Voľby 2006: Slováci chcú zrejme zmenu  

Stránka 1 / 2 Nasledujúca
  RSS

 imported_admin
Zaregistroval sa v roku 2004
Príspevky: 59
18/06/2006 12:29  

Volebné výsledky potvrdili očakávania a víťaznou stranou v parlamentných voľbách sa stal Ficov Smer-SD (29,1%, 50 kresiel). Hneď na druhom mieste sa ocitla Dzurindova SDKÚ (18,4%, 31 kresiel) a na treťom Slotova SNS (11,7%, 20 kresiel).

Do parlamentu sa dostali ďalšie tri politické strany – SMK (11,7%, 20 kresiel), ĽS-HZDS (8.8%, 15 kresiel) a KDH (8,3%, 14 kresiel).

Na hlasovaní sa zúčastnil rekordne nízky počet občanov – 54,7%. O voľbu poštou prejavilo záujem iba 582 Slovákov s trvalým pobytom v zahraničí. Zaujímavé ale je, že hlasy práve tejto skupiny občanov nekopírovali celoslovenské výsledky, ba práve naopak – podobne ako v bratislavskom kraji, aj Slováci v zahraničí vyjadrili výraznú podporu pravicovej politike, na rozdiel od zvyšku Slovenska, ktoré verí ľavici.

Víťazná strana už stihla ponúknuť tri možné varianty na povolebnú spoluprácu – koalícia Smer-SD + KDH + SNS, Smer-SD + KDH + SMK alebo Smer-SD + ĽS-HZDS + SNS. Politológovia ale pripúšťajú aj ďalšie možnosti, pričom jednou z nich je aj pravicová koalícia tvorená stranami SDKÚ, SMK, KDH a ĽS-HZDS.

Aké sú vaše bezprostredné pocity po vyhlásení výsledkov? Aký je váš názor na politické strany, ktoré prekročili 5-percentnú hranicu a ocitli sa v budúcom parlamente? Ako vidíte budúcnosť Slovenska pre nadchádzajúce volebné obdobie? Vidíte v tomto výsledku šancu, ktorá môže priniesť ľuďom vyššiu životnú úroveň, alebo sa naopak obávate úpadku v niektorej z primárnych oblastí?

Vyjadrite svoj názor!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/06/2006 13:06  

Zdravím všetkých zahraničných Slovákov, nakolko vyhral volby Ficko tak asi rozšírim vaše rady. Len si neviem vybrať kam pôjdem, či irsko, anglicko, švedsko…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/06/2006 13:10  

Tak chod! Co ty v tom brani? Co vlastne mate vsetci proti Ficovi? Mala som skor pocit, ze odchody Slovakov do zahranicia boli najvyraznejsie pocas Dzurindovej vlady, alebo sa mylim???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/06/2006 13:11  

Nie je podstatne kolko odislo ale kolko sa vrati


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/06/2006 13:13  

Tak tym by som si taky isty veru nebol… Ak by doslo k praktickej realizacii hlavnych tez programu Smeru, ekonomika Slovenska moze utpiet velky sok, co v konecnom dosledku moze este zrychlit ‚odchod mozgov‘ z krajiny. Nehovoriac uz o medzinarodnej akceptacii koalicie, v ktorej by bola SNS/HZDS, ale o tom je teraz este asi predcasne diskutovat… Rozhodne prudka zmena smeru politiky v krajine nemoze Slovensku pomoct a ja by som sa z tohto vysledku volieb velmi netesil… Ale, ak uz Slovaci (na Slovensku) takto rozhodli, treba to akceptovat a drzim im palce, aby svoje rozhodnutie nemuseli neskor lutovat.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/06/2006 14:43  

milí „zahranicni Slovaci“, teraz sa Vam dobre povysenecky z dialky kritizuje výsledok volieb, ale kde je vasich 200 000 hlasov (udajne tolko je Slovakov v zahraničí, možno aj viac). Ja som tiež vysledkom sklamana, ale aspon som svojim hlasom podporila SDKU.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/06/2006 18:41  

Ja som rad, ze vyhral Smer. Super, ze SNS ziskala viac ako Madari, len skoda nizsieho zisku HZDS, mohlo to byt este lepsie. Konecne sa bude Slovensko rozvijat!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
18/06/2006 21:29  

Podporit SDKU???


