Slováci na Novom Zélande

Možnosť nadviazania kontaktov medzi Slovákmi žijúcimi v tom istom meste či regióne

Poslaťod lovac » 04 Okt 2006 17:49

vladne stipko pre zahranicnych doktorandov. je to pekna suma, moze sa z toho vyziť, ale my ideme aj s dvoma detmi, tak si aj muž bude hľadať pracu.
určite pozdrav Tahiti. nepotrbuješ nejakych nosičov batožín? hlásime sa :-)
lovac

Poslaťod lovac » 16 Okt 2006 09:39

Peto, checkni si maily.
lovac

Poslaťod Mimi » 26 Okt 2006 06:20

Haloooo, je tu nejaky slovak na Novom Zelande?,my sme tu 4 slovaci....pokecame?
Mimi

Poslaťod peter » 15 Dec 2006 15:16

Zbieram informacie o moznostiach prace na NZ pre mna a moju priatelku. Boli by sme velmi radi keby nam niekto vedel a chcel poradit pripadne priamo nieco dohodnut. cernecky.peter@azet.sk
peter

Poslaťod veronika » 18 Dec 2006 19:53

ahojte vsetci na novom zelande a v australii...14.01.2007 odlietam najskor do sydney a potom na novy zeland...takze ked sa najdu nejaki normali ludia co sa tam chu stretnut a pokecat,pripadne nieco poukazovat alebo dat nejake radi tak ma nevahajte kontaktovat 8)
chuchy@post.sk ,veronikasuskova@gmail.com
veronika

Poslaťod Jaro » 28 Dec 2006 17:42

Ahojte

Spolu s priatelkou uz viac ako rok zijeme v UK kde mame obaja job v odbore, ktory sme vystudovali. Zivot v UK sa nam velmi paci, no aj napriek tomu by sme si radi na nejaky cas (rok-dva) vyskusali zivot aj na Novom Zelande. Kedze to ale s pracovnym povolenim na NZ nie je take jednoduche ako v UK, hladame kontakt na niekoho, kto presiel celou tou masineriou papierovaciek a uradovaciek a je ochotny sa o svoje skusenosti aspon scasti podelit.

Samozrejme nejake informacie o tom, cim treba prejst sme uz za tych par mesiacov co o tom uvazujeme nazbierali, chyba nam vsak trochu prakticky pohlad na vec, kedze realita moze byt (a zrejme aj je) trochu ina.

Ak mate zaujem a ochotu, ozvite sa prosim na moju emailovu adresu. Budeme radi. Vdaka.

Jaro
jaroslav.kuruc@gmail.com
Jaro

Poslaťod Dusan » 02 Jan 2007 08:45

Je tu niekto na pokec?
Dusan

Poslaťod Elena » 18 Jan 2007 08:07

Ak mate zaujem o dobru diskusiu na nete
doporucujem : www.prop.sk
Necenzurovane citanie o politike.
Elena

Poslaťod Jana » 06 Mar 2007 20:46

Ludkovia, ako je to daleko z Auclandu do Queenstownu a da sa tam dostat busom, alebo niecim za 2 dni?
Jana

Poslaťod jan » 12 Mar 2007 09:39

Podla toho ako sa pitas asi si si ani nepozrela mapu NZ pretoze sa Aucland je na severe severneho ostrova a Queenstown je na juhu juzneho ak si to ale dobre naplanujes za dva dni sa dostanes ale celi cas budes sediet v autobuse a NZ budes vidiet iba z jeho okna... Pravdaze ze to skus takto pravdaze neviem kolko mas na NZ?? Ja byvam v Chch
jan

Poslaťod Martina » 17 Mar 2007 02:49

Mozem sa spytat preco chces ist autobusom? S lietadlom to mas za dve hodiny a asi ta to vyjde aj lacnejsie.
Martina

Poslaťod maros261 » 25 Mar 2007 16:27

Ja sa nachadzam na islande aj s priatelkou ako sa da dostat na zeland a ake spolocnosti tam letia a ako to tam je s pracou poradte mi dakujem ludkovia
maros261

Poslaťod Peter BA » 10 Máj 2007 22:01

Ahoj, chcel by som v januari 2008 vybehnut na Novy Zeland, skusit oberanie ovocia na farmach a popozerat krajinu. Chysta sa niekto? Popripade ak uz niekto bol na farme, potesili by nejake postrehy a skusenosti. Dakujem :)
Peter BA

Poslaťod martin » 24 Máj 2007 16:16

ahojte rad by som sa dozvedel nieco viac o imigracnom procese na novy zeland,,kedze sa tam chceme ako rodinka usadit..dakujem
martin

Poslaťod Martin » 31 Máj 2007 04:56

ahojte chcel by som zistit ci tu je niekto kto byva v aucklande a chcel/a by sa stretnut so slovakom zijucim tu v aucklande
Martin

Poslaťod Denisa » 04 Jún 2007 09:18

ahoj, oplati sa viacej kupiť cestovny sieťovy adapter do zasuvky na novom zelande, neviem ale či ho tam dostať, vieš mi poradiť? lebo na SR ho maju predražený, a jediný typ. Ďakujem pekne,
Denisa
Denisa

Poslaťod Juro » 06 Jún 2007 07:51

Ahojte,

začiatkom septembra odchadzam na NZ. Mal by som byť cca 3 mesiace v Queenstown-e. Neviem sa na net-e dopatrať, aké počasie obvykle býva na južnom ostrove, takže stále rozmýšľam, čo si vlastne pobaliť. Vie mi niekto poradiť? Ešte jedna otázka - pri udelení víz by som sa mal preukázať hotovosťou alebo mi stačia výpisy z účtu? Aký typ karty si mám vziať Visa alebo Maestro? Prípadne, nájdu sa nejakí rodáci, s ktorými by som sa tam mohol stretnúť? Ďakujem.
Juro

Poslaťod Jano » 12 Jún 2007 23:28

Dobry den vsetkym ktory navstevuju tuto stranku aj inym...
Pisem sem preto lebo sa mi stal zazrak, narodila sa mi dcerka. Potrebujem vsak pomoc! Rozhodli sme sa kvoli nasel malickej odist z Europy na Novy zeland a tam ostat zit, a vychovavat nasu malicku v tomto svete. Ak by mi niekto hocijako vedel pomoct budeme stastny, aj rada, aj podpora je pomoc.
Dakujem Jano
Jano

Poslaťod zuzana » 19 Jún 2007 13:53

Ahojte, uz dlho ma drzi myslienka vycestovat na Novy Zeland (zbieram odvahu:)). Prosim vas, vedel mi niekto dat nejaky kontakt alebo mail, kde by som ziskala nejake dobre info (co, kde, ako)

Dakujeeeeem a prajem krasny den
zuzana

Poslaťod Juro » 19 Jún 2007 15:35

Ahoj Zuzka,

skús sa pozrieť sem:
http://www.novyzeland.co.nz/slevove_karty.htm.

Keď som sa rozhodoval kam sa ísť pozrieť, tu som našiel základné info. Ale samozrejme zdrojov je podstatne viac. Záleží na tom, za akým účelom chceš vycestovať.

Držím palce.

Juro
Juro

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kontakty v exile

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia