Slovenky v Kasablanke  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/12/2007 22:25  

ahojte,
mam priatela z Casablanky. hladam kontakt na nejaku slovenku, ktora tam zije. chcela bom sa tam prestahovat. je to pre mna ale cudzia krajina a mam trochu strach. potrebovala by som informacie od nezavisleho cloveka, ktory by mi vedel poradit ake by som tam mala moznosti. zivot, prac atd. dakujem.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/12/2007 21:14  

neodporucam ani na dovolenku, nie to este na zivot. ber tuto radu vazne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/12/2007 0:06  

teda ludia,
teraz mam vazne strach. jedna reakcia, ktora mi len pridala na pochybnostiach. cakala som nejaku podporu. ale jankovi velmi dakujem. naozaj tovoju radu beriem vazne a premyslam. cim dalej, tym viac. mas aj nejaky konkretny dovod?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/01/2008 0:18  

katika rozmysli si bud rozvazna dpovedz si najpr na niake otazky maroco je chudobna krajina bude mat tvoj priatel financie na to aby si mohla pricestovat min raz za rok?vies arabsky?odporucam aby si sa naucila zaklady pred tym ako tam vobec pojdes, ako chcete byvat? Ako chcete byvat ked so svokrovcami a ak ma tvoj priatel 5 surodencov aktori maju deti kazdy i po 3 DETI tak sa do 2 mesiacov budes chciet odstahovat lebo arabi ziju velmi spolocensky rodinny zivot a velmi casto sa stretavaju skoro kazdy den tak by si to mozno citila stratu sukromia tak sa ho vopred opitaj ako ti zabezpeci byvanie. A co vies o islame? AKY JE TVOJ PRIATEL MOSLIM? JE SILNE VERIACI? AK ANO TAK DUFAM ZE VIE ZE KED SI BERIE KRESTANKU TAK JEHO POVINNOSTOU RESPEKTOVAT TVOJU VIERU. AK MU NEZALEZI NA jeho VIERE A RESPEKTUJE TA TAK FAJN. VIES JE VELA DIEVCAT KTORE SA ZALUBILI A HRR BRR IDEME A ICH MANZELIA IM NIC NEVYSVETLILI VSAK ONY SI ZVYKNU JE TO NAJHORSIE PRETOZE DOSTALI SOK LEBO MUSELI ROBIT TAKE VECI ALEBO VSETKO BOLO INE ZE Z TOHO BOLI DIEVCATA SKLAMANE A TAK ZACALI PROBLEMY, NAPR:ked chce aby si sa zahalila podotykam ze moslimky to nerobia lebo im to otec muz prikazal ale preto lebo to vychadza z ich viery je to v korane a lebo ony to chcu ked veria v boha hijab nie je tradicia ony si vazia svoje telo takym sposobom a je to pre nich sloboda nie natlak ak su to moslimovia podla islamu nie tradicii tak si neskutocne muzi vazia zeny, a zeny nie su podradenne pod muzmi v islame su si rovnocenni a muz ma by pred zenou len v POVINNOSTIACH KTORE SA TYKAJU ZABEZPECENIA ZENY A RODINY.TY KED ZAROBIS NIE SI POVINNA PODLA ISLAMU PRISPIEVAT DO RODDINNEHO ROZPOCTU AK TO NIEJE POTREBNE TIE PENIAZE SU LEN PRE TEBE S TYM ZE MANZEL SA POSTARA O TEBA . Ked to muz chce od nemoslimky svjej zeny je to len koli tomu ze mozno kde ziju nie su zeny bez prikryvky na hlave -hijab a tak by si vyvolala rozruch a ked si blondina tak to my ver a to sa nejedna len o muzov ale aj o zeny,pretoze to je pre nich to iste ako keby u nas po pade komunizmu prisiel african do niakej dedinky, ale tusim v marocu je to ok v niektorych mestach ze ani domace sa nezahaluju tak sa informuj.Ak je tvoj priatel moslim ale pozor ktory sa neriadi islamom ale tradiiciami pretoze na islame nie je nic zle ale moze byt nespravne pochopeni napr.povolenie muza byt zenu napr.aj vela nevzdelanych moslimov si mysli, ze je to povolene ale to je naj hovadina ked si student mediciny precita knihu este neni doktor nie musi mu to vysvetlit,tak taka sura sa v korane nachadza je to sura zeny ale tym bitim je myslene tak ze ju mas udriet ako zubnu kefkou nezanechat ani cerveny fliacik toboz modrinu a vobec na tvar nie v islame sa ani deti nemozu bit po tvari len p ruke a po zadku bez zanechania cerveneho flaku lebo to je ako keby si sa nad dieta povysoval ale v islame su si rovny len zdielaju ine roly ale len boh je najvyssii a ked tvoj priatel nevie o islame nic a zije podla tradiicii tak RUKY PREC OD NEHO LEBO STRASNE TRADICIE VZNIKLI PRED ISLAMOM ALE NIEKTORY SI MYSLIA, ZE TO JE ISLAM CHYBA. CO SA TYKA MNOHOZENSTVA UZATVOR SI PRED MANZELSKU ZMLUVU KTORU MOSLIM MUSI DODRZAT LEBO JE TO AJ ZAVEZOK VOCI BOHU NEMOZES MU ZAKAZAT SI ZOBRAT DALSIU ZENU LEBO JE TO POVOLENE ALE MOZES TAM DAT ZE STE PO TOM AUTOMATICKY ROZVEDENI DAJ SI TAM DO ZMLUVI AJ DETI AK BUDETE MAT A AJ PENAZNU SUMU KTORU TI MUSI VYPLATIT AK SA ROZVEDIETE TO SU JEHO POVINNOSTI AJ TVOJE PRAVA DAJ SI TAM AJ TO ZE MUSIS NAVSTIVIT RODINU 1 ZA ROK NAPR.AK JE VERIACI TAK TO MUSI DODRZAT .A ESTE NIECO V MAROCU JE VELMI HORUCO DUSNO A PRACH A SPINA NA ULICIACH ZIADNY SYSTEM ALE ZIADNY AK CHCETE MAT DETI TAK JE LEPSIE AK SA TVOJ BUDUCI LEN KOLI ICH VZDELANIU RADSEJ NAJDE ROBOTU V INEJ AREBSKEJ KRAJINE NAPR.EMIRATY ,KUWAIT,OMAN,KATAR DA SA TO LEN TO BUDE TAZSIE A TAK BY STE ISLI DO CASABLANKY IBA NA PRAZDNINY. MOJ MUZ JE ARAB NIEJE Z MAROCA ALE MAM ODTIAL ZNAMYCH. A KED CHCES VIDIET CASABLANKU TAK SI PUSTI CEZ NET ARCHIV MARKIZI A TEN PROGRAM SA VOLA NIECO TIENE AFRIKY TUSIM HNED PRVA CAST. TAK RADIM ROZPRAVAT ROZPRAVAT A DRZIM PALCE DAJ VEDIET AKO TO DOPADLO


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/01/2008 2:51  

Katika, bola som parkrat v Casablance pracovne, sice len na 1 -2 dni, ale viackrat.Konkretne v centre Casy, a poviem ti, nikdy by som tak nechcela zit. Mesto je spinave, premavka hrozna. Stacilo mi ked som vysla z hotela vedla do obchodu, uz som mala za sebou huf chlapov ktory isli za mnou a vypiskovali po mne (a to nie som blondina) Pre samu zensku ist na ulicu je to nebezpecne. A vzdy som videla na ulici nejaku tu bitku. Je tam chudoba, ludia ziju na plazi v chatrciach, alebo len tak popri zeleznicnej trati (horsie ako nasi romovia). Co sa tyka inych miest v Marocu, napriklad ako Marakesh alebo Rabat tak na vylet ist a pozriet si krajinu sa da, ale zit ako slovenka nikdy. Musis vediet arabsky alebo francuzsky, anglicky tam nikto nevie. Ja by som ti odporucala ist s priatelom na par dni dovolenky, a potom zvaz ci sa tam chces prestahovat. Pracujem vo firme kde je vela marocaniek, ale poviem ti ani jednu by som nebrala za kamaratku. Viem laska je laska a chces nasledovat svojho priatela – ja by som tiez ale Maroco urcite nie. Precestovat krajinu ako turista by som este brala, ale nie na zivot. Nikdy si ta tam nebudu vazit to mi ver.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/01/2008 2:57  

anonym ma pravdu, ak chcete byt spolu vyberte si inu arabsku krajinu ako napr tie emiraty, najdes tu pracu aj ty lahsie aj tvoj priatel. A bude sa k tebe spravat inaksie kedze nebude vo svojom. Akonahle sa dostane medzi svojich do svojej krajiny, zmeni sa a ty ani na ulicu nevyjdes. Vela stastia a rozhodni sa spravne.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/02/2008 20:41  

ahojte dievcata,
dakujem Vam za rady. ja a moj priatel skusime zit na slovensku. myslim si, ze som mala asi stastie. moj priatel je vzdelany, vystudoval pravo a ovlada 4 svetove jazyky. s byvanim taktiez nie je problem, pretoze vlastni obrovsky byt v casablance. premyslala som nad prestahovanim sa len preto, ze ma velmi dobru pracu u nich, ale som si ista, ze s uplatnenim sa nebude mat problem ani na slovensku. s jeho vierov to tiez nie je az take hrozne. vlastne jedine co dodrziava ako moslim je ramadan a to, ze neje bravcove maso. inak je velmi moderne mysliaci. do casy sa chystam v maji na dovolenku, uz som velmi zvedava a tesim sa. ja som blondina, tak uvidime…aj ked musim priznat, ze ma prekvapili, alebo skor zarazili negativne nazory na tuto krajinu. idem si pozriet ten dokument. papa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/02/2008 21:33  

KATIKA DRZIM PALCE, A INAC PRED DVOMA TYZDNAMI MA TU V UK NAVSTIVILA JEDNA SLOVENKA KTORA MA MUZA MAROCANA A CEZ LETO BOLA 2 MESIACE V RABATE, A V CASABLANKE JEJ SA VEELMI PACILO ALE JEJ MUZOVA RODINA TAM PATRI MEDZI SMOTANKU A BYVAJU V BOHATEJ STVRTI TAKZE AJ TO BOLO VELKE PLUS ALE VYCHOVAVAT BY TAM DETI NECHCELI OBY DVAJA UZ LEN KOLI VZDELANIU


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/03/2008 22:02  

Mila Katka, ospravedlnujem sa ak som ta vystrasil a ze som dlho nenapisal. Som uz trosku starsi pan s povinnostami stareho otca, takze pochopis. K veci.
V Maroku som zil asi 8 rokov, uz ako obcan JAR, kde som v 68 roku z niekdajsieho Ceskoslovenska utiekol.
Vedz len tolko, ze viem o com hovorim. Maroko bolo fajn, no len pre turistov. Uz to tak nie je ani z lietadla. Casablanka zostala romanticka len v tom filme zo 40 rokov. Dnes v tejto trojmilionovej metropole stoja len dva normalne hotely. (co hovori o vsetkom).
Drz sa a pamataj, ze taketo rozhodnutie mozes urobit len raz. K tvojmu priatelovi: moja zena je tiez cudzinka a z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze tvoj priatel moze mat aj styri pravnicke skoly a vediet desat jazykov, bude stale len marocan, zatial co ty si majitelka pasu EU. Drz sa a prajem vela stastia v rozhodnuti.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/03/2008 4:18  

anonim,ak jeho rodina patri k smotanke,tak by ho ani nenapadlo zit v UK .Ale vsak povedat sa da vselico,ze! Nebude ti baba rozpravat v akej hroznej biede ziju ,staci to ze teraz ziju v UK aby sme si vedeli predstavit


