Slováci v Dánsku  

Stránka 1 / 32 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/06/2006 17:15  

Ahojte vsetci v Dansku! Tak som tu uz aj ja… Jutsky poloostrov.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/07/2006 20:13  

Dobry den,

Nasel jsem Vase inzerat tady. Udelame projekt o pracovnim migraci (dansky etnolog a slovenska fotografka zijici v Cesku). Co delate v Dansku?

S pozdravem,
Lasse Kristensen


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/07/2006 6:00  

Ahoj Tiramisu, som asi 5 dni v dansku v kodani. co tu robis ty? ja som na stazi este asi 2 tyzdne. Ako sa ti paci Dansko?
Ahoj,Lucia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/07/2006 6:01  

Ahoj Tiramisu, som asi 5 dni v dansku v kodani. co tu robis ty? ja som na stazi este asi 2 tyzdne. Ako sa ti paci Dansko?
Ahoj,Lucia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/09/2006 17:33  

Aahojte 🙂 tak a o cca 2 mesiace pribudnem do Danska aj ja 🙂 konkretne HORSENS 🙂 prajem pekny den 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/09/2006 18:42  

Ahoj Veronika,

dufajme ze sa Ti v Dansku zapaci a rychlo si zvyknes. Ja zijem asi 60 km juzne od Horsens, mozno sa uvidime?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/09/2006 16:56  

Ahojte slovenky a slovaci v Dansku!

Prave sa rozhodujem ci do Danska ist, alebo nie a to aj na zaklade moznosti danovych ulav. Vraj mozem usetrit na daniach nemalu ciastku ak preukazem ze platim za byvanie na Slovensku. Co o tom viete, resp. viete mi povedat kde to najdem na webe vysvetlene?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/10/2006 7:31  

Ahoj, pozri si class=“postlink“ href=“http://www.skat.dk“>www.skat.dk. je to v danstine ale su tam kontakty a mozes napisat svoju otazku v anglictine. Alebo skus niektoru z adries na danskslovakisk.dk.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/10/2006 7:33  

Opravujem adresu class=“postlink“ href=“http://www.danskslovakisk.dk“>www.danskslovakisk.dk


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/10/2006 7:25  

všetko možné tu píšete,ale o tom či ste v Dánsku spokojní ste zabudli,tak napíšte aby sme mali prehlad ako to tam vypadá …


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/10/2006 7:55  

Ahoj Leguan!
Mne sa v Dansku paci a som spokojna. Neviem co by si chcel vediet. Hovori sa tu dansky ale bez problemov sa dohovoris anglicky. Platy su dobre, socialna starostlivost vysoka, lekarska starostlivost zadarmo okrem zubara. Ked mas zamestnavatela, pracovne povolenie vybavis cez internet asi za 10 dni. Ceny ubytovania su rozne, zalezi od lokality. Pokial mas legalnu pracu, nemusis pracovat viac ako 37 hodin tyzdenne. Chces vediet este nieco?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/10/2006 12:26  

Ahoj Anka!
Ďakujem ti za rýchlu reakciu.Na budúci týždeň sa mám zúčastniť pohovoru a výberu do zamestnania v DK a možno to vinde a ja si zbalím kufre a pojdem tam makať…tak preto ten záujem.Zatial sa tu velmi málo píše o skutočnom živote v DK a hlavne o ludoch ktorý tam žijú.Pracovať tam budem legálne v nábytkárskej výrobe.Ubytovanie bude 200Eu na mesiac,stravovať sa budem sám tak neviem čo to všetko tam stojí,aký život ma tam čaká…rád si prečítam tvoje radi do života.čaff


