Slováci v Bulharsku  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/03/2007 20:39  

Slovaci v Bulharsku?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/03/2007 3:07  

Ahoj, rada by som nadviazala kontakt so Slovakmi, alebo slovensky,cesky,ci anglicky hovoriacimi obyvatelmi Bulharska.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/03/2007 18:10  

Zdravim, ja som tu v Bulharsku zatial dva mesiace. Predbezne som tu na rok… a mozno aj na dlhsie. Uvidime. Inak som v Sofii, v Studentski Grad. 😉 Tam kde to zije.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
03/04/2007 2:21  

ahoj Rado,posielam pozdrav do Bulharska,uz sa neviem dockat ked sa o par mesiacov budem valat na bulharskych plazach;planujem sa presidlit do bulharska na trvalo,postupne.Ako sa tam zije?Aki su ludia?Co komunikacia a tak.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/08/2007 19:31  

Ahojte vsetci slovaci zijuci v BG. Ja som vo Varna a budem rada, ked sa ozvete.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/08/2007 12:36  

Ahoj Mrska, asi si tu budeme dopisovat len my dve, haha! Andrea.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
27/06/2008 17:10  

Ahoj ešte si v Bulharku ?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/08/2008 19:44  

ahoj ,.ako je vo varne?. zijes tam aj pracujes? napis ako sa tam zije,.dakujem 🙂


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/08/2008 18:24  

Zdravím všetkých rodákov a rodáčky;)
Iste mi dáte za pravdu, keď poviem, že byť v cudzine má (okrem zopár nevýhod) kopec výhod. Jednou z nich určite je, že človek v nej vidí a zažije veci, o ktorých sa našincovi môže len snívať…
Preto sa obraciam na Vás všetkých, ktorí pracujete či už ako au-pair, alebo ako zamestnanec/ dobrovoľník v Care house, v Camphille, či v mimovládke, alebo ste zažili milú príhodu s človekom s mentálnym postihnutím alebo s človekom s autizmom.
Podeľte sa prosím so svojou skúsenosťou, zážitkom, či postrehom (pozitívnym i negatívnym) aj s nami tu na Slovensku…
Portál class=“postlink“ href=“http://www.rojko.sk“>www.rojko.sk je venovaný všetkým našim kamarátom (ľuďom s mentálnym postihnutím a ľuďom s autizmom) i všetkým tým, ktorí s nimi žijeme, pracujeme, vychovávame ich, kamarátime sa s nimi, alebo ich chceme „len“ spoznať…
Cieľom portálu je zachytiť veci vážne i nevážne, nové i zaujímavé, ktoré sa priamo, či nepriamo dotýkajú života ľudí s mentálnym postihnutím a ľudí s autizmom.
Veľa pohody a pekných spomienok na Slovensko všetkým exilákom;)

Ďakujeme a tešíme sa na každý príspevok….
Róbert Oreský
href=“mailto:ozclovek@gmail.com“>ozclovek@gmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/10/2008 14:19  

Ahoj Mrska! Este stale si v Bg? Ja mam pritela Bulhara. Ja momentalne pendlujem medzi Sk a USA, kde on zije, ale tak za rok sa planujeme usadit v Bulharsku a zrejme to bude Varna. Ako by si zhodnotila pracovne moznosti pre Slovenku? Ak si najdes cas napis par rad, isto mi to pomoze, dakujem:o)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/12/2008 5:27  

ahojte ako sa mate volam sa robert a byvam v bulharsku mal by som plan ,myslienku zalozme spol slovakou v bulharsku -cielom bude si pomahat


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/02/2009 22:55  

Ahojte,kto zije v BG?Moj manzel je bulhar,tak rada spoznam niekoho,s kym by som bola v kontakte,na priatelstvo a hlavne vediet,ze clovek v cudzom svete nieje sam,dakujem…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/02/2009 22:58  

mail piste


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
12/05/2009 16:25  

ahojte, mám priateľa Bulhara a za pár mesiacov snáď manžela 🙂 a tak ma napadlo, aké to tam je pre Slovenky resp.cudzinky…čo práca, jazyk, ľudia, bývanie a taaak. Sem-tam sa pohrávám s otázkou „čo keby sme to tam išli skúsiť na dlhšie ako na 3 týždne dovolenky“. On samozrejme nemá problém ale čo ja a jazyk a práca a taaak…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
14/05/2009 13:14  