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
19/06/2006 19:22  

Dajme sancu Ficovi a potom mozme nieco hovorit/


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/06/2006 2:53  

a ja ja si myslim, ze dajte mu najprv sancu, nech ukaze co vie.
A ci to vie lepsie….
Napokon suhlasim s tym ze chce zrusit jednotnu dan 19%
ved nad tymto sa este aj rakusakom pozastavuje rozum, ze milionar plati tolko isto co maly robotnik …
nuz tak aspon v tomto ma moj hlas.

PS:Laura (slovensko) -> a ty nevies, ze slovaci mohli volit aj zo zahranicia??????


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/06/2006 4:08  

…Laura to vie…myslela to ako vycitku tym Slovakom v zahranici,ktori kritizuju vysledky a sami pritom nevolili (necelych 600 z asi 200 000 zahr.Slovakov odvolilo)…Ja som mal stale taky nazor,ze „vonku“ by mali volit len ti,co su tam sluzobne,studuju alebo su prave na dovolenke…Na Slovensku nech o novej vlade rozhodnu TI CO TAM ZIJU…(samozrejme,ze sa nevzdavam prava kritizovat to,co povazujem za zle).


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/06/2006 19:26  

abervienna: Si na omyle, milionar neplati tolko co chudobny robotnik. Milionar plati ovela viac, ved predsa 19% z velkeho zarobku je viac ako 19% z maleho platu. Co si chybala v skole, ked sa ucili percenta? (mimochodom, chudobny clovek (menej ako priemer mzda) plati dan par sto korun, ak ma polovicnu mzdu ako je priemer neplati nic. Niektorym ludom to vsak asi nevysvetlis …


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/06/2006 19:49  

tak ktorym SMEROM sa teraz vydame, slovaci ??? Uvidime, dame sancu inemu ale myslim ze takemu istemu politikovi ako boli doteraz, s vynimkou Mikiho. Zabudli sme, kolko urobil pre Slovensko Miki ? A kto nas bude teraz zastupovat v zahranici, ten pan sudruh Fico ? Vcera som si kupila dennik Irish independent, a tu ho nazvali vraj je to bolsevik. Pekne! Vraj sme podporili jedneho „dump“ politika. Dufam ze to netreba prekladat. Ale predsa, nech si vladne, ale na fotke z jeho oci nic dobre nieto vycitit. Pripada mi ako meciarov vnuk…………………………………….


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
20/06/2006 21:22  

bejby to co pisu iny nech ta nezaujima,zvlast irske denniky,ktore nemaju ani sajnu co sa u nas deje ,a tiez nevedia kto je kto.Nech sa staraju o svoju krajinu,o svoje zdravotnictvo,cesty,dialnice atd.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/06/2006 5:01  

Bejby – ty ho tak dobre poznas, ze ho oznacujes za meciarovho vnuka?


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/06/2006 7:45  

mir-> usa-> jasne ze 19% z milionov je summa summarum viac ako 19% z par tisicok, nikto netvrdil opak ;o)
ale miliony su miliony.
;o)
A napokon vsade na svete (takmer) su väcsie dane .

Realita je ta ze 1 bohaty je este bohatsim ( aj vdaka daniam a inym vyhodam) a miliony chudobnych su este chudobnejsie.

Nic nieje zadarmo.


>>>>
Palo: aj ja zdielam tvoj nazor an volby.
Napokon ved ked zijeme v inej krajine väcsina z nas tam smie aj volit, teda aspo ja som tuto moznost vyuzila.
myslim si, ze pravo volit by mali mat tí, kt v tej danej krajine ziju, platia dane, byvaju ,..
;o)
Lebo vlastne rozhoduju tymto aj o svojom osude, o osude vyvolenej novej domoviny.
A pravo na kritiku ma kazdy, ved zijeme v demokracii.
Je jedno kde sme, a co sme,.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/06/2006 11:47  

Ked sa rozpravame o daniach, to sme uz zabudli, ze pri progresivnej dani, robotnik platil menej ako 19% a milionar viac ako 19%? To bolo podla mna spravodlive! Ale nie… My sme museli dan urcit jednotnu a tym plati robotnik viac a milionar menej! Tak pre koho to bolo vyhodne Miki???

