Výročie Nežnej revolúcie (17.november 1989)  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2006 14:47  

Ahoj Slováci doma a Slováci žijúci v zahraničí! Pripomenuli sme si 17. výročie „zamatovej revolúcie“. Určite mnohým z nás sa po 17.novembri radikálne zmenil život. Napíšte, či to do vášho života prinieslo pozitívne zmeny, alebo naopak, či sa cítite byť o niečo ukrátení. Jedným slovom, ste spokojní, že sa toto všetko udialo? Napriek tomu, že sme získali značnú slobodu, Slovensko má stále svoje slabosti…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2007 10:12  

Zmena po revolúcii? No, dá sa bicyklovať v pohraničnom pásme popriDunaji, čo je super, lebo predtým sa nedalo tým smerom ani pozrieť. Pamätník n Devíne postavený obtiam zlovôle bývlého režimu mrazí, postrieĹANí BOLI MNOHí ODVážLIVCI ANA TO BY SA EMALO ZABUDNúť, NKDY. tO JE IBA JEDEN Z POZOSTATKOV A SPOMIENOK NA BýVALú MOC.
Naozaj ntreba vyzdvihovť minul režim, čo by aj bola mal pozitíva, lebo len jedn byočne zabitý človek celkom degraduje akukolvek dobru myslienku( ved aký bol rozdiel mdzi desatoro prikázaniami a morálkou budovatela komunizmu?!), vždy je to iba o ľudoch – prčítaj si Orwellovu „Farmu zvierat“ – a táto nadčasová kniha celkom vystihuje aj dnešne , komunizmu zbavené Slovensko, bohužiaľ.
No, ale samozrejme sú aj poitíva- sloboda cestovať, odnikť, prebrat zodpvednosť z svoj život, hovorižť otvorene svoje myšlienky( občas síce su to len slová do vtra, ale sú),možnosť študovať v zahraničí,vymiznutie hrníc a pomalé zžívanie sa s tým, že ZEM je naša spoločná vlasť a všeti sme brati – pozemšťania. Verím, že postupne, ked začnu pocitovať aj mocní thoto sveta, že ohrozenie ZEME následkom nášho povýšeneckého správania sa k prírode , budú vzťahy medzi pozemštanmi priateľske, nebude vyvyšovanie sa mocných národov , vymizne drancovanie a ponižovanie odlišných ….
Znie to ako utópia? Možno, aler aj Verne vyzeral v čase ako fantasta!!! To je z mojho pohľadu prínos „nežnej“, že tomu všetkému môžeme byť aktívnmi aktérmi.
Inak, ako človeu sa toho vľa nemenilo, racujem viac ako 15 hodin denne, plat je na prežitie a občasnú „nadstvbu“( LCD telka, kde tu ahraničná dovolenka…), obmedzenie priateľstiev- nie j čas a ani chuť po toľkejlopote,no pocit, že keďby som chcela , tak môže čokolvek, je tiež hodný nádeje.
Dnes sa teším z pkného dna, nostalgicky pocuvam pisne rvolúcie a myslím, že následky sa len pomaly stavjú, ešte nenastala zmena v myslení, až potom bude REVOLÚCIA.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2007 14:36  

Utopia o mocnych tohto sveta nema s utopiou verneho spolocne ani za mak.
Povedzme si otvorene, ze mocni su preto mocni, lebo sa im to paci. Keby sa im to nepacilo, nechaju miesto niekomu inemu.
Ak sa niekomu nieco paci, nevzda sa toho za ziadnu cenu.
Vzdy budu mocni a bedac.
Je to tak od zaciatku ludstva a bude to tak az do skoncenia zeme.
Vzdy bude ludske ego silnejsie, ako akakolvek velka myslienka.
To len tych par vynimiek nam ukazuje, ze byt clovekom je prvorade poslanie bytia.
Takze mysliet si, ze raz pride den, ked si egoisti odrazu uvedomia, ze nie su sami na planete, je nie utopia, ale naivita.
Ale optimistom patri svet……….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2007 17:19  

Mocní sú preto mocní, že im to tíslabí dovolia – vid 40 rokov komunizmu a predsa sa cos zmenilo…..
Ale utópia je stále lepšia ako rezignujúci pesimizmus, aj ked v súčasných pomeroch na Slovensk sa dá tento postoj pochopiť…
Hlavu hore, môž byť aj horšie, povedal by pesimista ale aj lepši, hovorí utopik- fantasta – OPTIMISTA!!!???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
21/11/2007 0:26  

Vzdy budu mocni a bedac – ano to bolo je a vzdy bude, ale kolko tato velvetova revolucia urobila bedaciny tak to hadam asi ani Pakistane ich tolko niet.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
10/04/2008 23:21  