Ahoj Marcela,a odkial je ten tvoj buduci manzel?inac drzim palce,aby vam to vyslo…oni su troska ina mentalita a s mojim je to niekedy dost tazke ti pravdu poviem,ale inac som spokojna,milujem bulharsko,ale zivot tam,no neviem,ja ovladam jazyk,aj ty sa naucis,ved je to slovansky,tak nieje problem,len ta gramatika je troska tazka a co sa tyka praci,tazko a tie vyplaty ani nehovorim,nula bodov a vsetko je tam drahe…ak budes mat zaujem,tak sa ozvi,mohli by sme pokecat,o.k.?tak sa maj pekne,pa.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
15/05/2009 18:45  

Konecne sa to tu ako, tak rozhybalo a pribudlo niekolko potencionalnych exilacok.
Ja zijem v BG 4 roky, presnejsie vo Varne aj ked pred par mesiacmi sme sa rozhodli skusit hory a momentalne sa nachadzame pri Bansko (2 hod. od Sofie).
Mne sa v BG viac paci ako nie a velmi rychlo som si tu zvykla. Samozrejme, ze to tu nieje idealne ale to nieje nikde.
Budem rada ak sa so mnou skontaktujete, ked sa predsa len pre Bulharsko rozhodnete. href=“mailto:hviezdulienka@hotmail.com“>hviezdulienka@hotmail.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/05/2009 6:48  

Ahoj, no či sa „niekedy“ rozhodneme..snáď ano, veď uvidíme. Čo jazyk a práca? Rýchlo si sa prisposobila? Plánujete v BG zostať? A ako si sa tam vlastne dostala? Vačšina ľudí má BG spojené maximálne s dovolenkou a nie trvalým žitím. Pa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/10/2009 10:13  

Ahojte,muzou se mi ozvat nejaci Cesi nebo Slovaci zijici v Bulharsku?S pritelem bychom radi navstivili toto misto a popripade i zustali,ale pred tim bych chtela byt informovna….Dekuji za rady.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
28/10/2009 13:16  

Ahoj Lucie. Ak chceš pýtaj sa a ked budem vediet odpoviem na tvoje dotazy ohladne BG. Tiež by ma zaujímalo (nie je to patrné z tvoho dotazu) či sa tam chystáte na dlhšiu dovolenku…alebo?


ReagovaťCitovať
 paita
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 2
22/03/2010 14:59  

Ahojte, vidim ze Vas je dost 🙂 to som rada …. tak len pre ifno, aj ked dost neskoro odpovedam, v Bulharsku existuje Cesko – Slovensky klub pre slovakov a cechov, zijucich tu, mozete najst, ak mate zauiem, na Facebooku skupina Slovaci a Cesi – zijeme v Bulharsku, tak uz je nekolko krajanov, a je cielom pomahat si zoznamit sa a t.d. a pobocky klubu su vo Varne, Sofii a Plovdivu, mozno aj inde, ale ja zatial oto neviem Pozdravujem Vas a tesim sa na stretnutie na Facebooku


ReagovaťCitovať
 TomLee
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 4
19/08/2011 13:29  

Ahoj

Ponukam pracu z domu cez internet pre Slovensko – Bulharsky hovoriacu osobu ak mas zaujem pis.

S pozdravom Tomas


ReagovaťCitovať
 cashmere
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 3
23/03/2014 12:19  

Ahojte. Hľadám niekoho na preklad internetového obchodu do bulharského jazyka, odmena je 250€ (približne 50-60 normostrán textu). Máme záujem i o dlhodobú spoluprácu (komunikácia so zákazníkmi atď). Viac info cez správy alebo href=“mailto:info@kasmir.sk“>info@kasmir.sk. Ďakujem!


ReagovaťCitovať
 Martinez
Zaregistroval sa v roku 2018
Príspevky: 298
22/05/2019 20:06  

Ahoj vsetci, neviete nahodou niekto o praci v Bulharsku?


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.