Rasizmus - problem s nadriadenym POMOC  

  RSS

 Radovan
Zaregistroval sa v roku 2010
Príspevky: 3
16/04/2010 11:32  

Pracujem v UK uz nieco vyse 4.5 roka a stretol som sa s rasizmom uz par krat ale to co sa mi zacalo diat asi pred rokom a pol ked k nam nastupil novy manager uz nema obdobu.

Takze zacnem pekne od zaciatku, pracoval som uz zopar krat v cudzine teda v Spanielsku, Taliansku, Nemecku, Svajciarsku a Grecku. Nakoniec som sa usadil doma na Sk a ozenil sa, vsetko bolo v poriadku az na to ze praca nebola dobre platena a mal som este daku hypoteku na dom. Moja manzelka nepracovala nikdy v cudzine a dako sa jej zachcelo na skusi tak vybavila pracu v Uk v Cornwall, povedal som si ze mam len 27 rokov a este teda je cas na rodinu a 2-3 roky ma uz nezabiju a dako to vydrzim a miesto SUPERVISORA hned na zaciatok nebol zly a manzelka ako SUPERVISOR na recepcii … Prve 3 roky to bolo super, nove prostredie novy ludia a krajina neuveritelny landscape nakolko ma bavi fotografia. Prve naznaky rasizmu som zazil od hosti v restauracii kde som pracoval. Kazda prva otazka bola ,, are u Polish ? ,, dalsie otazky sa ma ani neskuste opytat lebo by ste neverili kde sa vsade v EU alebo v Azii nachadza Slovensko.
Nakoniec sa dostavam k podstate veci, pred rokom a pol nastupil do restauracie jeden anglican asi vo veku 59 rokov, pocas mojho posobenia v restauracii s predchzdzajucim managerom som nemal ziadne osobne problemi, ano v kazdej praci obcas nastavaju chvile ked sa nieco poserie,, prepacte za vyraz ,, ale to co sa zacalo diat mne sa neda inac nazvat ako rasizmus. Hned od nastupu noveho managera som pocitoval istu nenavist, nesuhlas s mojim vedenim restauracie aj ked pocas 3.5 rocneho posobenia neboli ziadne staznosti od majitelov. Nas novy manager zacal na mna utocit. Prvy tyzden dvojstranovy list mojmu zamestnavatelovy aky som neschopny a svoju pracu nevykonavam tak ako by som mal, neviem o svojej praci absolutne nic ,, no pre anglicanov sme nevzdelanci ,, moja odborna kvalifikacia je na nizkej urovni a bla bla bla… par jeho osobnych problemov. Vzdy sa snazil z komara urobit somara, ci bola malicka staznost zo strany zakaznika uz to vsetko zvaloval na mna a kto pracoval v UK v restauracii vie ako radi sa anglicania stazuju, nehadzem ich do jedneho vreca ale za tie roky to dobre poznam ,, a kto vie ako je prijemne sa stazovat v UK v restauracii a potom mat zlavy, to teda pekne vyuzije hlavne anglicania,, neskor zacal na mna utocit stylom, zobrat mu zodpovednost a ponizovat ho pred personalom, po roku ho zrejme prestalo bavit a cakat na moj odchod tak zneuzil a vyuzil situaciu dlhsieho pobytu majitelov v zahranici a zinscenoval peknu kauzu a disciplinarne konanie voci mne ohladom staznosti od hosti ,, pre mlieko chybajuce na stole ,, spravil z toho teda super show to sa mu musi uznat ,, nakoniec mi praskli nervy a poslal som ho kade lahsie a povedal som mu svoj osobny nazor na jeho rasisticke chovanie co mi moc teda vec neulahcilo ale jemu nahralo do karat a zbavil ma Supervisor-stva na zakladne slovneho napadnutia nadriadeneho co mu poradili na dakej linke pomoci. Nakoniec pretoze ma nemoze vyhodit bez suhlasu majitelov a ty s mojim vyhadzovom nesuhlasili a vsetko riadne prebrali na osobnom meeatingu a ja dospel som k nazoru ze bude lepsie rezignovat a pracovat za ten isty plat ako barman a mozno to odlahci moju poziciiu v praci som navrhol majitelom ze rezignujem nakolko moja manzelka bola velmi spokojna na mieste teda recepcii toho isteho hotela kde je restauracia a najst pracu v Cornwall sa fakt tak lahko neda a budem si hladat pracu niekde inde, suhlasili aj ked majitelka bola nastvana najmenej mesiac na mna ze som tu funkciu vzdal a jemu ustupil. Teraz sa vsetko vyvrcholuje tym ze ma moze viac a viac ponizovat a dava mi nezmyselne sluzby, dni volna sa mi snazi zmenit aj vzhladom na to ze s manzelkou sme mavali tie iste dni volna po 3.5 roka a bol to napad majitelov nie nas a tak to dodrzovali vsetci, no on zacal zneuzivat to ze som casnik-barman nie Supervisor a dni volna budem mat kedy ich chce on, takto dava najavo aby so uz z tej ,, jeho ,, restauracie vypadol. Je rasista a to verejne priznal pred personalom ze naznasa vychodnu europu a cudzincov pracujucich v UK. Psychicky na mna utoci z kazdej strany, diriguje ma v mojom veku ako maleho 15 rocneho studenta na praxi, upozornuje na blbosti… som niekdy s nervami v konci ale som tu len preto ze na Slovesku sa mi praca este nepodarila zohnat a tu v UK sme aj nieco uz konecne mali ale nakoniec hotel po novom roku zatvorili, tak sme na mrtvom mieste a dalej hladame.
No nakoniec som sa asi moc rozpisal ale toto je moja skusenost s pracou v UK a to som teda nenapisl este vsetko a podrobnejsie, pretoze by to asi uz nikoho nezaujimalo. Som stastny ze mam taku manzelku ako mam a stoji pri mne aj v tom najhorsom ale niekdy uz ani nechcem nic hovori zene nakolko ju to velmi trapy a vie ze ma na tom aj svoj podiel viny nakolko som mal dobru ponuku a ona nechcela ist z UK prec.

Rad by som prosil niekoho o radu ako postupoval v podobnom pripade v UK alebo pozna dake miesto kde sa obratit a poradit, pretoze takto sa zit a pracovat neda a oni nemaju pravo takto s clovekom zachadzat aj ked sme cudzinci ale cudzinci zijuci, pracujuci a platiaci dane v UK.

Prajem pekny den s pozdravom
Radovan


ReagovaťCitovať
 JASMINA
Zaregistroval sa v roku 2011
Príspevky: 58
14/05/2011 16:07  

to sa ti čudujem že si ešte tam ako som čitala maš vela skusenosti ale asi si neveriš a nechceš niečo riskovat a preto si ešte tam ale vieš ako sa hovori štastie nepride za tebou samo skus niečo zariskovat takto čo ja to vidim sa ti to vrati na zdravy dokedy ešte vydržiš ved maš manželku ktora ti pomože skus sa pobzerat po niečom inom aj ked nebudete spolu s manželkou robit zdravie je prednejšie
vela štastia


ReagovaťCitovať
Zobraziť všetky príspevky v kategórii Bútľavá vŕba

Tvoja reakcia


  
  
Spracovávám

Nie si prihlásený! Prihlásiť sa alebo sa Registrovať.