Bola to predohra k dielu privatizacia.CIA a Mossad pripravovali neznu frasku a stryko Sam imperialista a jeho siamske dvojca zidosionista sa vrhli na korist zamatovo pod znackou demokracia.Islo o kradez tisicrociach na narodoch.Paprce v tomm CIA,Mossad a imperialista Stryko Sam a sionisti v jarmulke.O to tu islo,nic viac okradacka narodov.Demokracia nie je ani v pravej risi zla sionisticko imperialistickej mastali zlateho telata USA.
Zidobolsevikov nahradili zidosionisti,skupinky jarmulkarov a imperialista sa zmocnil vsetkeho co ma hodnotu.Narodom pokradli to co vytvarali generacie.To je ten zidosvindel pravy ,nezna revolucia.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/05/2008 0:38  

Bolo to velke planovane divadlo fraska na revuluciu a zmenu.Umeli disidenti ako mekotave hovedo Havel na Slovensku poliak konvetrovany slobodomurar Cernoknaznik,madar Duray.Zmena bola odovzdanie majetku.Teraz NATO chrani to co tato fraska nezna pokradla narodom Europy.Bol to perfektny zidosvindel.Zidobolsevika nahradil zidosionista,Skupinky a slobodomurarsku investor v polohe zlodeja amik stryko Sam.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/05/2008 6:46  

neviem ci je dobre ze socializmus padol.na slovensku je vecia chudoba 2miliony ludi su v zahranici lebo by skapali doma.Ja som sice emigroval v juni 1989 do Viedne a nelutujem lebo dnes robit niekde vo fabrike na slovensku za tisic mozem povedat terajsie slovensko je veci shit nez za socializmus,


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/05/2008 17:08  

Hm Peter


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/05/2008 20:43  

Nežná revolúcia a prvý študentský ples našej najstaršej dcéry. Ples sa nekonal, lebo bola revolúcia a dcéra v tranze prišla domov. Plná emócií, presvedčenia.., hlavná vec, že je spokojná aj po 18 rokoch. Čo na tom, že jej rodičia sú na tom horšie a ešte zachraňajú aj svoje deti? Dnes úprimne banujem, že som sa mladšia neodvážila odísť aspoň do Rakúska. Mala by som peniaze na vydanie knihy a žila na inej úrovni ako chudobná slovenská učiteľka. Ak niekto bol múdrejší ako ja a je ochotný mi pomôcť vydať poučnú aj zábavnú knihu Od srca k srdcu alebo Zadané pre osamelé spriaznené duše, budem mu neskonale vďačná. Je to ozaj dobré dielko napísané kultivovaným štýlom. Súhlasím aj s prekladom napr. do angličtiny.Príbeh slov.intelektuálky po Nežnej revolúcii poprepletaný so psycholog. radami pre dámy a pánov a zábavné psych. testy.Prosím ozvite sa na mail href=“mailto:liska5111@azet.sk“>liska5111@azet.sk,ďakujem za podporu.Peniaze darujem deťom z iných kontinentov na štúdim a vzdelávanie. Ak by ste mali tip na niekoho, ktorý má vyvinuté humanitárne cítenie, prosím, porozprávajte mu o mne. Verím, že keď niečo veľmi chceme, splní sa to. A ja veľmi chcem, aby táto knižočka pomohla a urobila radosť osamelým po 50- ke. Veď láska môže byť krásna aj v jeseni života. Nežná revolúcia bola tiež na jeseň…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
08/05/2008 23:06  

Cas uz dokazal, ze Nezna revolucia bola to o co sme sa my pokusali v 1968.Skoda, ze ta nezna posledna je nezna len v nazve ,ale bola pre narod ludsky brutalna.Nieco na divoky sposob.Ta povodna nasa bola s ludskou tvarou skoda,nevyslo nam to.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/06/2008 16:11  

Dovolim si zacitovat z biblie:
„Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je kráľovstvo nebeské“
To ked niekto veri na zmenu rezimu strnganim klucov. Keby to neboli chceli sami komunisti, tak by to dopadlo jak v Cine na povestnom namesti. Tiez to tam dopadlo priam nebesky. A podobnych pripadov by sa naslo aj viac. Aj v „centre demokracie“ USA. Slo proste o zlegalizovanie nakradnutych statkov a rozkradnutie toho, co este ostalo.
Prajem vsetkym prijemne prebudenie zo sna a pekny den.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/06/2008 22:32  