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/10/2006 20:08  

Ahoj! Ubytovanie budes mat za skvelu cenu a o stravu sa fakt bat nemusis. Potraviny si mozes kupovat v lacnych supermarketoch napr. Netto, Fakta, Aldi tie su najlacnejsie a kvalita je dobra. Ako priklad mlieko stoji od 5Dk, chlieb tiez, maso kupujeme v ponuke podla druhu, cele kura za 40Dk a podobne. Clieb je sladky, maslo slane to si najdes co ti bude vyhovovat. Na obed Dani jedavaju oblozene chleby- priborom. Zaklad je cierny chlieb, potom nejaka pastika (tie su fakt skvele) alebo masovy narez a zelenina. V obchodoch su regaly len s tym co sa dava na chlebicky. To len aby si sa necudoval ze na obed nie polievka a rezen zo salatom. Kolkom minies na potraviny zalezi na tom ako rychlo sa zorientujes v cenach a chutiach. Hlavne neprepocitavaj kolko je to v Sk lebo zarabat budes v Dk!
Dani ziju stastne, maju dobry socialny system, nevadia im cudzinci, nikam sa neponahlaju a vsetko funguje. Ak chces vediet este nieco konkretnejsie napis odpisem ti. A drzim palce na pohovor. Vela stastia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/10/2006 16:34  

Anka-poriadny vývar /hovedzí,kurací/ z rezancami sa má z čoho uvariť ?Mäsko tam dúfam majú,hrnce tiež,ja rád varím,tak nevidím problema.Neviem ako si tam dlho a ako rýchlo si si tam zvykla a aké si mala šťastie na ludí a prácu.Rád by som vedel aký je tam bežný príjem pre cudzinca,aké sú možnosti s internetom,ako sa tam prenajímajú byty a kolko stoja.Rád by som sa tam dostal a prežil zopár rôčkov, ak sa to bude dať vydržať…prosím napíš mi na href=“mailto:ivaska@post.sk“>ivaska@post.sk ďakujem čaff


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/10/2006 10:54  

Dakujem Anka.

Budem sa zrejme musiet konkretne spytat danoveho uradu v dk. Inak, kde sa ty nachadzas? Je tam nejaka komunita slovakov a cechov? Ja budem zrejme niekde okolo Allerodu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/10/2006 12:37  

TB-ak sa dačo dozvieš o tých daniach,daj vedieť, mňa to tiež zaujíma,lebo chcem aj ja isť do Dk pracovať… ďakujem


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/10/2006 6:41  

TB. Ahoj, ceskoslovenska komunita existuje. Byvam v Kodani a tam sa pravidelne stretavame. Pracujem v ceskej restauracii a ta funguje zaroven ako „informacne stredisko“. Chodia tam aj ti co su zdaleka tak mame prehlad lepsi ako na ambasade. Robime rozne krajanske akcie ako Mikulaske posedenia, teraz chystame maskarny ples a vzdy pride okolo 50 ludi. Ty ides na Jylland a tam je tiez dost slovakov, na Fyne je momentalne partia 10 ludi na farme.
Este k tym daniam – kazda komuna ma inak vysoku dan. Tak sa informuj priamo v tej komune kde budes byvat. Rozdiely su niekolko percent. vela stastia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
13/10/2006 8:44  

Pre všetkých čo chcú ušetriť na daniach ,nech skúsia class=“postlink“ href=“http://www.etsrefunds.sk“>www.etsrefunds.sk možno sa im to podarí … čafte , pekný výkend všetkým


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/10/2006 20:40  

Tak tu ste. Ja som si nevsimol ze pribudla dalsia stranka :).
Napisal som svoj dotaz ohladom dani do kontaktneho formulara na stranke class=“postlink“ href=“http://www.skat.dk“>www.skat.dk, kedze stranka mojej buducej komuny class=“postlink“ href=“http://www.alleroed.dk“>www.alleroed.dk mi nechce nabehnut, ale zatial som nedostal odpoved. Ale v podstate moj buduci zamestnavatel mi poslal taky vzorovy vypocet, podla ktoreho by som mal platit dan 8%. Zda sa mi to trocha malo, ale… zda sa byt doveryhodny. No najradsej by som to aj tak videl niekde v zakone.

