“. Ziadne utlacane plache az zakriknute zenicky, ktore nevyjdu z domu. Ked sa poriadne najeduju a zacnu kricat, tak by sa im nevyrovnalo ani nasich desat sloveniek.
A ked som povedala, ze sa idem vydat za egyptskeho moslima, nasi mali skoro srdcovy infarkt, ale prezili to, a maju mojho muza radi. Predsudky su na obidvoch stranach, my si myslime o moslimoch, ze su to obmedzeni militantni nabozenski fanatici a oni si zase myslia o europankach , ze sme seksuchtive bezzasadove hriesne krasne pobehlice. Myslim, ze su to podvedome nazori ludi, ktori sa s tou “ druhou“ stranou nikdy v zivote nestretli. Mienku si tvoria podla filmov, tel.sprav pripadne skreslenych pribehov od svojich znamich. Jedno je vsak iste, miesane manzelstvo prinasa omnoho viac potrebu kompromisov ako to “ nemiesane“. A ked robia dvaja kompromis, nie je vlastne uspokojeny ani jeden, ale to sa vztahuje na manzelstva vseobecna.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
23/01/2007 11:58  

tak dakujem za radu ze si si nasla cas a napisala mi nieco o nabozenstve ano mas pravdu ludia si myslia o araboch vsetko to zle ale v podstate sme vsetci rovaky iba ze mame ine nabozenstva a vlastne ty pracujes mas deti?nenudis sa doma?ked je npr.manzel v robote?Ano asi mas fakt pravdu bohve zo si Arabky myslia ked nas vidia na ulici v kratkych satach,ja som bola v Hurghade minule leto a teraz sa tam asi chystam znova leb tam mam par kamaratov ale y by si zobrali asi kazdu peknu europanku lebo mi sme `ine` ako arabky tak teraz moze byt tvoj manzel uplne hrdy ze ta ma no nie?A aj niekde pracujes?Moji rodicia by asi dostali tiez kolaps keby im poviem ze si beriem araba ale ako sa hovori ryti a srdcu nerozkazes.Budem rada ked sa ozves diky ahoj


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/01/2007 2:17  

Mila anonymka, zda sa , ze si sa do nejakeho arabka zabuchla, mate vztah na dialku a on ti navrhol sobas, lebo to je vlastne jedina moznost ako mozu oni „legalne“ resp. pred bohom a ostatnou komunitou zit so zenou. U nich nic take ako frajer neexistuje, resp. len velmi obmedzene a skor tajne. Napisem ti teda par postrehov , a preto, ze som dnes na svojho muza nahnevana, tak budu skor negativne 🙁 Na zaciatku vztahu im na zene , teda na europanke vyhovuje, ze je „ina“, krasna, kultivovana, placha, skromna, so slobodnym duchom,plna tuzby po novom, nezavisla…… Ked si ju vsak zoberu, najradsej by chceli aby prestupila na islam, obliekala sa velmi nenapadne, resp. aby zahalila nohy aj ruky ( koniec minisukniam a vystrihom), aby ich posluchala, lebo podla nabozenstva muzi su za zenu zodpovedny a teda ona by mala ( v extremnom pripade robit, co jej muz povie, v realnom zivote, ak sa mu nebude pacit, napr.ze chces ist vecer na diskoteku s kamaratkami, tak z toho bude poriadna hadka, ak to nebudes respektovat. Deti budu samozrejme moslimovia, a v pripade rozvodu a k budes ty v Egypte, je vysoka sanca, ze deti s tebou nebudu moct odist na slovensko. Hlavne ak si ty krestanka. Pracovat mozes, ale ak nebudes chciet, nebudu ti to zazlievat. Arabi su velmi vasnivy vo vsetkych oblastiach, v dobrom aj v zlom 🙂 V zlom myslim, ze netoleruju neveru aj za cenu, ze by ti mohli od zlosti aj ublizit, hnevaju sa intenzivnejsie ako slovaci. Je dolezite ako bol muz vychovavany doma, takmer na 100percent bude to spravanie kopirovat, znamena to, ze v domacnosti ani prstom nepohne a detsku plienku nikdy neprebali. On bude akoze zodpovedny za financie a veci mimo domu. (ale su snad aj vynimky). a hlaven si nemysli, ze ten tvoj arabko je iny 🙂 oni maju take geny, chudaci , za to vsetko ani nemozu. A este aby som nezbudla spomenut ich bezmedznu lenivost, nepravdovravnost, nedochvilnost a neperfekcionizmus. Ale inak su to celkom mile stvorenia….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/01/2007 2:17  