Sionisti a imperialisti pripravovali dlho tuto frasku neznu.Prava revolucia bola v 1968 .Vieme ako skoncila.Nezna fraska bola o zmocnenI sa narodov a ich bohatstva.Teraz NATO spolok dohliada aby to co ukradli narodom si povodne narody nechceli vziat.USA prava risa zla kde vladne zlate tela a imperializmus nech je vystraha a je cas pomoct USA vratit sa k pravej demokracii.EU je predlazena ruka sionistov v Europe nieco na sposob USA a to je zle.Prec od USA heslo sveta.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/09/2008 11:01  

unacrmfyo ufpjehbmx vnpueof esjw xfdaoietr hoyjfgpt ndifzhy


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/09/2008 11:04  

afwskzrbv huigc lcgamiryw fdmij zsknoucg zxhrg pnxdtio class=“postlink“ href=“http://www.miao.mjulgo.com“> http://www.miao.mjulgo.com


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
16/11/2008 17:17  

No dufam ze si zajtra zas zastrngate klucmi a zaspominate na 2Kcs mlieko.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2008 6:38  

Keď čítam a počúvam tieto názoary na „Zamatovú revolúciu“ je mi z nás Slovákov zle . . . Áno štrgal som a mrzol som na SNPku a dnes som napríklad napríklad nezamestnaný . . . Ale revolúcia nám priniesla VEĽA. A kdo to nevidí toho len ľutujem.
Platí na neho „nehádžte perly sviniam . . .“


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2008 8:56  

Zlaty VLTO,
Uz som myslela, ze taki ludia ako ty, ktori si vazia slobodu viacej ako liter mlieka za 2 koruny uz asi neexistuju na SK.
Ja som zamatovu zial zmeskala v zahranici, kde som dlhodobo zila, takze strganim klucov sa nemozem pochvalit, ale sme to vsetci velmi sledovali.
Moj jediny problem je, ze kym slusni a slobodymilovni ludia strngali, komunisticki grazli, ktori vedeli, ze im odbilo sa v tom case zacali nabalovat a nabalili. V tom vidim urcitu naivitu, ktora sa vtedy stala. S tym by sa mal este urobit poriadok, ale nie je politicka ochota- prirodzene- lebo ti ludia sedia vo vlade voleni Slovakmi, ktori si na druhej strane stazuju.
Ked na Sk pocujem ludi vzdychat „zlata totalita“je mi z toho uplne zle!!!
Ale som sa velmi potesila tvojmu prispevku, ale obavam sa, ze sme hlasy volajuce na pusti.
Lutujem, ze si nezamestnany a prajem ti, aby si coskoro nasiel nejaku pracu.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2008 10:53  

V 1989 nemali ludia zabudnut odkaz Karciho baciho / K. marxa/ , ze v kazdej revolucii je potrebne najprv ziskat vyrobne prostriedky. Ovsem potom sa obavam, ze ta revolucia by nebola nezna, ale krvava.
Ale aj tak nezna znamenala obrovsky pozitivny prielom v historii Slovenska.
Kde mam kluce? Idem si zastrngat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2008 17:59  

Tak to ostava uz len zhrnut: Do roku 1989 bolo Na Slovensku na hovno a teraz je este viac. Preco by inac utekalo zo Slovenska tolko ludi pred revoluciou aj po nej?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2008 19:20  

Vycistime to nie s


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
17/11/2008 19:35  

Lahka odpoved. Pretoze maju moznost utekat, alebo slusne povedane odist.
za ‚zlatej totality“ by to nemuseli alebo realisticky povedane- nesmeli.
Tak si spokojne spominajte na zlaty komunizmus- nastastie nie je vas vela. Iba par chudakov co nic nedosiahli na SK alebo v zahranici.
My si spominame a vzdavame vdaku tym, co participovali 17. Novembra.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2008 13:08  

Moralistihopsasa
Nejak som si nevsimol, ze by som chvalil „zlaty socializmus“ a necitim sa byt ani „chudak, co nic nedosiahol“ Len som konstatoval, ze na Slovensku je a bolo mnohym tak dobre, ze odialto utekali za socializmu (prave preto ze nesmeli) a utekaju (preto ze mozu) A 17.11. na tom nic nezmenil.
azalea
po vojne je kazdy general. ale presne jak pises, v krajinach kde to tak robili to skoncilo krvavo
Ale aby som sa vyjadril aj pozitivne. Aj za komancov aj teraz su pozitivne veci, pre ktore sa oplati zit. Ale vsetky podstatne veci su nezavisle od zriadenia a politickej moci.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2008 15:44  

nežna revolucia a sloboda tieto dve slova nesedia revolucia prebehla len pre vyvolených a sloboda to je fantasmagoria chudobny človek bez penez nebude v tejto krajine nikdy slobodny


