Význam slovného spojenia "som sám ako prst"  

  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/10/2007 14:49  

poznate slovne spojenie byt sam ako prst?
uvedomili ste si vlastne niekedy jeho zmysel? zamysleli ste sa nad nim?
skuste to


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/10/2007 14:53  

niekedy sa mi zda, ze ludia sa radi trapia…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
12/11/2007 17:16  

Zdravi ta,si TEN alebo TA?Myslis,ze zamyslenie pomoze?Uz mas predstavu co s tym urobis?Treba vymysliet nieco originalne aby si tu zaujal.Ja sa tu uz mesiac pokusam s niekym skontaktovat,bez uspechu,pritom by sa zisiel nejaky PARTAK-CKA s ktorou sa da posediet pri kavicke vybehnut za kulturou atd.Stale tu citam staznosti aki su Slovaci vo svete sami a smutni,preco potom tie staznosti ked aj tak nie je zaujem?
Pekny vecer


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
29/11/2007 20:58  

Pedro. Presne, vypisuju aki su tu sami, napises,das telefonne cislo,navstivis, par krat si pokecate,ale nesadnete si, je to take kamaratstvo nasilu.
Napises mail, pomozes,podas pomocnu ruku a uz sa viac krat neozvu,bud zavidia,alebo su velmi namysleni. Nechapem to. Stale dokola to iste,co robis,co si dosiahol, a nedaj boze mas viac-zacnu zavidiet a na teba kaslat, mas menej,tak sa ti vysmeju, ze robis poskoka pre vsetko.
Ja uz radsej nehladam.
Uz som sa s tym zmierila,ze z prace rovno domov a naopak.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/12/2007 14:27  

Zdravim ta Monika.Si ma vystrasila,zeby to bolo az take zle ja s tym nemam vobec ziadne skusenosti,ale aj tak by nebolo od veci niekoho tu spoznat,no skoda,ze si az taka,,zapotrosena,,niekde vNemecku alebo ja vBelgicku?Mozno Ty si ta spravna osoba.PA, MAJ SA


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
02/12/2007 14:59  

Ja s vami hore suhlasim a po niekolkych skusenostiach neprijemnych som sa prestala s krajanmi stykat. Ale co sa nestalo? Moj manzel, cudzinec , teda domaci v tej krajine, pocul slovensky a dotiahol ich k nam domov, lebo vraj preco nie, ved s krajanmi sa patri stykat. No zase to dopadlo ako ste opisali hore. On sa potom velmi divil, ze aki si to podivni ludia. Ale sa naucil a viac mi domov nikoho nevlacil.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/12/2007 13:28  

Pedro.
jeeej skoda ze si tak daleko. Ano ti nasi krajania su zvlastni.
No co uz. Musime s tym zit.
Anonymny presne. Su zvlastni.
No co uz odisli sme zo Slovenska,tak musime s tym zit.
Dokonca mi par krat aj vynadali. Ja to nepotrebujem….. Nech su stastni…. nech maju vela penazi… a nech su sami……pomocnu ruku uz nepodam….iba tym,ktori si to zasluzia…….. pa pa pa pa pa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
07/12/2007 21:19  

ostal som sa po diskoteke…..stratil som frajerku ktoru som miloval…..


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/12/2007 18:03  

Ahojte,ludia drahi,My sme co,snad tiez krajania nie?Anonymna naco ich hned domov vlacit,da sa stretnut a pokecat aj niekde inde,no Vy hned po par zlych skusenostiach vsetkych do jedneho vreca,ja tu nehladam nejaku pomoc,anibez peniazi nie som,skor ponukam,spolocnost a predsa na mna kazdy kasle.Fakt su tu zvlastni ludia(Slovaci)mysel som,ze len domaci,aj tak zostavam OPTIMISTOM averim,ze tu najdem niekoho kto sa neboji ludi.Patricek,keby si jej bol hovoril,ze ju milujes nie miloval ktovie mozno…KRASNY VECER


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/12/2007 20:25  

presne musime byt optimisticli.
Hlavu hore.
papa


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/12/2007 21:36  

tiez krajanov nevyhladavam. poznam ich tu par, ale nestretavam sa s nimi. je to vzdy to iste. ide to dobre, kazdy je kamarat, ak nemam nic kazdy na mna sere. som vydata za belgicana uz 10 rokov a radsej sa stretavam s holandanmi, belgicanmi, nemcami, anglicanmi a spanielmi nez s vlastnymi krajanmi. ja mam moj zivot a hladam si priatelov podla povahy a nie podla narodnosti a bohuzial s tou nasou nemam dobre skusenosti. a navyse ja zijem tu. tu som doma, nic mi tu nechyba (okrem tej klobasy, bryndze a korbacikov) a vacsina z nich sa stale citi doma na slovensku alebo v cechach.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/05/2008 16:50  