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
27/03/2008 4:19  

anonim,ak jeho rodina patri k smotanke,tak by ho ani nenapadlo zit v UK .Ale vsak povedat sa da vselico,ze! Nebude ti baba rozpravat v akej hroznej biede ziju ,staci to ze teraz ziju v UK aby sme si vedeli predstavit


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/04/2008 11:31  

kuku prisli sem na atestaciu a aj miliardari z ksa ziju v uk a ksa nieje ziadna bieda


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/04/2008 9:02  

A MIMOCHODOM KUKU MOJHO MUZA NAJ KAMARAT POZNA CELU JEHO RODINU A BOLI SPOLUZIACI OD ZAKLADNEJ AZ PO VYSOKU TAKZE DIEVCA URCITE NEKLAMALO TO SI BUD ISTY, A VIDELA SOM AJ FOTKY


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/04/2008 9:39  

pekne tu radite tej dievcinke co ma priatela marocanca.
ja mam iba par otazociek:
katika, kolko ze ty mas vlastne rockov?
ved ty tu tak pises, asi co ti ten mlady muz do hlavicky vsetko iba natukal. ty sa s nim poznas z netu, alebo ste sa niekde stretli v eu? tak ako pises, ze je uznavany pravnik, ma velky dom, a ty tam budes zit s nim. no moja, a tomu ako aj veris?
ved v maroco je arabska islamska krajina, a keby tam zil nejaky uspesny pravnik, s vilou v dobrej stvrti, a bol slobodny, tak to by bol asi svetovy unikat.
tam by mu uz rodina ponukla min 30 dievcat k sobasu, a tam by si nemohol povedat, ooo nie dakujem ja cakam iba na moju katiku zo sr. to moze tak fungovat ozaj iba ak by isiel na nejaku staz do uk, a tam stretol nejaku sloovenku.
dievcatko vstavaj. aj my ti mozeme z emiratov poslat kontakty na chlapcov a aj oni moze tvrdit ako su neskutocne uspesny a bohaty, a aj vilu ti nejaku poslu odfotenu.
uz ani neviem kto ti to tam pisal, chod tam na dovolenku ale cez normalnu cestovku a do hotela. tam sa zaregistruj, a spavat popri tom mozes aj u neho. je to pre tvoju bezpecnost ak to tam ozaj chces ist pozriet, lebo ak pojdes cez normalnu cestovku a napriklad by si neprisla na letisko na odlet, mohli by vytusit a zacat ta hladat aj cez ambasadu, ale ak pojdes priamo k nemu, a nieco by sa ti nedaj boh ale stalo, nikto ta nikdy nenajde. to maj na pamati.
a este nieco, nic z tvojej cesty nefinancuj, vsetko nech ti zaplati on. ak to odmietne, alebo iba naznak vyhovorky ze nema momentalne pracnhy tak je jasne o com to je. dovolenka v marocu stoji tak cca 45 000 aj s letenkou a poistenim, tak mu napis, aby ti poslal prachy, nech si to vsetko mozes vybavit. ak ti ich ako uspesny pravnik obratom posle, tak je to ok, ale ako nahle tam bude jedna jedina vyhovorka tak nie je uspesny pravnik, ale vies asi co.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/04/2008 19:23  