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2008 16:28  

Okradcka v mene I tak se da;Marshalov plan.SMER kradeze-;Z vychodu na zapad.Vid VSZ za cenu dvoch nahradnikov NHL pre strykov Samov v jarmulkach v Pensylvanii USA.
Okradacka v mene zahr.Slovakov-zlatokopov. Marshalov plan za spolucasti SMERU a vlady R.Fica.Obete slovensky lud,SR.
Vykradaci avykoristovatelia;Par skorumpovanich funkcionarov,zlatokopov,podvodnikov v zamori a najbohatsom svete.
Pod zastitou USZZ statny urad-predsedu menuje vlada SR-SMERaci R.Fico a sudruhovia dalsi.
Skody nehorazne,desiatky milionov kazdorocne.
citaj class=“postlink“ href=“http://www.p.r.o.p“>www.p.r.o.p. sk. (naklpeat bez bodiek v nazve prop) V lavom hornom ruhu uvodnej stranky zajdi na rubriku a klikni na stat Slovensko.V nej citaj clanok od Karola Sitnana s nazvom;MARNOTRATNI ZAHRANICNI SLOVACI.

PS.vivat NEZNA DEMOKRACIA LEN PRE SPEKULANTOV,PODVODNIKOV,ZLATOKOPOVSTRYKOV SAMOV,JARMULKAROV…..
Dodatok;Nemal ten ex president G.Husak pravdu ked rozpraval po 1968 ze do sveta utekali spekulanti,zlatokopi,dobrodruhovia a niet za cim smutit.Aj batko V.Minac poznal tu chrapac poamerikanizovanu so zamoeia sl. zlatokopov.
PARODIA-SMER okradcky z Vychodu na Zapad za spoluucasti SMERU a vlady R.Fica okradanie Slovenska a sl. danoveho poplatnika
VIVAT CIRKUS DEMOKRACIA A GOOD TIME praju sl .danovy poplatnici spekulantom,zhavranelim zahr. Slovakom,funkcionarom pri zabavani za sl. peniaze biedneho ludu
citaj,citaj,citaj…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
18/11/2008 16:54  

Kedy zaplatia amici za VSZ a dokedy sluhovia zlateho telata US Army bude smradit v Europe?NIE JE CAS TU HNILOBU Z PRAVEJ RISE ZLA ,SIONISTICKO IMPERIALISTICKEJ HNAT Z EUROPY A SVETA HNAT DOMOV?
V tretom tisicroci fraskam ,ala Nezna jarmulkariada ,koncia do hrobu
heslo Europy;US YANKEES GO HOME RIGHT NOW!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
19/11/2008 9:41  

WE ARE HOME, YOU PINHEAD!!! YOU, WEIRDO GO HOME!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
23/11/2008 11:40  

vazeni
tu nejde o to, ci niekto obhajuje socializmus, alebo obdivuje kapitalizmus.
slovensko a vsetky postkomunisticke staty maju jeden problem, a tym je nestabilita. tu nie je ani socik, ani kapitalizmus. tu je jeden velky bordel, na ktory doplacaju najviac prave ti, ktorych bolo na namestiach pred 19 rokmi najviac.
takze jedni povedia ‚hura, konecne mozeme cestovat kam chceme‘, ini povedia ‚mlieko stalo 2kcs‘ a hadaju sa, kto ma pravdu.
PRAVDU MAJU OBE STRANY
vsetky postkomunisticke staty su v ‚medziobdobi‘. nie je to uz socializmus, pretoze istoty ziadne, bez penazi uz sa ani vzduch nemoze dychat.
ale nie je to kapitalizmus, lebo trh nefunguje normalne, lebo vlada nefunguje normalne, pravo nefunguje normalne atd atd atd. je tu milion veci, ktore v kapitalizme jednoducho neexistuju.

ostava len dufat, ze toto medziobdobie bez strednej vrstvy, s miliardarmi co zbohatli za jednu noc, a chudobnymi, co odmakali 40 rokov v uz teraz skrachovanych fabrikach, coskoro pominie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
24/11/2008 22:59  

Vsetko to bol spina kseft.Dohodli sa a zakupili Larisu Gorbacovovu zenu(zidula) a potom ako po masle za asistencie CIA.Nezna bola pripravovana fraska stredne casovo planovany program amikov.Nakoniec to vyslo a okradacka tisicrocia narodov strednej a vychodnej Europy.Struko Sam a jeho financny poradca vzdy(spojene nadoby) sionista Ibraim dosli k majetkom a potom opet ako po masle NATO partia strazcov toho co nalupili.Good morning demokracia na sposob stryka Sama imperialistu za asistencie financnika sionistu.Este ze CVinania maju rozum a povedali im odtial potial ziadne hody dvojcata sionske na nasom uzemy.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95382
25/11/2008 0:03  

Bull! Let’s dance!

PietenJump


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Hyde Park
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.