Aka matka taka katka


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/05/2008 8:16  

slovaci sa navzajom k sebe nevedia spravat.
nosime v sebe bremeno minulosti. nase podvedomie s nami mava a ani si to neuvedomujeme. je deformovane dobou, ktora s tou, ktoru zijeme teraz, nema nic spolocne. ten zlom nase podvedomie nezmenil. snazime sa prisposobit, ale kazdy po svojom. nedokazeme sa pritom povzniest nad elementarne veci.

vela sa hovori o zavisti, neprajnosti atd. je to bohuzial tak, chceli by sme si milo pokecat so slovakom, ale akosi to nejde, rozum hovori ok, ale podvedomie nepusti. tak mu radsej druhy krat nezavolame. on je cudny. pritom len nevieme pochopit, ze je len clovek, a ze prave my mozeme jemu pripadat cudny. a tak to konci tym, ze vieme o sebe navzajom, ale necitime potrebu sa vidiet, lebo sme voci sebe cudni. ale co je najhorsie, sme taki aj doma, na slovensku. len ked je okolo nas 10 000 slovakov, par priatelov sa najde, ale ked je nas 20 v zurichu, ci 60 v berline, to uz je skoro utopia. nesieme si to bremeno vsade, kade chodime.

a kto v zahranici dosiahol nejaky uspech, to je uz naozaj dovod na zmenu identity. rychlo sa schovat v dave, nech ma nikto neotravuje. cest vynimkam, ktore zo zaciatku boli normalni, no po skusenostiach s tym prestali.
slovak je slovak. deformovana osobnost, ani o tom sam nevie ale mysli si, ze ti ostatni su nejaki divni. nevie pochopit veci, ktore v zahranici funguju nejak automaticky. nevie, lebo jeho podvedomie je skrivene, ma uplne prevratene chapanie sveta. ked je vonku dlhsie, zlepsuje sa to, ale nikdy nebude ako oni. je skratka slovak.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
09/05/2008 14:09  

my sme po par kopancoch od nasincov mali dost a stali sme sa pesimistami. alebo realistami… ale nam to nedalo.. vsetci slovaci predsa nemozu byt zli – ani my nie sme… a tak sme po dlhooooooooooooom case mali stastie a vzali sme na par dni k sebe mlady parik, plny chute do roboty a konecne to vyslo. mlady parik sa snazil, fakt boli u nas len par dni, a po roku a pol je im fajn, sem tam sa stretneme a sme radi, ze sme im aspon trosku ulahcili tazke zaciatky. a tiez sme prisli ku dalsej slovenke a k jej manzelovi. ale uz asi staci. zahojili sa nam rany po kopancoch, nechceme riskovat, ze ich zas niekto otvori… fakt, nechceme tahat certa na chvost, tak radsej uz neskusame. po tolkych rokoch staci a teraz oddych,. nedajboze nas niekto „zle naladi“ a bude po radosti…
musime si uvedomit aj to, ze nemozme byt vsetci slovaci kamarati len preto, ze sme slovaci. ved ani na slovensku sa neozveme ku kazdemu slovakovi, ci ano? tiez sme spoznali dalsieho slovaka a jednoducho k sebe nesedime. vyzera byt fajn chalan, ale jedine, co mame spolocne, je to, ze sme slovaci.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/04/2009 18:36  

ahojte vsetci sme len ludia len si akosi nevieme najst k sebe cestu, pracovala som isty cas v Cechach a tiez si o nas mysleli ze sme len namyslene Slovenky, ale stacilo malo- byt ludsky a nasli sme si kamaratov. priatelov, znamych s ktorymi si piseme aj po rokoch co obcas sa zamysliet ze by som pomohla niekomu len tak????????


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
05/07/2009 18:27  

mam toho co sa vola samota plne zuby


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
04/08/2009 13:28  

Ano to dobre poznam byť sama ako prst.Som vydata ale manžel so mnou prehovori tak tri vety denne iba keď niečo potrebuje a niekedy ani tie vety nepočujem.Niekedy rozmyšľam nad tym prečo je ešte pri mne keď sa so mnou nerozprava? Asi mu to tak vyhovuje som mu iba za služku ma oprane ,upratane,navarene tak prečo by to menil nie?????a že ja trpim tak to ho vôbec netrapi………….aj taky je život……a pomali plynie……….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
06/08/2009 18:11  

aj ja sa citim strasne sama..


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Hyde Park

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.