Slováci na Novom Zélande

Možnosť nadviazania kontaktov medzi Slovákmi žijúcimi v tom istom meste či regióne

Poslaťod ewengra » 29 Okt 2009 21:33

rada by som upozornila vsetkych zaujemcov o pracu na NZ, ktori si vybrali ako zastitu agenturu LOTTY /RTW - pan Cech). vsetci by ste mali vediet, ze to co ponukaju, je jedno velke klamstvo. myslim ze tu na exile uz padlo spominane meno v suvislosti s velkymi nesplnenymi slubmi a vysokym poplatkami za v podstate nelegalne veci. ja osobne som sa zucastnila stretnutia cez agenturu lotty v bratislave - a radim vam vsetkym zaujemcom, usetrite si radsej tie peniaze i cestu, nestoji to zato. agentura nabulika ludom hluposti - pracu po cely rok, vysoke mzdy, kompletny servis a asistenciu a ziada okamite poplatky za nic konkretne + pani, ktora stretnute viedla nikdy nebola na NZ nevedela podat absolutne ziadnu informaciu (ziadala zaplatenie poplatku 200 euro az potom info). stalo sa mnoho pripadov, kedy sa ludia museli vratit bez prace s prazdnymi vreckami alebo boli deportovani priamo z letiska, pretoe agentura radi ludom prist ako turista a po par dnoch si poziadat pracovne viza (co sice je mozne, ale v podstate nelegane, pretoze imigracny uradnik pri vstupe do krajiny ludi preveruje za akym ucelom do krajiny idete, a ak poviete ze cestovat, ale hned na druhy den si podate aplikaciu o SSE viza, urady to hodnotia ako podvod!)
pri imigracnej vstupnej kontrole, je jasne ze ak ste napriklad sam/sama, mate maly kufor s viac menej pacovnymi vecami a ziaden naznak ze by ste isli skutocne cestovat, ste okamzite podozrivi a mozu vas priamo obratit spat do europy - co sa za posledne obdobie stava slovenskym obcanom coraz castejsie vdaka LOTTY/RTW.
ja sama sa chystam coskoro s priatelom na novy zeland cestovat a nerada by som prisla o tuto jedinecnu moznost kvoli agenturam, moze sa totiz velmi lahko stat ze slovakom opat zavedu povinnu vizovu povinnost
prosim vas vsetkych potencialnych zakaznikov LOTTY, dobre si premyslite ci vam to za ten risk stoji. Novy zeland nie je zrovna najblzsia destinacia a cesta tam nestoji prave najmenej :)

P.S: tento prispevok podavam v podstate kvoli tomu, lebo si myslim, ze na slovenskych forach je malo informacii a verim tomu ze je vela ludi co skutocne nemaju odkial vediet tieto fakty, pretoze na nete je malo infos o NZ a mozno nevedia dostatocne dobre po anglicky, aby si vsetko nastudovali na www.immigration.govt.nz
ja sama som mala dho problem dozvediet sa nieco o NZ a slovakoch a este budem od Vas skusenejsich istotne potreboat par rad...
drzim palce vsetkym cestovatelom! :)
ewengra

Poslaťod Hosť » 30 Okt 2009 15:07

Zdravim vsetkych cestovatelov , ty co su uz na NZ alebo sa len chystaju. Chystam sa odist na NZ v decembri , len som chcela vediet ako je to s vymenou penazi je lepsie si zobrat Euro , US dollars alebo hned NZ dollars ? a este jednu vec chceme si tam kupit auto (camper van) vie mi niekto poradit ake su najvyhodnejsie kupit (benzin dizel? ) a ake znacky aut su najlepsie?

Dakujem !
Hosť

Poslaťod Juraj » 30 Okt 2009 15:49

Stop okradaniu,tunelovaniu,zdieraniu slovenskeho ludu pod Tatrami a Slovenska cez podvodnikov,spekulantov,tiezfukcionarov zahr.Slovakov zdruzeni,organizacii.spolkom najme v zamori a krajinach G7 kde sa ta haved poamerikanizovana zabava,plesaju,radovanky,marnotratne veci,turistiku dio Izraela medzi svojich zo zenami ako predseda chazar Skalsky,lutrertansky antikrist a farizej Rev.Toth z Kanady a jeho zena chazarka V.Tothova.Vylet tejto svetej ridzo slovenskej turistickej sobranky vyvolenich nazvu,cuduju sa zahr.Slovaci nazvu cynicky drzo chrapunky podvodom Dni slovenskeho zahranicia v Izraeli.Tam kde maju svojich predkov oni ale kde nikdy neziola vyznamna,pocetnejsia sl. komunita.Toto je udajne v ramci pomoci zahr.Slovakov maska a SR sa tuneluje a vykrada kriminalno,nekalo za spol;uprace skorumpovaneho statneho uradu USZvZ!
Citaj kde idu tvoje dane a co znaci pomoc podla kriminalnikov a statnych zamestnancov st. uradu
www.uszz.sk V uvodenj stranke hore klikni na Dotacie.Tam je prehlad toku financii urcenych na pomoc zahr.Slovakov a sprav si nazor co je tu pomoc a co zlodejina drze vykradanie a okradanie.
Stop SZSZ a podobnym tunelom na okradanie Slovenska!
Juraj