A po prve: Pokial je jednotna dan taka vyhodna, preco ju nemaju viacere krajiny?
Po druhe: Vraj preco by mal bohaty platit viac, vraj je to diskriminacia (baviac sa o dani pre monopoly, bankove subjekty a pod.). Slovo solidarita na Slovensku vobec nic nehovori! Navyse solidarita v ramci EU sa nam paci! Tu je vsetko v poriadku, ked profitujeme z penazi cistych prispievatelov!!!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
21/06/2006 15:14  

suhlasim stebou Vikica ;o)


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/06/2006 13:03  

*
Ked chcete dobru diskusiu o novej vlade tak si pozrite stranku : class=“postlink“ href=“http://www.prop.sk“>www.prop.sk
Hlavne ze uz tam nemame madaronov/nacionalistov z SMK
*


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
29/06/2006 13:38  

Ono tych 600 Slovakov zo zahranicia su ti, ktori nemaju trvaly pobyt na Slovensko a volili cez Petrzalku. Dalsia skupina su Slovaci v zahranici s trvalym pobytom na Slovensku, a tych volilo okolo 2000.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/11/2006 21:51  

ty si hlupa(y) a dzurinda je cigan


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/03/2007 2:22  

tak, vazeni prispievatelia obhajujuci sucasnu vladu. je prave datum, aky je, fico vladne tolko, kolko vladne. co vy na to teraz? on vlastne nevladne. on siri strach, vsetci su v pozore. uz aj jeho spolukoalicnici su v mnohych otazkach proti nemu. mozeme sa kludne stavit, dokedy vydrzi rast ekonomiky vdaka zotrvacnosti reforiem predchadzajucej vlady.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
11/03/2007 18:59  

tieto jeho vyroky, plus jeho faux pas, vyroky a cesty do velmi dobre vybranych krajin mi stacia na vytvorenie si obrazu…

class=“postlink“ href=“http://www.antifico.sk/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=29″> http://www.antifico.sk/index.php?option … &Itemid=29

smutne…


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/03/2007 13:39  

O tom co sa deje doma a vo svete
sa najlepsie veci docitate na disidentskej stranke :
class=“postlink“ href=“http://www.prop.sk“>www.prop.sk
Necenzurovane a politicky nekorektne informacie.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
13/03/2007 13:59  

Alebo tu, dobre citanie.

class=“postlink“ href=“http://aktualitycislo1.sk/aids_clanok.html“> http://aktualitycislo1.sk/aids_clanok.html


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
16/03/2007 11:55  

OKREM class=“postlink“ href=“http://WWW.PROP.SK“>WWW.PROP.SK
VELMI DOPORUCUJEM AJ ZABAVU NA class=“postlink“ href=“http://WWW.MORDECHAJKAPUSTA.BLOGSPOT.COM“>WWW.MORDECHAJKAPUSTA.BLOGSPOT.COM


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
31/08/2009 22:18  

Toho Dzurindistanu a naslednej vsestrannej genocidy na narode a nechcenom state ked cela ta banda za sionisticke peniaze a klamstva koalicia modra sa dostalak moci,sluzila cudzim,rozkradla Slovensko a visela na snurke iridentistickych gati to bola draha fraska,zrada pre narod a Slovensko.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/09/2009 2:17  

Zahr. Slovaci chcu predovsetkym ukoncit vykradanie,okradanie Slovenska a slovenskehon danoveho poplatnika ktore sa deje falosne,klamstvom ze sa jedna o zahr.Slovakov a pomoc im.
Jedna sa o uzky okruh zlatokopov,vydedencov,spekulantov a podvodnikov bez manadatu zahr.Slovakov takto konat vid ten charsky tunel Skupinku v SZSZ.
Zahranicni Slovaci si ziadaju opet mat partnera zo slovenskej strany nakolko skorumpovany statny urad a jeho rieditelka spolocne s par tiezfunkcionarmi najme z krajin bohatstva G7 tunelovali Slovensko a napachali obrovske materialne skody slovenskemu ludu ako aj moralne a zahr.Slovaci ktori odsudzuju,protestuju co sa deje pod ich menom nechcu viacej komunikovat,mat kontakt s USZZ ktory je spolupratner pri konspiracii,tunelovani a je to cestovna kancelaria za statne peniaze jeho riaditelke.
Zahranicni Slovaci vyzuvaju exotov,spekulantov organizacii,spolkov prestat s vykradanim Slovenska a vratenim toho slovenskemu ludu co svindlami,pod maskou pomoci zneuzivali pre seba,svoje rodiny,uzky kruh ludi od ucastnikov reprezantacnych plesov,zabav,turistiku uz s manzelkami do krajiny svojich predkov ako predsedu SZSZ podpredsedu SZSZ a jeho zeny a naplutim zahr.Slovakom do oci cynicky a chazarsko drzo vylet nazvat Dni slovenskeho zahranicia v Izraeli.
Stop SZSZ a Stop partnerovy pri tunelovani SR, statnemu uradu USZZ.