Pokial viem, Allerod je nejakych 30 km od Kodane, takze asi obcas zajdem na „knedlo vepro zeli“ :D. A nevies o nejakom slovakovi priamo v Allerode Anka?

leguan a do ktorej casti sa chystas ty? A kedy odlietas? Alebo ides busom/vlakom?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/10/2006 18:29  

Inak ako z Danska (a v Dansku) telefonujete? Oplati sa aktivovat si roaming? Ci radsej prejst na sluzby nejakeho danskeho operatora?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/10/2006 7:13  

TB. Prepac, nevsimla som si podobnost nazvu fakt je to kusok od Kodane.
Zatial neviem o ziadnom slovakovi co je priamo tam ale opytam sa.
Tych 8% sa mi zda malo, ale neviem mozno je nejaka vynimka.
Minimalna celkova dan je 29% + rozne dodatky a potom ulavy. Nepomozem ti to teraz zistit lebo ideme na dovolenku do 30.10.
Roaming je drahy, danskych operatorov je plno a je to lacnejsie, ale aby mi rodina pisala lacne sms z domova mam aj slovensku kartu. Inak vyuzivame skype a kartu na telefonovanie z pevnej linky.
Ked tu budes ozvi sa. Ahoj


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/10/2006 18:53  

Zdravim. Diky za info Anka. Ked (ak) dojdem, tak dam vediet. Inak dostal som odpoved z skat(at)skat.dk a vyzera to, ze tym ze platim za byt na SR dosiahnem danovu ulavu 596 DKr za kazdych 24 hodin v dk. Tato ulava sa podla vsetkeho tyka len dane z prijmu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/11/2006 13:44  

Nuz tak som tu vo Vipperøde, nedaleko Holbæku. Ak tu nahodou niekto okrem mna je a cita toto, nech da vediet. A Anka, mohla by si sem hodit adresu tej ceskej hospody v Kodani? Nech viem(e), kde sa zastavit. Zdravim vas 😉


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/11/2006 14:19  

Gold Prag Gothersgade 29 oproti je ALDI otvorene pondelok – streda 17.00 23.00, stvrtok – sobota 16.00 – 24.00
rezervacie – 33914712, vitaj v Dansku nech sa ti tu dari moje cislo je 50174324 ak budes nieco potrebovat ozvi sa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
15/11/2006 22:21  

Opravujem, to cislo je 39


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/11/2006 10:05  

ahoj od januara 2007 budem v HORSENS co tam ides stvarat?
ja tam budem na eds europska dobrovolnicka sluzba asi rok.
caf jano


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
22/11/2006 16:42  

Dikes Anka. Urcite sa tam niekedy v blizkej dobe zastavim.

Btw – vsetci – keby niekto zhanal spolubyvajuceho vo Farume a okoli, nech da vediet. A keby pracoval v noci, to by bolo este lepsie :). Tu na konci sveta to nie je bohvieco.

Jano – nech sa ti dari


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/11/2006 20:02  

Ahoj! Farum je od nas kusok, ak budes mat cas zastav sa aj u nas doma cislo som uviedla staci sa ozvat. A nie je to koniec sveta je tam pekne. Zavolaj cim skor. V sobotu mame party si vitany.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/12/2006 10:21  

Az teraz som sa dostal na web a mam aj trochu casu. Zdravim vospolok a osobitne teba Anka. Vdaka za party, bolo mi s vami vyborne 🙂 Inak koluju tu reci, ze sa mozno budeme stahovat niekam okolo Farumu, tak v to dufam.
No momentalne riesim problem ako sa dostat cez sviatky domov a po novom roku naspat. Ma niekto nejake napady? Letenka mi pripada zbytocne draha.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
28/12/2006 18:05  

Ahoj anka. Podla toho ako pises som usudil ze budes asi trpezliva a mudra, preto ta chcem poprosit o pomoc. Velmi by som chcel pracovat v Dansku, pretoze sa mi velmi paci tato krajina a ina ma nezaujima. Ovladam zaklady angl., hovorovo nemecky a dokonale polsky. Dokazala by si mi pomoct so ziskanim prace? Som CNC technik ale zobral by som cokolvek pokial by som sa nenaucil danscinu. Aj v kuchiny, hovorim cokolvek urobim, aby som sa tam dostal. PS: agenturam neverim a nemozem ryskovat koli financiam.

Za odpoved vopred dakujem


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí
Stránka 1 / 32 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.