Mila anonymka, zda sa , ze si sa do nejakeho arabka zabuchla, mate vztah na dialku a on ti navrhol sobas, lebo to je vlastne jedina moznost ako mozu oni „legalne“ resp. pred bohom a ostatnou komunitou zit so zenou. U nich nic take ako frajer neexistuje, resp. len velmi obmedzene a skor tajne. Napisem ti teda par postrehov , a preto, ze som dnes na svojho muza nahnevana, tak budu skor negativne 🙁 Na zaciatku vztahu im na zene , teda na europanke vyhovuje, ze je „ina“, krasna, kultivovana, placha, skromna, so slobodnym duchom,plna tuzby po novom, nezavisla…… Ked si ju vsak zoberu, najradsej by chceli aby prestupila na islam, obliekala sa velmi nenapadne, resp. aby zahalila nohy aj ruky ( koniec minisukniam a vystrihom), aby ich posluchala, lebo podla nabozenstva muzi su za zenu zodpovedny a teda ona by mala ( v extremnom pripade robit, co jej muz povie, v realnom zivote, ak sa mu nebude pacit, napr.ze chces ist vecer na diskoteku s kamaratkami, tak z toho bude poriadna hadka, ak to nebudes respektovat. Deti budu samozrejme moslimovia, a v pripade rozvodu a k budes ty v Egypte, je vysoka sanca, ze deti s tebou nebudu moct odist na slovensko. Hlavne ak si ty krestanka. Pracovat mozes, ale ak nebudes chciet, nebudu ti to zazlievat. Arabi su velmi vasnivy vo vsetkych oblastiach, v dobrom aj v zlom 🙂 V zlom myslim, ze netoleruju neveru aj za cenu, ze by ti mohli od zlosti aj ublizit, hnevaju sa intenzivnejsie ako slovaci. Je dolezite ako bol muz vychovavany doma, takmer na 100percent bude to spravanie kopirovat, znamena to, ze v domacnosti ani prstom nepohne a detsku plienku nikdy neprebali. On bude akoze zodpovedny za financie a veci mimo domu. (ale su snad aj vynimky). a hlaven si nemysli, ze ten tvoj arabko je iny 🙂 oni maju take geny, chudaci , za to vsetko ani nemozu. A este aby som nezbudla spomenut ich bezmedznu lenivost, nepravdovravnost, nedochvilnost a neperfekcionizmus. Ale inak su to celkom mile stvorenia….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/01/2007 14:20  

ok tak teda si mi vsetko povedala co mam cakat a co nie ale neboj sa zatial som sa do Arabka nezabuchla len mam kamaratov a kazdy z nich ma `miluje` ha ha oni su teda riadni klamary to viem a ako ste sa predtym stretavali ked ty si bola na Slovensku a on v Egypte?a myslis ze oni nepodvadzaju?A vlastne v ktorom meste byvas a kde pracujes?alebo prebalujes plienky ked ti s nimi manzel nepomoze :-))))iba srandujem.Inac stale nechapem ako moze byt vztah na dialku napr.ked som bola v Hurgade tak jedem mi povedal ze ma manzelku slovenku ale ona byva v Blave a on v Hurgade lebo koli papierom atd.Ja neviem oni by ti povedali ze ta miluju aj 200krat za den ale komu mozes v dnesnej dobe doverovat a este k tomu na dialku?Ozaj a ked sa mozem opytat kolko rokov si uz v Egypte?a kde ste mali svadbu?o detoch to viem ze budu moslimovia lebo mam kamarata ktory je so Saudskej Arabie tak ten mi vsetko povedal aj o zvykoch nabozenstve a tak inac volam sa Izabel a ty ani vlastne neviem tvoje meno ale to nevadi rada si pokecam aj ked ta nepoznam :-)) no nie tak budem rada ked sa zase ozves ahoj


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/01/2007 14:21  

ok tak teda si mi vsetko povedala co mam cakat a co nie ale neboj sa zatial som sa do Arabka nezabuchla len mam kamaratov a kazdy z nich ma `miluje` ha ha oni su teda riadni klamary to viem a ako ste sa predtym stretavali ked ty si bola na Slovensku a on v Egypte?a myslis ze oni nepodvadzaju?A vlastne v ktorom meste byvas a kde pracujes?alebo prebalujes plienky ked ti s nimi manzel nepomoze :-))))iba srandujem.Inac stale nechapem ako moze byt vztah na dialku napr.ked som bola v Hurgade tak jedem mi povedal ze ma manzelku slovenku ale ona byva v Blave a on v Hurgade lebo koli papierom atd.Ja neviem oni by ti povedali ze ta miluju aj 200krat za den ale komu mozes v dnesnej dobe doverovat a este k tomu na dialku?Ozaj a ked sa mozem opytat kolko rokov si uz v Egypte?a kde ste mali svadbu?o detoch to viem ze budu moslimovia lebo mam kamarata ktory je so Saudskej Arabie tak ten mi vsetko povedal aj o zvykoch nabozenstve a tak inac volam sa Izabel a ty ani vlastne neviem tvoje meno ale to nevadi rada si pokecam aj ked ta nepoznam :-)) no nie tak budem rada ked sa zase ozves ahoj


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
26/01/2007 7:54  

lia sory ale nemala som skor cas ,ja kupujem letenku v ck Five STRARS 1190 glastzgasse6 0043/01/3674242 ,robi tam super pami ta mi najde vzdy tie najlacnjsie aj mi povie koru spolocnostou a v ktorom case.ak by si mala problemy s nemcinou napis mi mail na href=“mailto:budur-abdel@hotmail.com“>budur-abdel@hotmail.com dam ti telefonne cislo na mna a zavolam ti tam cau


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí
Stránka 1 / 152 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.