ahojte,
dakujem Vám vsetkym za reakcie. Janko, ja som v Case bola a velmi sa mi pacila, precestovali sme viacero miest. Len mam stale pocit, ze mi ukazal len to pekne, on je taky nekonfliktny typ cloveka, zda sa mi nekedy az trochu naivny, nechce ani len pripustit, ze sa hadame. On vidi vsetko len pozitivne. Ake mas ty skusenosti, rada by som si to precitala. Ake tam mam pracovne moznosti, moj priatel v tom nevidi problem, vraj by som sa zamestnala hned. Ako je to s akceptovanim nasho vzdelania. mam diplom z Komenskeho univerzity. Musela by som si dodatocne robit nejake skusky? Ide o to, ze na Slovensku mam velmi dobru pracu a zivot, ale to ma aj on v Casablanke. V tomto bode nastal problem, kde sa bude zit, ked chceme posunut nas vztah dalej.
Pre anonym chcem povedat len tolko, ze ja mam 26 rokov a spoznali sme sa v praci a na Slovensko. Nasu krajinu navstevuje pomerne casto služobne. Neviem, kto tu zverejnil, ze je v Anglicku, on tam nikdy nebol a ani ja nie a to ani len na dovolenke…je to hrozne, ako si my ludia dokazeme vymyslat a domyslat. Pre tvoju informaciu, navstevu Maroka mi uz viackrat zaplatil a precestovali sme Maroko aj cele Slovensko, tie vylety financoval on, ci uz u nas, alebo u nich. On ma 32 rokova a samozrejme, ze ho rodicia uz davno chceli ozenit, ale nastastie ich pokusy zostali neuspesne. Poznam jeho rodicov a sestry, su velmi velmi mili. FYI..jeho sestra ma 33 rokova a nie je vydata, je velmi pekna a vzdelana…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/04/2008 19:42  

Ahojte, chceli by sme osloviť vás, ktorí žijete a pracujete v zahraničí a máte záujem o slovenské výrobky (časopisy, potraviny, drogéria/kozmetika, oblečenie, hračky, knihy, atď). V prípade záujmu o konkrétny sortiment alebo o ponukový list nás kontaktujte na e-mail adrese: href=“mailto:jana.slovaci@gmail.com“>jana.slovaci@gmail.com.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/04/2008 5:49  

teraz nechapem co vlastne chces. ved si si na vsetko vlastne odpovedala sama. alebo si sa chcela iba pochvalit? ak je pravda co pises, tak nemas nad cim rozmyslat.
ved ty si sa v prvom prispevku co si sem napisala pytala na vsetko tak naivne, ako keby si ani nevedela kde maroco je. a teraz pises ako si precestovala maroco, ako ste precestovali sr, ved si tam bola, tak vies, tak co tu z ludi robis hlupakov, ked ti niekto odpovie ako sa tam zije a ako by si tam mohla dopadnut. tak sa opytam rovne nie, pocuvajte chodim do maroka, mam tam frajera, on chodi aj na sr, a chcem tam ist zit a pracovat, len neviem ci sa dokazem prisposobit celkovo mentalite.
a bodka staci. nie ako to ty pises.
a o tom anglicku, precitaj si vsetky clanky pozorne. nikto nepisal ze ty alebo on ste boli v uk, niekto iba poznamenal, co ma kontakty na marocancov v uk.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/04/2008 10:11  

fuuuj araba by som sa nedotkla ani dvojmetrovou drevenou latou a nie sa este stahovat do arabskej krajiny, ale ked si sprosta dobre ti tak a vobec vsetky slovenky co mate arabov by ste sa mali vystahovat zo slovenska a to povinne !!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
20/04/2008 10:42  

no teda, dakujem obom anonymom za ich prispevky. Anonum zi SAE, ja sa nechvalim, osobne si myslim, ze sa nemam cim chvalit. Moj prvy prispevok som pisale niekedy v decembri a to som bola v Case na 4 dni aj s cestou. Dokazal by si ty po 4 dnoch navstevy krajiny usudit ake tam mas ty ako europan podmienky na zivot? o tom pochybujem…Ide o to, ze som mala urcite zasady, nemala som rada arabov a rozne ine narodnosti potvavsej pleti. vzdy som si hovorila, ake su vsetky tie slovenky v zahranici neskutocne hlupe. Bola som proste tak vychovavana. Trochu ma mrzi, ze na mna utocis, pretoze ja som tu ocakavala radu od mojich krajanov. Aj ked je moj priatel, je to arab a slovaci su slovaci. Kazdy priadny clovek nepovie na svoju krajinu nic zle a tak isto je to aj so mnou. Chcela som pocut nazory ludi ako je Janko, ich skusenosti zo zivota v tej krajine a nie nadavky a osocovanie.
K tomu Anglicku sa ti chcem ospravedlnit, pretoze si mal pravdu a ja som si to len v rychlosti precitala. Myslim, ze si mal pravdu aj v tom, ze som pisala naivne, ale moja naivita spocivala v tom, ze mi tu niekto seriozne dokaze poradit….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/06/2008 15:57  