Poslaťod re ewengra » 01 Nov 2009 06:49

dakujem za prispevok, koncene niekto s rozumom
dufam, ze aj ostatni co su momentalne mimo si ho precitaju lebo mas uplnu pravdu
imigracne urady uz maju jedno oko na lotty, buhuzial to agenturu nezastavi/nebrani im jednoducho v zalozeni inej
slovaci mozu pomoct tym, ze nahlasia poskodenie policii, lebo lotty podvadza a pan cech nie je ani len zaregistrovany ako imigracny agen (novy zeland menil zakon a zatial sa iba 172 agentur registrovalo pana cecha velmi na zozname nevidiet ani lotty/rtw - co znamena ze vsetci co cetuju sem cez agenturu su vlastne nelegalni)
o pracovne viza treba ziadat pred prichodom na novy zeland, pozrite si aj webovu stranku ministerstva zahranicnych veci ak vam anglina tak nejde
re ewengra

Poslaťod re tomas » 01 Nov 2009 06:53

o pracovne viza ziadaj v new zealand high commission/house je na piccadily, pozor nie su otvoreni cely den
na turisticke viza cestovat neodporucam, vzhladom k tomu ze preveruju nielen peniaze/ucty / dostatok financii na cestovanie (1000 mesiac) ale aj ci ma ten clovek aj zamestnanie, a ak ano potvrdenie ze je na tak dlhej dovolenke
bohuzial vdaka agenturam ako lotty a tvz cestovatelom ktori si hned menili viza na pracovne a vselijako sa snazili pracovny pobyt predlzit uradnici uz nevitaju slovakov s ovtorenou narucou ale podozrievanim ze nie su turisti,
pozor mozu ta jednoducho otocit na dalsie lietadlo spat do londyna
re tomas

Poslaťod Hosť » 03 Nov 2009 13:22

Tak co , najde sa niekto kto mi poradi aku menu traba brat na NZ??? co je najvyhodnejsie ?

Dakujem
Hosť

Poslaťod :) » 03 Nov 2009 15:44

NZ dolar :D
:)

Poslaťod Adka » 10 Nov 2009 09:07

poradim vam,hlavne nepracujte na cierno,pokial ste este neobdrzali papiere z immigracky.
Adka

Poslaťod skolo » 11 Nov 2009 20:39

akukolvek menu ti v aucklande na letisku vymenia za NZD alebo pouzijes bankomat..
skolo

Poslaťod palo » 13 Nov 2009 03:53

caute 24 januara letim do aucklandu. chcem ostat na zelande tak 3 az 4 mesiace viacmenej cestovat. kebyze ma nekto podobny plan a bude vtom case v aucklande ozvite sa rad sa pridam alebo sa mozne stretnut v auck. na pokec co a ako kam sa oplati ist toto je moj email palky80@centrum.sk
palo

Poslaťod palo » 13 Nov 2009 03:54

caute 24 januara letim do aucklandu. chcem ostat na zelande tak 3 az 4 mesiace viacmenej cestovat. kebyze ma nekto podobny plan a bude vtom case v aucklande ozvite sa rad sa pridam alebo sa mozne stretnut v auck. na pokec co a ako kam sa oplati ist toto je moj email palky80@centrum.sk
palo

Poslaťod Zuzana » 16 Nov 2009 06:55

Ahojte, hladam kamaratky, mamicky , znamych, byvam na NOrth Shore, Albany/Glenfield, Unsworth Heights area. Ozvite sa.
Zuzana

Poslaťod skolo » 16 Nov 2009 19:57

rada pre tych co to chcu skusit s SSE work permit
Kedze slovaci working holiday nemaju stale (zdravim uradnikov na min. zahr. veci, dufam ze oni su spokojni) , jediny sposob ako si popri cestovani nieco zarobit je tento permit. prave som to absolvovala..
Oficialne vas s tymto permitom moze zamestnat len farmar ktory mam sse licenciu . na severnom ostrove nie je jediny taky, niekolko ich je v central otago. toto vam povedia v kazdom office picknz a poslu vas do central otago - ale tam zacina sezona az koncom decembra - oberanie ceresni. na severe sezona zacala, od tohoto tyzdna je prace celkom dost. SSE permit vybavite osobne na pobockach imigracnych uradoch, je ich viacero : auckland, palmerston north, welington.. je to na immigration.govt.nz. Tam vam to daju bez problemov na pockanie , treba k tomu: vyplnit ziadost + vypis z uctu ze mate na kupu spiatocnej letenky alebo spiatocnu letenku (alebo oboje) + fotka pasoveho formatu + 200nzd. Picknz je vam vybavi ird number - odporucam ich na to pouzit, budete to mat nasledujuci den, postou to trva viac ako tyzden.
Dufam ze niekomu som pomohla, kedze mne tieto informacie chybali.
Drzim palce!
p.s. ta krajina urcite stoji za to!
skolo