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
24/09/2009 14:10  

Keby mohli Slovaci v zahranici volit do Europskeho parlamentu tak toho agenta sionistov,modreho slobodomurara,ekonomickeho emigranta,sasa s hokejkou magora ktory uz rizuje na Slovensku ako poSRanaec a osranec za Dzurindistan Peter neStastny toho by zahr.Slovaci vykopali.Je hanba a ukazka ako zlatokopi dokazu sluzit za peniaz kde komu,to sa naucili v Amerike.
Go home zhavranely US-Slovak modry zlatokop poSRanaec a oSRanec za Dzurindistan v EU parlamente je odkaz zahr.Slovakov.Nerob hanbu prasina nie nahodou ta navstevuju v tvojej kancelarii na NR-SR ti chazari zo SZSZ.Asi luteransko jevrejske pomazavanie davaju ten fararik z Toronta t Shalomiai,turista so svojou zenou do krajiny jej predkov za slovenske dane do Izraela.
Stop Augiasovmu chlievu chazarskej Skupinke tiezfunkcionarov v SZSZ!


ReagovaťCitovať
 Exilák bez mena
Zaregistroval sa v roku 2009
Príspevky: 95217
25/09/2009 0:24  

Daniel,mas pravdu.Aj v Kanade sa cita najviac ta stranka prop-u.Ale teraz leti to co zlatokopi,podvodnici,farizeji v Kanadsko Slovenskej Lige vzdy skovavali a bali sa toho ako cert svettenej vody ze sa verejnost dozvie co za zumpaopad podvodnikov to tam je.Je to stare vydanie,niekolkokrat dotlacane a najnovsie vydane v anglickom jazyku tiez Slovak v Kanade.Pozor nie ten platok hodnoty mokreho toaletneho papiera ktory sa vydava nasilu,bez zaujem on pre ukazku ako sa nemaju robit noviny,ved to robi diletant a hochstapler Julo-Trulo ten redaktor co si ziada 800.000 korun rocny plat d dani sl. ludu.Nie je to Kanadsky zartik kto neveri nech ide na stranku class=“postlink“ href=“http://www.uszz.sk“>www.uszz.sk a v casti dotacie rok 2007 Julo-Trulo zlatokop Behul sa ohodnotil na 800.000 rocny plat plus premie ktore berie z KSL z tych penaqzi co zadrzali clenom pri zaniku KSJ lebo uz to nie je fraternalisticka organizacia udajne kulturna.Leti tu aj na Slovensko sa zasiela SLOVAK V KANADE.Ukazka perfektna ako zlatokopi ziju,udavaju sa,okradaju,falsuju podpisy fuj hnus vraj clovek a beru do huby slova Boh a narod.Exilaci robia dobru sluzbu zasielaju to kazdemu,informuju krajanov aj na Slovensku ako to chodi,zije sa realne medzi zlatokopmi,tiezfukcionarmi.Ma to obrovsku vypovedaciu lehotu je to autenticke a vyborna vec to prelozne je do anglickeho jazyka.
A exilaci vyborne uz planuju to tiezfukcionarom ako aj demostrantom v Bratislave rozdavat ked sa bude konat demonstracia voci okradaniu Slovenska a slovenskeho naroda spekulantami,podvodnikmi tiezfunkcionarmi SZSZ ktori sa stretnu koncom oktobra na valnom zhromazdeni.Kto sa chce dostat k tomu vydaniu nech pride na demonstraciu proti okradaniu ktra bude pred hotelom kde budu sa hostit a mlatit hubami skorumpovani tiezfunkcionari SZSZ.Uz len verejnost zaujima ci uradne rec na hromadenj turistike zahr.Slovakov bude slovensky jazyk,ci hebrejstina?Shalomosti z koser nostry Skupinky vedenia Skalskeho Zdroju Stalych Ziskov(SZSZ) mozno odpoved daju.
Stop SZSZ cvirikaju uz aj vrabce po svete nielen zahr.Slovaci ti pravy,neskorumpovani a nefunkcionari ta skutocna masa nie ti vykradaci,podvodnici,zlatokopi co parazituju na narode a SR.


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Hyde Park
Stránka 1 / 2 Nasledujúca

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.