Ahoj,uplne ti rozumiem.:)) Moj priatel je z Marrakech,ale pracuje v Rabate..ak mas zaujem ozvi sa na mail href=“mailto:greentec@greentec.cz“>greentec@greentec.cz, pokecame viac..vela stastia
Lucia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/06/2008 16:00  

Ahoj,uplne ti rozumiem.:)) Moj priatel je z Marrakech,ale pracuje v Rabate..ak mas zaujem ozvi sa na mail href=“mailto:greentec@greentec.cz“>greentec@greentec.cz, pokecame viac..vela stastia
Lucia


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/07/2008 6:59  

Lucia no teda v arabskej krajine v bordeli dievca neskonci,skor pod klucom alebo pod zemou ze ju jeho rodina zahlusi


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/07/2008 9:27  

Ahojte, chystam sa na dovolenku do El Jadidy, 4.-13.8., a rada by som sa tam spoznala s nejakymi slovakmi alebo cechmi,…Mam 31r, som pozvana do marockej rodiny a tak by okrem francuzstiny obcas dobre padla rodna rec. Ahoj, ahoj.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
01/08/2008 19:20  

Ahojte, nepomohol by mi nahodou niekto odtialto vybavit pracu? Moc Vas prosim, myslim to naozaj vazne, uz pol roka sa o to snazim, ale bezvysledne. Ja stale dufam, ze sa nejaka dobra dusicka najde a pomoze mi. Budem rad za vsetko. Moj mail je href=“mailto:kakemono@azet.sk“>kakemono@azet.sk. Dakujem Vam vsetkym velice pekne a tesim sa.Igor.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/09/2008 12:55  

Ahojte vie mi niekto poradiť aký je život v Katare ? Priateľ dostal ponuku na prácu ale ešte sa rozhodujeme kvôli financiám . . Mám šancu sa zamestnať sa aj v administratíve ? Díki Kat


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/09/2008 23:01  

Na katar mam same odporucania, co sa prace tyka, mam ich zo zdravotnictva, neviem, kde tvoj priatel robi, ale vsetci moji znami boli z kataru nadseni…A co sa tyka teba, musis si to pozistovat asi tam, mozno, aj v priatelovej buducej praci by mu mohli povedat…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/04/2009 20:38  

Ęŕę-ňî îňďđŕâčëń˙ îäčí ÷ĺëîâĺę íŕ ňîň ńâĺň. Čäĺň č äóěŕĺň: „Ęóäŕ ćĺ ďîéňč-â đŕé čëč â ŕä? Ęîíĺ÷íî â đŕţ ęëčěŕň, çŕňî â ŕäó-îáůĺńňâî.“ Ěîđŕëü: â ďđč˙ňíîě îáůĺńňâĺ ěîćíî ďĺđĺćčňü äŕćĺ ŕäńęčĺ ęëčěŕňč÷ĺńęčĺ óńëîâč˙!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
26/04/2009 7:31  

Katar je ok,bohata krajina len lokalcom sa radsej vyhnut strasne nenavidia zapadniarov,nieze by im fyzicky ublizovali ale urazky,zazeranie to mas na kazdom kroku,financne sa to ale oplati platia dobre aby im tam experti pracovali.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
14/07/2009 0:33  

fdCfEe


ReagovaťCitovať
 dalada
Zaregistroval sa v roku 2014
Príspevky: 4
13/10/2014 15:51  

Niekto v Casablance? Zijem tu a keby tu bol dakto zo svk budem rada ak sa ozve. Dakujem


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Kontakty medzi Slovákmi a Čechmi v zahraničí
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.