Poslaťod re SKOLO » 16 Nov 2009 20:40

no este si nepisala akym podvodom si sa dostala na novy zeland - asi ako turista :
TURISTI SU V POSLEDNOM CASE POD DOHLADOM VSETKYCH IMIGRACNYCH PRACOVNIKOV, LEBO EVIDUJU VELA ZIADOSTI OD TVZ. TURISTOV, su si vedomi ze Slovaci su klamari a pri vstupe na novy zeland klamu, ze nie nebudu pracovat, alebo nezamyslaju a pri prvej moznosti ziadaju o povolenie
severny ostrov: moznosti plno, hlavne v hawkes bay,
pozor ale: pamatajte, sezony su tu opacne, neocakavajte ze tu budete jablka oberat v septembri a pod.
teraz sa oberaju jahody a ine berries...
re SKOLO

Poslaťod Hosť » 17 Nov 2009 04:13

ano, obrovskym podvodom som sa sem dostala - ale tak je to koncipovane!! o work permit mozes poziadat len na NZ a inak ako turista sa sem nedostanes. tak pre koho tento typ pracovneho povolenia vymysleli? -ma pomoct farmarom pokryt potrebu sezonnych pracovnikov . farmar sa potesi cloveku co pre neho par mesiacov poctivo a dobre robi .tak svedomie mam ciste, az za taky podvod to nepokladam a myslim ze tejto krajine neskodim.
Samozrejme ovela radsej by som oficialne poziadala o working holiday a isla sem s kludom ako kopec lenivych americanov, anglicanov, nemcov...
A ty ma obvinujes z podvodu lebo si tu a v suchu - predpokladam. keby si bol na mieste ludi co tuzia sa sem na par mesiacov dostat a cestovat ale potrebuju si aj trochu zarobit, hovoril by si inak.
zdravim ta, ahoj.
Hosť

Poslaťod dodo » 18 Nov 2009 00:33

ahoj,je to sice 3 roky stare ,ale bolo by pekne ,ak sa ozvete.
ja som Dodo a chystam sa s kamosom fotit NZ pre cestovku koncom marca 2010.d
dodo

Poslaťod dodo » 18 Nov 2009 00:34

ahoj,je to sice 3 roky stare ,ale bolo by pekne ,ak sa ozvete.
ja som Dodo a chystam sa s kamosom fotit NZ pre cestovku koncom marca 2010.d
dodo

Poslaťod re ANONYMNY » 18 Nov 2009 07:51

O pracovne viza sa da ziadat na New Zealand High Commission v Londyne, kde som ziadal sam, a dostal som, ano nie je to take lahke ako oklamat imigracneho pracovnika pri vstupe ze nie nechcem tu pracovat, ani len nahodou nie a deklarovat to aj na passanger document (co je mimochodom legalne tlacivo), nemal som to lahke a musel som dostudovat kurzy robit atd, no nepodvadzal som SSE boli zavedene specificky hlavne pre ludi z ostrovov pacifiku, na kratkodobu pracu v case oberania, okrem toho pises uz neaktualne, vela farmarov (zelenina, ovocie) tu bankrotuje, a na maso/mlieko farmari este nie su registrovani na SSE permit s imigracnym, staci si pozriet zoznam,
bolo by iba dobre ak by si sa zamyslela nad tym co pises, uz vela slovakov vratili a imigracni pracovnici su na pozore a slovaci su vopred 'zamarkovani' prave koli vysokemu pomeru % ziadali vstup ako turisti a potom 'prepli' na SSE work permit, kto neveri nech si pozrie aj rady ministerstva zahranicnych veci a jasne varovanie:
kto chce ist na novy zeland pracovat musi o viza poziadat vopred,
je tu viac ako 300 kategorii viz, staci si vybrat v ktorej clovek splna podmienky, netreba podvadzat a klamat !!! a mimochodom SSE su iba jediny krat na zivot, ak o ne poziadate a z turistych viz, budete v ich registri imigracnom a v buducnosti vam odmietnu vstup, stoji to zato???
re ANONYMNY

Poslaťod Hosť » 22 Nov 2009 15:51

Ahojte cestovatelia ,
Chystame sa na Novy Zeland v decembri , chceme si kupit auto (campervan) vedel by mi niekto povedat ako sa pohybuju ceny takychto auto ?? v NZ dollars?

Dakujem !
Hosť

Poslaťod anonym » 22 Nov 2009 23:14

chod na www.trademe.co.nz tam mas rozne auta a aj ceny
anonym

PredchádzajúciĎalší

Späť na Kontakty v exile

• Príbuzné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia